Krok w stronę zimowych dekoracji: wybieramy drzewko świąteczne w tradycyjnym i nowoczesnym wydaniu

Nowoczesna, czy tradycyjna? Żywa, czy sztuczna? Co roku zadajemy sobie to samo pytanie, jeśli chodzi o drzewko świąteczne. Wybór jest tak ogromny, że nie ułatwia nam to podjęcia decyzji. Aby chociaż trochę przybliżyć ci ofertę zimowych dekoracji, wybraliśmy kilkanaście propozycji w duchu nowoczesnym i tradycyjnym. Sprawdź i wybierz odpowiednią do swojego wnętrza!

Drzewko świąteczne: tradycyjne, żywe rozwiązanie

Drzewko świąteczneDrzewko świąteczne Fot. Pexels

Marzy ci się pachnące drzewko świąteczne, które wprowadzi magiczny i przytulny nastrój do twojego mieszkania? Postaw na tradycyjne, żywe rozwiązanie wybierając świerk pospolity! To bożonarodzeniowe drzewko jest znane i cenione od wieków. Ma smukłą, stożkowatą i dość regularną koronę. Dzięki temu nadaje się do ozdoby w zasadzie każdego pomieszczenia, nawet pokoju dziecięcego. Drzewo jest żywo zielone i wydziela przyjemny, żywiczny zapach. Niestety, na tym kończą się atuty rodzimego świerku. Gatunek dość szybko traci igły (utrzymują się zwykle przez 1-1,5 tygodnia). Co prawda to wystarczy, aby przeżyć przyjemne święta, jednak już po kilku dniach może pojawić się problem codziennego sprzątania cząstek pięknego drzewka. Ponadto igły są krótkie (1-2 cm), sztywne i kłujące co nie wszystkim może się podobać. Na szczęście mamy ciekawe, nowoczesne alternatywy, jeśli chodzi o drzewko świąteczne. Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

Drzewko świąteczne: sztuczny model, który przetrwa 

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego żywego drzewka jest sztuczny model, który cieszy się coraz większą popularnością. To rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale i ekologiczne. Taką ozdobę możesz spakować po Bożym Narodzeniu i przechować do następnych świąt. W kolejnym roku wystarczy ją odświeżyć i ponownie korzystać z oryginalnej dekoracji. 

Sztuczne drzewko świąteczne może być różnej wielkości i całkiem inaczej wykończone. Zarówno te wysokie, jak i malutkie występują w opcji do samodzielnego ubrania lub już gotowe, w różnorodnych szatach kolorystycznych - od zieleni, po biel, a nawet róż. To rozwiązanie idealne dla osób, które nie są zwolennikami spędzania czasu przy dekorowaniu, a następnie rozbieraniu choinki. W tym przypadku wystarczy ją schować. Doskonale sprawdzi się nie tylko w pokoju dziennym, ale także w sypialni. Te do samodzielnego ubierania możesz udekorować w dowolny sposób, zgodnie z twoim gustem i aranżacją pomieszczenia. Takie drzewko świąteczne może ci posłużyć na wiele lat i cały czas wyglądać świetnie - w końcu ozdoby możesz zmieniać co roku!

Drzewko świąteczne: nowoczesne rozwiązania

Znudziły ci się tradycyjne, zielone drzewka i chcesz wprowadzić świeżość do świątecznych dekoracji? Jeśli preferujesz proste, minimalistyczne ozdoby komponujące się ze skandynawskim wnętrzem to nasze propozycje z pewnością trafią w twój gust. Drewniane, metalowe dekoracje w kształcie choinki to istny hit. Takie modele idealnie wpisują się w prostą i subtelną aranżację - są wytrzymałe i odporne. Możesz wybrać nieduże drzewko świąteczne w formie gotowej ozdoby z przyczepionymi już dekoracjami lub kompletnie surowe, które możesz zostawić w takiej formie lub zamocować na nim chociażby lampeczki. Ceny takich drzewek wahają się w zależności od ich wielkości i materiału. My wybraliśmy propozycje w każdym przedziale cenowym. Sprawdź!

Więcej o: