Elektronarzędzia do domu i ogrodu: drobne prace nie będą ci straszne! Cena sprzętów pozytywnie zaskakuje

Natalia Szyperek
27.10.2021 18:45
Potrzebujesz naprawić drobną usterkę, a może czeka cię porządkowa praca w ogrodzie? Obejdzie się bez zatrudniania fachowca i kupowania specjalistycznych, gabarytowych sprzętów. Wybieramy elektronarzędzia do domu i ogrodu, które okażą się prawdziwym zbawieniem! Są niewielkie, poręczne i bardzo praktyczne. Ich cena także pozytywnie zaskakuje. Sprawdź co wybraliśmy!

Elektronarzędzia: o czym pamiętać przed zakupem?

ElektronarzędziaElektronarzędzia Fot. Shutterstock

Decydując się na zakup elektronarzędzi, w pierwszej kolejności powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziesz z nich korzystać. To bowiem intensywność użytkowania ma największy wpływ na ich cenę. Niektórzy producenci oferują nawet różne linie produktów - te przeznaczone dla amatorów majsterkowania i dla profesjonalistów. Innym wyróżnikiem, który od razu rzuca się w oczy jest sposób zasilania elektronarzędzi. Modele z wbudowanym akumulatorem są wygodne w użytkowaniu - nie trzeba się martwić plątaniną kabli. Niestety, ich wadą jest dość krótki czas działania i - najczęściej niewielka moc. Tego problemu nie ma z narzędziami, które podłącza się przewodem do gniazdka elektrycznego. Aby jednak używać ich w miejscach, gdzie nie ma zasilania (np. w ogrodzie), trzeba pomyśleć o przedłużaczu. Poznaj elektronarzędzia, które uważamy za totalny must have w domu. 

Elektronarzędzia: wiertarka, wkrętarka lub wiertarko-wkrętarka

Jakie elektronarzędzia koniecznie powinny znaleźć się w twoim wyposażeniu? Między innymi wiertarka, która jest narzędziem niezbędnym podczas wszelkich prac remontowych. Jednak na co dzień też się przydaje – jeśli chcesz powiesić obraz na ścianie i musisz w tym celu wywiercić dziurę lub gdy trzeba dodatkowo przymocować meble do ściany. W sklepach znajdziesz wiertarki bez udaru oraz z udarem. Różnią się między sobą tym, w jakim materiale można wiercić. Lepszym zakupem jest wiertarka udarowa, która umożliwia wykonywanie otworów w tak twardych podłożach jak beton. Natomiast przy pomocy wkrętarki w błyskawiczny sposób wkręcisz śrubki. Wiele osób decyduje się też na zakup wiertarko-wkrętarki, która łączy w sobie zalety obu tych urządzeń. Taki sprzęt dostępny jest w bardzo przystępnej cenie!

ElektronarzędziaElektronarzędzia Fot. Pexels

Elektronarzędzia do ogrodu: nożyce

Podczas wykonywania prac ogrodniczych, duże znaczenie mają elektronarzędzia. Bez nich wiele prac nie mógłbyś tak naprawdę wykonać lub zajęłoby ci to o wiele więcej czasu. Jednym z podstawowych narzędzi są nożyce. To małe urządzenia elektryczne zasilane akumulatorem lub spalinowe. Sprawdzają się w zakresie cięć formujących. Szybko nadają żywopłotowi lub krzewom geometryczne kształty. Do małych ogrodów, w których istnieje możliwość podłączenia urządzenia do zasilania warto stosować nożyce elektryczne – są nieduże i działają cicho. Do nieco większych ogrodów warto już wybrać nożyce zasilane akumulatorem. Podczas prac na dużych skwerach konieczne będzie użycie sprzętu spalinowego. Ich powierzchnia robocza również jest większa od standardowych nożyc. Nożyce spalinowe eliminują pracę z niewygodnym kablem, ale są też nieco głośniejsze podczas pracy. Już wiesz jaki sprzęt będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni? Ruszaj na zakupy!

Więcej o: