Jaki komplet wypoczynkowy do salonu w stylu skandynawskim warto kupić?

Redakcja
28.10.2021 16:00
Komplety wypoczynkowe to w nowoczesnych salonach obowiązkowy element wyposażenia. Meble wypoczynkowe pozwalają na zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy, są też atrakcyjnym elementem wystroju. Ich piękno i funkcjonalność zdecydowanie potrafią zachwycić. Jaki komplet wypoczynkowy wybrać najlepiej? Jak dobrać odpowiedni zestaw wypoczynkowy do salonu skandynawskiego? Zobacz.

Nowoczesny salon w naturalnych kolorach.Nowoczesny salon w naturalnych kolorach. Fot. Shutterstock

Z czego składają się komplety wypoczynkowe?

Zestawy mebli wypoczynkowych mogą składać się z różnych elementów. Zwykle wybiera się meble tapicerowane ze względu na komfort użytkowania i piękno. Zestaw wypoczynkowy składa się z kilku mebli tapicerowanych. Głównym elementem jest zwykle duża kanapa, sofa lub narożnik. Towarzyszą im jeden lub dwa fotele. Komplety wypoczynkowe mogą być bardzo skromne, złożone z małej sofy i jednego fotela, lub mogą też być bardzo rozbudowane z dwoma albo nawet trzema sofami i fotelami.

Jakie meble wypoczynkowe będą najodpowiedniejsze do stylu skandynawskiego?

Styl skandynawski to minimalistyczna, oszczędna, ale niezwykle funkcjonalna kompozycja. Aby wybrać komplet wypoczynkowy do takiego wnętrza, należy pamiętać o tych cechach — te przymioty będą również opisywały meble tapicerowane, które wstawisz do swojego salonu. Niezwykle ważna jest kolorystyka, styl oraz wielkość mebli, ale również i ich funkcjonalność.

Kolorystyka i styl

Meble do salonu skandynawskiego wyróżniają się stonowaną kolorystyką — zwykle króluje tutaj kolor szary oraz biały. Jasne barwy pozwolą Ci urządzić salon skandynawski nawet w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. W jasnej aranżacji salonu nawet rozbudowane zestawy wypoczynkowe będą prezentowały się lekko i atrakcyjnie.

Meble umieszczone w salonie skandynawskim powinny także posiadać odpowiednią formę. Piękno mebli wypoczynkowych w stylu skandynawskim to nie tylko jasne kolory sofy, narożnika lub kanapy, ale również lekkość formy. Dlatego często meble wypoczynkowe do salonu skandynawskiego umieszczone są na wysokich, drewnianych nóżkach.

Komfort wypoczynku

Zestawy wypoczynkowe, którymi chcesz wyposażyć pokój dzienny w stylu skandynawskim, powinny być wygodne. Sprawdzi się rozkładana kanapa, modułowy narożnik lub wygodna sofa. Dobrane meble powinny zapewnić Ci wygodę odpoczynku.

Wielkość mebli

Kupując zestawy wypoczynkowe, zadbaj o to, by były one dopasowane do dostępnej przestrzeni. Ważny jest metraż pomieszczenia. W małych pomieszczeniach sprawdzi się mała sofa lub niewielka kanapa i dostawiony do tego jeden lub dwa fotele. Zapewnią one komfortowy wypoczynek i nie będą wizualnie zagracać pomieszczenia. Duży narożnik będzie z kolei dobrym pomysłem do bardziej przestrzennego pokoju dziennego. Rogówkę uzupełnij dwoma fotelami — dzięki temu komplety wypoczynkowe do salonu będą w stanie sprawić, że reprezentacyjna przestrzeń stanie się też funkcjonalna.

Narożnik do salonu.Narożnik do salonu. Fot. Shutterstock

Schowki i pojemniki na pościel

W nowoczesnym pokoju dziennym przydadzą się meble, które wyposażone będą w dodatkowe funkcje. Sprawdzi się mebel wypoczynkowy wyposażony w funkcję spania, a w małych pokojach doskonałe będzie tapicerowane wyposażenie, które będzie posiadało dodatkowe pojemniki na pościel i schowek. Takie produkty pomogą Ci sprytnie zaaranżować dostępną przestrzeń, a jednocześnie zapewnią bardzo komfortowy wypoczynek.

Czy meble z funkcją spania są ważne?

Duży salon często pełni też w nowoczesnych mieszkaniach funkcję sypialni, dlatego warto zadbać o to, by wybrany przez Ciebie wypoczynkowy komplet wyposażony był w funkcję spania. Funkcja spania stworzy dodatkowe miejsce dla Ciebie lub dla gości i zapewni Ci wygodny, nocny wypoczynek w domu lub mieszkaniu. Jeśli zdecydujesz się na funkcję spania, wybór mebli będzie ułatwiony.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Nowocześnie i atrakcyjnie zaaranżowane mieszkanie lub dom to duże wyzwanie, zwłaszcza dla tych, którzy wcześniej nie zajmowali się taką tematyką. Wnętrze można jednak atrakcyjnie zagospodarować z pomocą odpowiednich inspiracji — pomogą na pewno zdjęcia oraz artykuły dostępne w Internecie. Najwięcej czasu zajmie na pewno planowanie, ale nie warto zapominać o tym punkcie — dobry pomysł to na pewno połowa sukcesu w aranżacji. Łatwiej też zdecydować się na odpowiednie meble, gdy zaplanujesz sobie rozkład wyposażenia.

W domu i mieszkaniu staraj się ustawiać duże elementy przy ścianach, zwłaszcza w niedużych wnętrzach. jeśli pomieszczenie jest małe, na środku pokoju lepiej pozostawić pustą przestrzeń — to znacząco otworzy kompozycję. Spośród dostępnych na rynku produktów wybieraj te, które są również odporne na uszkodzenia i zabrudzenia.

Więcej o: