Lampa na owady skutecznie rozprawi się nie tylko z muszkami owocówkami

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się muszek owocówek i innych insektów z domu? Wybierz dobrą lampę na owady. Kłopot niechcianych gości sam się rozwiąże.

Lampa na owady.Lampa na owady. Fot. Shutterstock

Lampa na owady skutecznie rozprawia się z niepożądanymi insektami. Dlatego jest dobrą alternatywą dla wszelkich środków owadobójczych, takich jak spraye, świece zapachowe, które nie zawsze odstraszają robactwo, także nie są często bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży.

Jak działa lampa na owady?

Najpopularniejsza jest lampa UV na owady, która zwabia różnorodne robactwo za pomocą światła UV (niewidocznych dla ludzkiego oka promieni ultrafioletowych typu A), które emitują specjalne żarówki. Im będą miały mocniejszą moc, tym lepsza będzie skuteczność lampy na owady (optymalna to 15-40 W). Kiedy komary, octówki, muchy czy ćmy zbliżą się do niej, zostają porażone prądem i spadają najczęściej na specjalną tackę, która znajduje się na samym dole. 

W ofercie producentów są też mniej skuteczne lampy LED, wiatrakowe, które wciągają insekty dzięki specjalnemu wiatrakowi oraz modele UV z wkładami lepowymi. 

Lampa na owady.Lampa na owady. Fot. Shutterstock

Czy lampa UV na owady jest szkodliwa?

Jest bezpieczna dla zdrowia i bezzapachowo sobie z nimi radzi. Sprzęt działa na zasadzie emisji światła UV o wartości promieniowania, która nie jest groźna dla człowieka. Ponadto lampy UV na owady mają specjalne obudowy, które ograniczają przenikanie promieniotwórczych promieni świetlnych.

Zalety lampy UV na owady

Największym plusem jest skuteczność lampy UV na owady przy niskim koszcie eksploatacji. Ponadto nie jest to duży sprzęt, dlatego zmieści się w każdym kącie domu. Nie jest szkodliwy dla człowieka i nie jest tak szkodliwy dla środowiska, jak środki owadobójcze. Plusem jest też estetyczny design - obecnie jest sporo różnorodnych modeli, które można dopasować do wystroju wnętrz. 

Montaż lampy owadobójczej

Lampy UV na owady, a także mniejsze modele LED, które przypominają lampy naftowe lub odświeżacze powietrza, najczęściej montuje się na ścianie lub tuż przy suficie. Natomiast lampy owadobójcze na wtyczki - do kontaktów elektrycznych. Są też różnorodne lampy na owady LED, które można postawić w dowolnym miejscu w domu. 

Dobra lampa na owady - cena

Lampy UV na owady o dobrej mocy można kupić już za około 200-300 zł. Choć są też produkty warte kilka tysięcy złotych. Sporo tańsze są modele LED i lepowe.  Można je mieć już za kilkadziesiąt złotych. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA