Pyszne potrawy, jak z klasycznego rusztu - wybieramy grill elektryczny do domu, którego użyjesz przez cały rok!

Natalia Szyperek
28.10.2021 19:30
Wysokiej jakości grill elektryczny posłuży nie tylko do przygotowania smacznych potraw, ale będzie również łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Mały grill elektryczny doskonale sprawdzi się w domu lub na balkonie bez względu na porę roku! Jakie powinien mieć funkcje, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę? Wybieramy najlepsze propozycje z rynku.

Grill elektryczny do domu: zdrowsza alternatywa dla tradycyjnego rusztu

Grill elektryczny do domuGrill elektryczny do domu Fot. Pexels

Wiosną i latem sezon grillowy trwa w pełni, ale co, jeśli grillowane potrawy marzą ci się poza sezonem? Na takie sytuacje świetnie sprawdzi się grill elektryczny do domu! Jest nie tylko banalnie prosty w obsłudze, ale i zdrowszy od tradycyjnego rusztu. Mimo, że jedzenie z grilla zawiera mniej tłuszczu to potrawy przygotowane na tradycyjnym grillu węglowym mają wysokie stężenie substancji rakotwórczych. Te związki pochodzą z procesu spalania węgla lub brykietu i odkładają się w grillowanej żywności. Dużo bezpieczniejsze dla organizmu będzie jedzenie z grilla elektrycznego. Podczas przygotowywania mięs czy warzyw na tym urządzeniu nie będziesz spalać podpałek ani węgla, dzięki czemu unikniesz pojawienia się szkodliwych substancji. Związki kancerogenne wydzielają się również, gdy tłuszcz z produktów pieczonych na tradycyjnym ruszcie skapuje na rozżarzony węgiel – tego zjawiska również unikniemy dzięki grillowi elektrycznemu, który odprowadza wytopiony z mięsa tłuszcz.

Grill elektryczny do domu: jaki wybrać?

Grill elektryczny do domuGrill elektryczny do domu Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Decydując się na zakup grilla elektrycznego do domu warto sprawdzić, jakie urządzenie będzie dla ciebie najlepsze. Wybór masz naprawdę spory! Jednym z najpopularniejszych modeli jest grill elektryczny stojący, który przypomina tradycyjny grill na węgiel lub drewno. Ze względu na swoje gabaryty, przeznaczony jest do ogrodu lub na balkon. Może występować w wersji jako grill elektryczny zamykany, otwarty lub z pokrywą - w zależności od tego, jakie będą przyrządzane na nim potrawy. Grill elektryczny domowy powinien być małych rozmiarów, ale posiadać wiele różnych funkcji. Największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia z wbudowanym rusztem, który umieszczony jest nad grzałką. Posiada dużą powierzchnię użytkową, więc możesz na nim przyrządzić kilka potraw równocześnie. Niestety ze względu na budowę, czyszczenie grilla elektrycznego tego typu jest dość uciążliwe, ponieważ tłuszcz kapie bezpośrednio na grzałkę. Alternatywą może być grill elektryczny ceramiczny, który najczęściej nie wymaga używania tłuszczu, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu czystości. Inną propozycją jest grill typu raclette, występujący najczęściej w kształcie koła. Jego górna część zbudowana jest z okrągłej płyty, pod którą znajdują się małe patelnie. Główną zaletą tego urządzenia jest sposób odprowadzania tłuszczu, który gromadzi się w specjalnych rynienkach. Wybierając grill elektryczny do domu kieruj się nie tylko jego ceną, rozmiarami i przeznaczeniem, ale również twoimi potrzebami żywieniowymi.

Grill elektryczny do domu: wszechstronne urządzenie

Grill elektryczny do domuGrill elektryczny do domu Fot. Shutterstock

Grill elektryczny do domu może być wszechstronnym urządzeniem, które pozwoli nie tylko na grillowanie mięs i warzyw, ale też opiekanie pieczywa. Sprzęt będzie pracować szybciej i skuteczniej, jeśli jest wyposażony w dużą powierzchnię grzewczą i pokrywę, która zatrzymuje temperaturę. W przypadku grillów z rusztem możesz trafić na urządzenia, które pozwalają na regulację jego wysokości, dzięki czemu dostosujesz temperaturę do rodzaju potrawy. Skuteczne utrzymanie temperatury pieczenia zapewni ci grill elektryczny z płytą kamienną. Tego typu płyta może nagrzewa się nieco wolniej, ale umieszczone na niej potrawy nie wystygną szybko, gdyż świetnie zatrzymuje ciepło. Ciekawą propozycją dla osób ceniących udogodnienia w kuchni są wielopoziomowe grille raclette. Wykorzystują one płytę do grillowania, a dodatkowo wyposażone są w mini patelnie przeznaczone do zapiekania sera czy smażenia jajek. Ten typ grilla jest ciekawą propozycją na rodzinne lub przyjacielskie spotkania. Sprawdź nasze propozycje sprzętów i ciesz się z grillowania cały rok!

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • plastikpiokio

    Oceniono 1 raz 1

    cały rok i jeden dzien dłużej --nawet jak nie będzie prądu ---bo na pewno nie będzie .

  • js08836

    Oceniono 5 razy 1

    Jak grill elektryczny, to tylko z płytą teflonową. Z grzałką el. otwartą to porażka. Tłuszcz będzie kapał, na grzałkę i się zapalał. O czyszczeniu tak ubabranej grzałki nie wspomnę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX