Jak zrobić zapach do szafy?

Dom to nie tylko meble, tkaniny i używane sprzęty. Dom to także zapach. Każdy ma swoją specyficzną woń. Stare domy oprócz duszy mają charakterystyczny zapach drewna, użytku i przeszłości. Nowoczesne mieszkania to albo woń odświeżacza powietrza, ewentualnie modnego zapachu świec. Ładny zapach w domu to nie tylko zapach w poszczególnych pomieszczeniach. Zobacz jak przygotować zapach do szafy.

Szafa na poddaszu.Szafa na poddaszu. Fot. Shutterstock

Ładny zapach w szafie

Jednak piękny zapach to nie tylko pomieszczenia. To także wnętrza gdzie przechowujemy ubrania, pościel czy buty. Ładny zapach w szafie to oprócz aromatu również gwarancja, że nie znajdziemy tam niechcianych mieszkańców jakimi są natrętne mole, które niszczą nasze ubrania.

Sposobów na ładny zapach w szafach, szufladach i komodach jest kilka. Jednym z nich są świece zapachowe, które po zgaszeniu przez długi czas uwalniają swoją ładną woń i wnikają do wnętrz otwartych szaf i szuflad. Brzydkie zapachy pochłaniają woski zapachowe wykorzystywane w świecach.

Nieprzyjemny zapach unoszący się w szafce na przykład z butami mogą zneutralizować suszone kwiaty lawendy. Wnętrze szafy lub komody do salonu przy każdym otwarciu będzie unosić przyjemne zapachy. Odświeżacz o zapachu lawendy bardzo długo pięknie pachnie, wypełnia wnętrze mebla i nieustannie pochłania brzydkie zapachy. Lawenda jest bardzo intensywnym aromatem dlatego też pełni rolę odświeżacza, a także pochłaniacza woni.

Perfumy w szafie

Szafa do sypialniSzafa do sypialni Fot. shutterstock

Pochłaniacz zapachów umieszczony na dnie szafy uwalania swój delikatny, świeży zapach a przez długi czas unosi się w niej piękny aromat. Pochłaniacz może być gotowym zapachem, ale może także być wykorzystany papier zapachowy nasączony ulubionym olejkiem zapachowym. Wnętrze swojej szafy dopasowujemy do swoich indywidualnych potrzeb. Potrzeba ładnego zapachu we wnętrzu szafy to również sposób by zniwelować zapach stęchlizny w rzadko używanych miejscach.

Szafa lub szuflada, w której trzymamy odzież, powinna być wietrzona i otwierana raz na jakiś czas, by zapewnić ubraniom cyrkulację powietrza. Wiadomo, że pierzemy ubrania w różnych zapachowo środkach, jeśli wonie wymieszają się to nasze ubrania nabiorą kilku woni, a przechowywane zwykle wszystkie razem w przestrzeni szafy nieciekawych woni.

Kiedy z naszej szafy wydobywa się intensywny zapach lawendy to możemy być spokojni jeśli chodzi o mole, użycie intensywnie pachnących przypraw odstrasza mole. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku woreczki z przyprawami, co odstraszy mole i pozostawi miłą woń w całej szafie.

Saszetki zapachowe z suszem kwiatowy

Domowe sposoby to tani i bezpieczny zarówno dla ludzi jak i dla naszych ubrań świetny sposób, aby w naszych mieszkaniach, ale też w szafach unosiła się przyjemna woń, którą lubimy. Jednym z takich sposobów jest pozostawienie na dole szafy herbaty, może być również owocowa. Wysuszone torebki wyłapują nieprzyjemną woń i wilgoć. Świetnie sprawdzą się także jako pochłaniacz wilgoci do butów.

Najszybszym zaś sposobem na zapach są saszetki zapachowe. Wydzielają one piękny zapach i można je bez problemu umieścić w swojej szafie. Saszetki zapachowe, w których na przykład znajdują się płatki róż, powinniśmy umieścić w pewnej odległości od ubrań w szafie. Saszetki zarówno różana jak i lawendowe mają intensywne zapachy i wszystkie ubrania przejmą tę woń w całej szafie. Mniej efektowny, ale skuteczny sposób to mydło zapachowe, które wydziela delikatny aromat.

Woreczki zapachowe w różnych rozmiarach, kolorach i woniach to nie tylko ładny zapach w szafie, ale też świetny pomysł na przykład na odświeżenie każdej szuflady innym zapachem. Wybrany woreczek z zapachem wkładamy na spód, a orzeźwiającą woń poczujemy przy każdym otwarciu szafy lub szuflady. Najlepiej sprawdzają się małe saszetki w ulubionym zapachu, bo oprócz tego, że ubrania pięknie pachną, to łatwo połącza się z ulubionymi perfumami.

Papier zapachowy

Jednym z prostszych sposobów jest także pachnący papier włożony do szafy. Delikatnie z zarazem ładnie pachnie i można go często zmieniać. Wystarczy papier śniadaniowy nasączyć kilkoma kroplami olejku zapachowego np waniliowego i przyjemny aromat wypełni wnętrze szafy.

Szafa to nie tylko miejsce przechowywania ubrań to także może być miejsce, gdzie może pięknie pachnieć bez wkładania w to pracy i pieniędzy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.