Sprytny sprzęt AGD, który usprawni codzienne gotowanie - mamy hity za 50 zł, 100 zł i 200 zł!

Natalia Szyperek
29.10.2021 18:00
Sałatki, soki, ciasta, zupy - w kuchni zawsze znajdzie się coś do roboty, dlatego warto zadbać o to, aby mieć pod ręką komplet porządnych i sprawdzonych narzędzi. Radzimy, jaki sprytny sprzęt AGD warto kupić, aby szybko i sprawnie poradzić sobie z każdym kulinarnym wyzwaniem. Sprawdź nasze propozycje!

Sprytny sprzęt AGD: krajalnica i maszynka do mięsa

Kupując sprytny sprzęt AGD do kuchni pamiętaj, by wybierać tylko ten, który naprawdę potrzebujesz. Każde kolejne urządzenie będzie zabierało cenną przestrzeń, więc – o ile nie masz bardzo dużej kuchni, wybieraj niezbędne sprzęty dostosowane do twoich potrzeb i stylu życia. Jednym z przydatnych urządzeń będzie elektryczna maszynka do mięsa. Ciężkie modele z korbką zastąpiły wygodne wielofunkcyjne maszynki, które potrafią mielić i szatkować mięso i warzywa w kilka sekund. Kolejnym sprzętem jest krajalnica. Regulowane odchylenie tarczy pozwala na dostosowanie grubości plastrów mięsa lub kromek chleba wedle uznania. Domowa krajalnica metodą działania nie różni się niczym od tej gastronomicznej! Ponadto kupisz ją już za niecałe 200 zł - sprawdź nasze propozycje!

Sprytny sprzęt AGD: multicooker i parowar

Jeśli chcesz przygotować zdrowy obiad w kilka minut, to te sprzęty z pewnością ci się spodobają. Pierwszym z nich jest multicooker, który może nie przygotuje może posiłku za ciebie, ale z pewnością znacznie skróci czas potrzebny na jego ugotowanie. Ten ciekawy sprzęt może zastąpić nie tylko mikrofalę ale czasami nawet piekarnik. To jeden z tych produktów, w których wystarczy nacisnąć jeden przycisk i możesz zająć się czymś innym. Kolejny must have w kuchni to parowar - bardzo energooszczędne urządzenie, w którym możesz przygotować lekkie i zdrowe potrawy na parze. Składa się z pojemnika na wodę, półek i tacek oraz ze szczelnie zamykanej pokrywy. Na półkach i tackach możesz położyć warzywa, ryby, mięsa, a nawet kaszę czy ryż. Im więcej półek i tacek, tym więcej składników zmieści się za jednym razem. Wbrew pozorom świetnie sprawdzi się nawet w małych kuchniach. Jeżeli zależy ci więc na beztłuszczowym posiłku, mnogości funkcji, kompaktowych wymiarach, a także na potrawach, które zachowają pełnię wartości odżywczych, to parowar będzie doskonałym wyborem!

Sprytny sprzęt AGDSprytny sprzęt AGD Fot. Pexels

Sprytny sprzęt AGD: suszarka do grzybów, owoców i urządzenie do popcornu

Nawet, jeśli nie jesteś zapalonym grzybiarzem, warto mieć w kuchni suszarkę do grzybów i owoców. Jak sama nazwa wskazuje, wysuszysz w niej nie tylko grzyby, ale również owoce na zdrową przekąskę lub dodatek do domowego musli. Natomiast z suszonych warzyw zrobisz domową i zdrową wegetę, a z ususzonych ziół własne mieszanki przypraw. Miłośnikom dobrego kina z pewnością przyda się maszyna do popcornu. Do przyrządzenia nie potrzebujesz ani grama tłuszczu w przeciwieństwie do tego, który robisz tradycyjnym sposobem na patelni. Przekąska powstaje przy pomocy gorącego powietrza, dzięki czemu jest zdrowa i mało kaloryczna. Maszyna do popcornu to także alternatywa dla paczkowanego produktu, który możesz dostać w każdym sklepie spożywczym. Funkcje większości modeli są do siebie zbliżone, różnią się gabarytami, estetyką oraz ceną. Sprawdź co wybraliśmy!

Sprytny sprzęt AGDSprytny sprzęt AGD Fot. Pexels

Więcej o: