Ławka do przedpokoju: drewniana, stalowa czy tapicerowana? To nasze top 18

Co warto mieć w przedpokoju? Szafa lub wieszak na ubrania powinien być częścią aranżacji takiej przestrzeni. Natomiast dla większej wygody i podkręcenia stylu, warto pomyśleć również o ławce do przedpokoju. Wybraliśmy 18 ciekawych propozycji.

Ławka z listwami z drewna tekowego HKLivingŁawka z listwami z drewna tekowego HKLiving Fot. designtown

Urządzając przedpokój, warto pamiętać nie tylko o konsoli lub półce na klucze i drobiazgi, szafie czy wieszaku na ubrania, ale o miejscu do siedzenia, które ułatwi zmianę obuwia. Takie przydaje się nawet w niewielkim, wąskim korytarzu. Dlatego proponujemy stylowe i wygodne ławki do przedpokoju, które odnajdą się w każdej aranżacji. Wybraliśmy propozycje, które fajnie zaprezentuję się w mieszkaniu minimalistycznym, skandynawskim, boho czy vintage. Zobacz jakie rodzaje dostępne są w ofercie producentów. Mamy też kilka pomysłów aranżacyjnych. 

Rodzaje ławek do przedpokoju

Ławka do przedpokoju może być meblem wolnostojącym lub w zabudowie, stworzonym na zamówienie. W drugim przypadku dobrze sprawdzają się wnękowe rozwiązania, które tworzą całość razem z szafą na wymiar. Nawet w małym przedpokoju pozwalają zaaranżować praktyczne i stylowe miejsce do przechowywania podręcznych ubrań wierzchnich i obuwia.

Natomiast wolnostojąca ławka do przedpokoju to rozwiązanie przede wszystkim szybsze i łatwiejsze do zrealizowania. Odpowiednio dobrany do aranżacji i wolnej przestrzeni model można postawić w dowolnej chwili. W razie potrzeby wymienić, kiedy tylko nadejdzie taka ochota lub przestawić w dowolne miejsce korytarza. W ofercie producentów są modele drewniane, z tapicerowanym siedziskiem, stalowe, rattanowe, a także ze schowkiem na buty, półką, oparciem lub bez nich. 

Ławeczka do przedpokoju w różnych stylach

Styl ławki do przedpokoju powinien pasować do reszty elementów wyposażenia takiej przestrzeni. Nie musi mieć takiego samego wykończenia czy koloru jak na przykład szafa w zabudowie. Wręcz przeciwnie. Ławka do przedpokoju może być meblem, który doda smaczku całej aranżacji. Modele drewniane i rattanowe doskonale odnajdą się w przedpokojach boho, vintage, skandynawskich. Metalowe ławki do przedpokoju będą dobrym wyborem na przykład do wnętrz industrialnych. Natomiast ławki tapicerowane do przedpokoju w zależności od stylu wykończenia mogą być fajnym dodatkiem do wnętrza bardziej i mniej eleganckiego. W takich liczą się detale. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.