Jak zrobić organizer na biurko? Praktyczne organizery DIY

redakcja
05.11.2021 13:00
Wiele osób w trakcie kwarantanny swoją pracę wykonywało zdalnie, z domów. Duża część na stałe przyjęła taką formę pracy, przez co zapotrzebowanie na atrakcyjne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni biurowej w domu znacznie wzrosło. Ważne są zarówno wstawiane meble, jak i to, w jaki sposób poukładane są rzeczy na blacie biurka. O dobra organizację pracy zadbają odpowiednie organizery - dzięki nim drobne przedmioty, przybory i dokumenty zostaną odpowiednio uporządkowane. Zobacz, jak razem z nami możesz samodzielnie zrobić organizer na biurko.

Jak zagospodarować biurko? DIY!

Samodzielnie zrobiony organizer będzie ba pewno świetnym rozwiązaniem. Organizer, który wykonasz sam będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Ogromnym plusem jest też oszczędność — nie musimy kupować drogich organizerów w sklepach, jeśli możemy zrobić samemu odpowiedni organizer z rzeczy, które mamy w domu. Wystarczy odrobina wolnego czasu, zacięcie majsterkowicza i pozostałe w domu opakowania, by zrobić swój własny organizer na biurko DIY.

Przestrzeń domowego biuraPrzestrzeń domowego biura Fot. Merkury Market

Z czego można zrobić organizer?

Organizer przyda się wszystkim tym, którym na biurko zakradł się bałagan. To idealne rozwiązanie nie tylko dla osób, które wykonują pracę zdalną, ale także dla uczniów. Odrabianie lekcji będzie łatwiejsze, jeśli biurko ucznia wyposażysz w odpowiedni organizer. Rok szkolny minie też o wiele przyjemniej. Wykonanie organizera nie jest trudne, dodatkowo można zaangażować w to dzieci — dobre pomysły i szalona zabawa w trakcie tworzenia organizera będą dodatkowym atutem.

Tekturowe pudełka

Tekturowe pudełka to idealny materiał na wykonanie organizera. Organizer na biurko DIY możesz wykonać z pudełek po lekach, artykułach spożywczych (np. płatkach śniadaniowych lub herbacie) lub nawet z rolek po papierze toaletowym. Aby zrobić przybornik, wystarczy, że pudełka skleisz ze sobą w wygodny dla Ciebie sposób. Małe pudełka ustaw z przodu, a większe — z tyłu. Dzięki temu będziesz miał łatwy dostęp do wszystkich rzeczy na biurku. Im więcej pudełek użyjesz, tym większy będzie przybornik, a co za tym idzie — zmieścisz w nim sporo rzeczy.

Pudełeczka można okleić kolorowym papierem lub pomalować. Dzięki temu organizer na biurko będzie estetyczny i ciekawy.

Puszki

Do wykonania przybornika przydadzą się również puszki. W przeciwieństwie do pudełek będą one stabilniejsze i solidniejsze. Uważaj jedynie na brzeg puszek — zabezpiecz je odpowiednio (np. silikonem), jeśli otwarta puszka może być ostra. Dbaj też o to, by do środka wysokich puszek nie wrzucać niskich i drobnych elementów, dzięki temu nie zranisz się o brzeg przy ich wyciąganiu.

Przybornik na biurko z puszek można też pomalować lub okleić. Wykorzystaj kolorowy papier i klej. Takie malowanie lub oklejanie to świetna zabawa — nie zapomnij zaangażować w to swoich dzieci.

Przyborniki możesz ustawić na biurku lub na półkachPrzyborniki możesz ustawić na biurku lub na półkach Fot. Merkury Market

Dostosuj do swoich potrzeb organizer i przestrzeń biurową

Biurko to przestrzeń, która powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Z tego względu meble biurowe są niezwykle praktyczne i takie też powinny być biurka i znajdujące się na nich przyborniki. Dlatego pamiętaj, aby nie wykonywać zbyt dużych organizerów — nie powinny one zajmować za dużo miejsca, a jednocześnie powinny mieć takie rozmiary, by w efektywny sposób pomieścić wszystkie biurowe drobiazgi: nożyczki, nożyki, spinacze, długopisy, ołówki, klej oraz inne z biurowych gadżetów.

Dopasuj styl do swoich upodobań!

Przybornik powinien być też dopasowany do pokoju i osoby, która z niego korzysta. Jeśli lubisz mocne, intensywne barwy, nie bój się pomalować w ten sposób swój przybornik. Do zrobienia przybornika użyj też takich elementów, które pozwolą Ci stworzyć praktyczną rzecz. Zadbaj o przegródki.

Jak nowe!

W trakcie roku szkolnego organizer może się zużywać, zwłaszcza jeśli wykonany jest z lekkich, tekturowych pudełeczek. Nie martw się jednak o to! Taki organizer jest tani do stworzenia, a zabawa przy jego wykonaniu z dziećmi jest naprawdę ogromna. Dzieci mogą okleić organizer, wykorzystując też swoje prace plastyczne — to doskonała zabawa dla każdego!

Organizer dobrze ustawiony na biurku

Przybornik warto też dobrze ustawić. Biurko powinno być przede wszystkim przestrzenią pracy lub nauki. Dlatego ustaw je najlepiej na brzegu biurka, w takich miejscach, gdzie nie będzie przeszkadzał w bezpośredniej pracy, a jednocześnie będzie funkcjonalny. Jeśli jesteś osobą praworęczną, ustaw go po prawej stronie, a jeśli leworęczną — po lewej. Dzięki temu dostęp do długopisów, ołówków, nożyczek lub spinaczy będzie ułatwiony.