Oświetlenie świąteczne domu - lampy w kształcie gwiazdek nadadzą klimat

Świąteczne oświetlenie domu jedni uważają za niezbędny element budujący klimat, inni za kicz i niepotrzebne zużycie energii. Ile ludzi, tyle opini. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu dodatków, z pewnością nie zrezygnujesz z oświetlenia domu na święta. Wybraliśmy lampki świąteczne przed dom i do domu, które prezentują się niesamowicie, szczególnie modele lamp w kształcie gwiazd.

Oświetlenie świąteczne domu

Oświetlenie domu na święta odgrywa dla wielu z nas ogromnie istotną rolę. Choć są zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy świątecznych lampek i dekoracji, warto poznać ich zalety, by wyrobić sobie własną opinię. Część osób uważa, że świąteczne oświetlenie to zbędny wydatek, który generuje koszty w postaci zużytej energii. Trend zdobienia domów lampkami przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, jednak dekorowanie domów tam i u nas nie ma żadnego porównania. W Stanach w okresie świątecznym każdy dom i posesja stanowią niemal świąteczną iluminację. W Polsce ograniczamy się do udekorowania drzewka przed domem, świąteczne oświetlenie domu w postaci projektora LED lub sopli przywieszonych do podbitki budynku.

Jakie zalety ma oświetlenie świąteczne? Przede wszystkim potęguje świąteczny nastrój i podkreśla atmosferę. Wiele z nas nie wyobraża sobie świąt bez kolorowych światełek, które umilają czas spędzony w rodzinnym gronie i wspólne kolędowanie. W sklepach znajdziemy szeroki wybór kolorów lampek świątecznych, dzięki czemu bez trudu możemy dopasować oświetlenie do aranżacji mieszkania czy budynku.

Decydując się na świąteczne oświetlenie domu polecamy wybierać lampki oparte na technologii LED, które zużywają mniejszą liczbę prądu. Najlepiej sprawdzą się lampki energooszczędne, które pozwolą uniknąć wysokich rachunków za zużycie prądu.

Ozdobne oświetlenie świąteczneOzdobne oświetlenie świąteczne Fot. zalando

Świąteczne oświetlenia domu - bożonarodzeniowe gwiazdy

Z czym kojarzą ci się święta Bożego Narodzenia? W wielu domach elementem must have świątecznego wystroju jest roślina zwana Gwiazdą Betlejemską ustawiona na stole. Nie może zabraknąć także pierniczków w kształcie choinek, bombek, śnieżynek oraz Mikołajów. Wśród świątecznych dekoracji nie może zabraknąć oświetlenia domu. Popularność w tym sezonie zyskują lampy gwiazdy.

Lampki świąteczne to zdecydowanie klasyk wśród zimowych dekoracji. Wybierając modele lampek w kształcie gwiazd doskonale podkreślisz świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia i wpiszesz się we wnętrzarskie trendy.

Ozdobne oświetlenie domu w formie gwiazd stworzone jest z papieru i oparte na stalowej konstrukcji, dzięki czemu efektowną, świąteczną dekorację można ustawić na schodach, w korytarzu, w pobliżu choinki, na kominku, a także zawiesić na firanach.

Jak świecą świąteczne gwiazdy? Dostępne są 2 modele. Wyróżniamy lampy z wymiennymi żarówkami LED, nazywanymi retrofitami lub lampy z technologią LED zintegrowaną na stałe. Lampy dostępne są w wielu wielkościach oraz różnych kolorach. Decydując się na nowoczesną dekorację domu warto wybrać lampy gwiazdy z dużą ilością ramion, które prezentują się przestrzennie i bardzo efektownie. Miłośnicy klasycznych dekoracji powinny wybrać proste lampki gwiazdy bożonarodzeniowe z 5 czy 7 ramionami.

Oświetlenie ozdobne Star TradingOświetlenie ozdobne Star Trading Fot. zalando

Lampki świąteczne przed dom

Lampki świąteczne przed domem powinny być przystosowane do warunków panujących na zewnątrz. Wybierając ten rodzaj oświetlenia warto zwrócić uwagę na oznaczenia lampek na pudełku - koniecznie muszą mieć one stopień ochrony IP 44, cyfry te informują o szczelności opraw oraz wodoszczelności. Istotne jest, by oświetlenie świąteczne domu na zewnątrz miał odpowiednią izolację - oprawy lampek powinny być wykonane z gumy.

Jak w delikatny sposób nadać świątecznego klimatu na zewnątrz? Postaw na oświetlenie świąteczne domu sople. Takie oświetlenie umieszcza się w podbitce dachowej, śmiało można je także zawiesić na balustradzie balkonu. By nadać świątecznego klimatu sprawdzą się lampiony, które można ustawić na werandzie, tarasie lub przed drzwiami wejściowymi po ich obu stronach. Zimne, białe światło doskonale będzie komponowało się z kolorem śniegu, z kolei barwa ciepła, żółta optycznie ociepli wejście.

Doskonale sprawdzi się świąteczne oświetlenie domu - projektor led. W sklepach znajdziemy różne wzory tego typu oświetlenia. Do zestawu dołączony jest pilot, który umożliwia zmianę wzoru czy koloru wzoru wyświetlanego na ścianie budynku.

Łańcuch z lampkamiŁańcuch z lampkami Fot. zalando

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.