Świąteczne dodatki do domu - z nimi poczujesz magię świąt dużo wcześniej

Większość z nas uwielbia święta Bożego Narodzenia, które uważane są za piękne, magiczne i bardzo rodzinne. Jak uatrakcyjnić świętowanie w rodzinnym gronie? Najlepiej sprawdzą się dekoracje świąteczne do domu. Wybraliśmy świąteczne dodatki do kuchni, oświetlenie, które nada klimat i ozdoby świąteczne do domu, które pozwolą poczuć magię świąt dużo dużo wcześniej.

Świąteczne dodatki do kuchni

Dekoracje świąteczne do domu powinny być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. W kuchni mamy duże pole do popisu. Świetnym sposobem na udekorowanie kuchennej przestrzeni są podkładki na stół oraz pokrowce na drewniane krzesła ze świątecznym motywem - takie dodatki nie tylko ochronią powierzchnię mebli przed zniszczeniami, ale też wprowadzą świąteczny wystrój.

W czasie świąt na stole nie może zabraknąć domowych ciast, które warto w odpowiedni sposób wyeksponować i ułatwić do niego dostęp wszystkim biesiadującym przy stole osobom. Sprawdzą się specjalne patery lub talerze świąteczne, które ułatwią ułożenie wszystkich smakołyków. Dobrym wyborem będzie świąteczna zastawa stołowa, która będzie nie tylko praktyczna, ale też w efektowny sposób sama w sobie stanie się dekoracją świątecznego stołu.

Nie należy zapominać o świątecznym komplecie kubków. Przydadzą się filiżanki oraz kubki o dużych pojemnościach, dzięki czemu będziesz mógł zaserwować swoim gościom aromatyczną kawę i rozgrzewające herbaty.

Ozdoby świąteczne do domu

Święta Bożego Narodzenia dają duże możliwości w udekorowaniu domu. Dekoracje pomogą wprowadzić do mieszkania świąteczną atmosferę, umilą świętowanie. Wbrew pozorom, aby mieć piękne dekoracje, nie trzeba wydawać fortuny.

Najważniejsze są bombki, to podstawowe dekoracje świąteczne domu. Wyróżniamy bombki choinkowe szklane, bombki choinkowe plastikowe, a także te robione ręcznie, na przykład ze styropianu. Wybór wzorów może przyprawić o zawrót głowy. Każdy ma szansę znaleźć bombki idealne do swojej świątecznej dekoracji. Kompletując zestaw bombek na choinkę warto przemyśleć kolorystykę i dopasować świąteczne dodatki do pokoju do pozostałych dodatków, na przykład zasłon, ramek na zdjęcia, dywanu czy dekoracyjnych poduszek i świeczników.

Najpiękniej prezentują się bombki szklane, które są efektowne i pełne blasku. Dostępne są w pięknych wzorach, które zachwycają, a za ich wadę uważa się kruchość, lekkość i cienką powłokę. Szklana bombka po upadku ulega zniszczeniu. Alternatywą będą bombki plastikowe lub z tworzywa, bardzo często zdobione brokatem, dzięki czemu prezentują się urokliwie - są trwałe, dostępne w atrakcyjnych cenach i niemal wszystkich kolorach.

Jakie dekoracje świąteczne do domu warto jeszcze wybrać? Niezbędna będzie dekoracja na stole w postaci obrusu lub bieżnika. Elegancki model wprowadzi do wnętrza mnóstwo szyku i podkreśli odświętny klimat.

Świąteczne dodatki do salonu - oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie świąteczne domu to świetny sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery i klimatu Bożego Narodzenia. Od lat najpopularniejszym sposobem na oświetlenie świąteczne domu są światełka wieszane na choince. Dekoracje świąteczne do domu w postaci łańcuchów z lampkami pozwalają na efektowane udekorowanie świątecznych drzewek, stołów, schodów okien. Popularnym rozwiązaniem jest wieszanie kurtyn z lampek w oknach - pięknie prezentują się łańcuchy z gwiazdami, które podkreślają bożonarodzeniowy klimat. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku oświetlenia potrzebny jest umiar i smak. W przeciwnym razie osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego i zamiast cieszyć się świątecznym klimatem, będziemy przytłoczeni nadmiarem światła.

Powodzeniem cieszą się światełka LED , które z powodzeniem można włożyć do szklanych naczyń, uzyskując w ten sposób efektowne lampy. Ciekawym pomysłem na świąteczne oświetlenie domu są także lampiony , które dodają klimatu i tworzą wyjątkową atmosferę w mieszkaniu. W połączeniu z tradycyjnym lampami świąteczne lampki nie tylko prezentują się wyjątkowo okazale, ale także wprowadzają do domu przytulny nastrój. Warto wybrać także efektowne świeczniki, szklane świeczniki na nóżce, a także piękne świecące bombki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA