Skrzynki drewniane ozdobne - praktyczne i stylowe

Karolina Kielak
17.11.2021 11:14
Szukasz pomysłu, by efektownie zapakować prezent? Masz dość papierowych torebek i owijania paczek w papier prezentowy? Doskonale sprawdzą się skrzynki drewniane z wieczkiem, które po rozpakowaniu prezentu można wykorzystać. Są praktyczne i bardzo stylowe, wybraliśmy najciekawsze.

Skrzynki drewniane z wieczkiem - zalety

Skrzynki drewniane z wieczkiem to solidne, wytrzymałe i przede wszystkim bezpieczne opakowania każdego prezentu. Wszyscy wiemy, jak mało trwałe są torebki prezentowe i papier ozdobny, który często już przy pakowaniu się rozrywa i wywołuje w nas złość. Problematyczne staje się przesłanie prezentu komuś bliskiemu, kto mieszka daleko od nas. Jak wtedy bezpiecznie zapakować podarunek, by podczas transportu nie uległ zniszczeniu? Strzałem w dziesiątkę są skrzynki drewniane ozdobne na prezent, które znajdziemy w przeróżnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo będzie dopasować ich wielkość do rozmiarów prezentu.

Zaletą drewnianych skrzynek jest to, że są opakowaniem ekologicznym. Nadają się do recyklingu, dzięki czemu mają wiele zastosowań. Trwałość skrzynek również jest zaletą, nie są jednorazowe, nie niszczą się szybko.

Skrzynka drewniana na miódSkrzynka drewniana na miód Fot. crazyshop

Rodzaje skrzynek drewnianych

Wyróżniamy różne rodzaje skrzynek drewnianych. Skrzynki drewniane z pokrywą do ostatniej chwili utrzymają w tajemnicy to, co znajduje się w środku, będą także najlepszym zabezpieczeniem dla zawartości i idealnym sposobem do przewożenia i przesyłania produktów. Skrzynki drewniane ażurowe lub skrzynki drewniane z kratką pozwolą na dopływ powietrza, gdy przewozimy czy przesyłamy na przykład owoce.

Skrzynki drewniane z półkami są świetnym sposobem na stworzenie oryginalnej dekoracji. Taką skrzynkę z powodzeniem możemy wykorzystać jako element wystroju mieszkania lub wstawić do niej donice z kwiatami i umieścić je przed drzwiami wejściowymi. Skrzynki drewniane z kwiatami pozwolą stworzyć nieco rustykalny i pełen uroku klimat przed domem.

Skrzynki drewniane z uchwytami są nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Doskonale nadają się do przechowywania drobiazgów i bibelotów, których w domu nie brakuje. Jak je wykorzystać? Przydadzą się do przechowywania akcesoriów kuchennych, przyborów toaletowych w łazience, zabawek w pokoju dziecięcym lub dokumentów w biurze.

Alternatywą dla skrzynek drewnianych są skrzynki ze sklejki. Ważą one znacznie mniej, więc jeśli nie chcesz, by twój prezent czy paczka były zbyt ciężkie, wybierz ten model. Z czego powstają takie skrzynki? Najczęściej z cienkich, krzyżujących się warstw drewna brzozowego, sosnowego lub olchowego, które są łączone za pomocą kleju. Nie oznacza to jednak, że skrzynki z tego materiału są mniej solidne, przeciwnie - cechuje je odporność na urazy mechaniczne oraz szczelność. Na ich korzyść przemawia też fakt, że dostępne są w każdym rozmiarze.

Skrzynka drewnianaSkrzynka drewniana Fot. crazyshop

Skrzynki drewniane ozdobne na prezent

Skrzynki drewniane ozdobne zamykane to świetne rozwiązanie na efektowne zapakowanie prezentu dla bliskiej osoby. Warto wybierać skrzynki drewniane z grawerem, które umożliwią spersonalizowanie podarunku i z całą pewnością wywołają uśmiech na twarzy. Grawer na pokrywce skrzynki wykonywany jest metodą laserową, dzięki czemu jest trwały i ładnie wygląda. Świetnie sprawdzą się także skrzynki drewniane z logo.

Ciekawie prezentują się skrzynki drewniane ozdobne z herbatą. To pudełka z przegródkami, które umożliwiają zapakowanie różnych rodzajów herbaty ekspresowej. Skrzyneczki dostępne są w rozmaitych kolorach, a na pierwszy rzut oka wyglądają jak szkatułki - po zużyciu herbaty z powodzeniem można wykorzystać je na przechowywanie biżuterii. Efektownym opakowaniem są skrzynki drewniane ozdobne na wino, które wyglądają o niebo lepiej niż papierowe torebki, są też od nich znacznie odporniejsze.

Zastanawiasz się jak zapakować słoiczki z pysznym miodem, by się nie stłukły i dobrze wyglądały? Drewniane skrzynki z wieczkiem doskonale się do tego nadają!

Skrzynka drewnianaSkrzynka drewniana Fot. crazyshop

Więcej o: