Elektryczna golarka do ubrań. Ten sprzęt szybko usunie każde zmechacenia

Czy golarka do ubrań jest skuteczna? Nawet bardzo, pozwoli szybko usunąć nieestetyczne zmechacenia ze swetrów, płaszczy, tkanin obiciowych. Tylko trzeba wiedzieć, jaką wybrać. Jest cała masa modeli, różniących się sposobem zasilania, ale również kształtem i mocą.
Golarka do ubrań.
Golarka do ubrań. Fot. Shutterstock

Golarka do ubrań to niedrogie urządzenie, które pomaga szybko usunąć nieestetyczne zmechacenia z ubrań. Jak działa i jak ją stosować? Podpowiadamy. 

Jak działa golarka do ubrań? 

Golarka do ubrań to sprzęt elektryczny, zazwyczaj wykonany z tworzyw sztucznych, który składa się z głowicy z ostrzami, pojemnika na odpady i elementu zasilającego. Są modele z kablem, zasilaczem, akumulatorem i ładowarką, które mają prostą instrukcję obsługi. Wystarczy zbliżyć głowicę golarki do ubrań, a następnie przesuwać ją w różnych kierunkach, tam, gdzie znajdują się zmechacenia. Zostają usunięte za pomocą specjalnych noży, a potem wciągnięte do zbiornika urządzenia. 

Golarka do ubrań.
Golarka do ubrań. Fot. Shutterstock

Jak golarka do ubrań będzie najlepsza? 

Każda golarka o dobrej mocy (1,5-2 W) zbierze z powodzeniem zmechacenia z wełnianej i syntetycznej odzieży. Poradzi sobie też z nieestetycznymi supełkami, które pojawiają się na kocach, płaszczach i tkaninach obiciowych. Są też elektryczne golarki do ubrań, które usuwają sierść. Przed zakupem warto też sprawdzić kształt urządzenia - czy jest ergonomiczny i dobrze układa się w dłoni. To pozwoli szybko i skutecznie usunąć wszelkie zmechacenia. 

Golarka do ubrań na prąd, baterie czy z akumulatorem? 

Golarka do ubrań z zasilaniem sieciowym będzie najlepsza do domu. Jeśli z urządzenia chcemy korzystać również na wyjazdach, warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Golarka do ubrań z akumulatorem również doskonale poradzi sobie z nieestetycznymi zmechaceniami, ale warto pamiętać, że wymaga ładowania raz na jakiś czas. Podczas wyboru tego typu modelu należy zwrócić uwagę na czas działania przy pełnym ładowaniu. Trzeci typ - golarka do ubrań na baterie także jest mobilnym sprzętem, ale często o mniejszej mocy. 

Golarka do ubrań - rodzaje noży i siatek głowicy

Dzięki solidnie wykonanym nożom i siatce z otworami o różnych rozmiarach, golarka do ubrań lepiej poradzi sobie z usunięciem niechcianych zmechaceń. Najlepiej, by golarka do ubrań posiadała ostrza ze stali nierdzewnej i takie, które będą przystosowane do usuwania każdego rodzaju tkanin. Niektóre golarki do ubrań mają też możliwość regulacji wysokości strzyżenia, co przyspiesza i ułatwia proces odnawiania ubrań, wykonanych z różnorodnych materiałów. 

Zobacz też parownice do ubrań

Więcej o: