Głośnik bezprzewodowy - ranking. Jak wybrać dobry sprzęt?

Karolina Kielak
18.11.2021 11:28
Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie dnia bez muzyki. Słuchamy ulubionych utworów przy śniadaniu, podczas nauki, sprzątania w domu, podczas gotowania. Szybkość i łatwość bezprzewodowej transmisji danych jest dla nas niezwykle istotna. Prawdziwy "boom" przeżywają głośniki bezprzewodowe, które możemy nosić po domu czy zabrać na wakacje. Jak wybrać głośnik bezprzewodowy? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Głośnik bezprzewodowy - jak działa?

Głośnik bezprzewodowy działa bez kabla. Łączy się z odtwarzaczem, którym staje się smartfon, tablet czy laptop za pomocą WiFi lub Bluetooth. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wprawi użytkownika w nerwy poplątanymi kablami. Głośniki przenośne cieszą się ogromnym zainteresowaniem szczególnie wiosną i latem, gdzie spędzamy mnóstwo czasu poza domem, wyjeżdżamy na wakacje, wycieczki, pikniki czy spędzamy czas na plaży lub nad jeziorem - teraz możemy wypoczywać słuchając ulubionej muzyki.

Głośniki bezprzewodowe są w stanie zapewnić użytkownikom dźwięk wysokiej jakości. Jeśli lubisz słuchać radia, dobrym pomysłem jest głośnik bezprzewodowy z radiem. Smartfony, laptopy i tablety, których używamy na co dzień mają oczywiście wbudowane głośniki, jednak są one dość ciche, szczególnie, gdy chcemy posłuchać muzyki w większym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Głośnik przenośny będzie praktyczny, wygodny, lekki, łatwy do przenoszenia.

Zaletą głośników bezprzewodowych jest fakt, że łączyć można je w wieloma innymi urządzeniami. Jakimi? Bez problemu głośnik przenośmy połączy się z laptopem, smartfonem, tabletem, odtwarzaczem MP4, domowym systemem audio stereo oraz bomboxem. Całość będzie działała na takiej samej zasadzie jak urządzenie ze słuchawkami, z tą różnicą, że dźwięk będzie głośniejszy, sprawdzi się na większej powierzchni i słuchać muzyki jednocześnie będzie mogła aż grupa osób.

Głośnik bezprzewodowyGłośnik bezprzewodowy Fot. shutterstock

Głośnik bezprzewodowy ranking do 100 zł:

Głośniki bezprzewodowy ranking - sposób transmisji dźwięku

Głośniki przenośne oferują trzy sposoby przesyłania dźwięku. Pierwszym z nich jest Bluetooth – to najpopularniejsze połączenie. Przenośne głośniki Bluetooth nie wymagają używania żadnych kabli, są uniwersalne. Wystarczy włączyć funkcję Bluetooth w telefonie oraz uruchomić głośnik, dzięki czemu urządzenia się połączą. Ogromną zaletą jest, że z telefonu możemy korzystać nawet wtedy, gdy w tle włączona jest muzyka.

Drugi sposób komunikacji bezprzewodowej to Wi-Fi. Aby transmisja sprawnie działała, musimy znajdować się w pobliżu łącza internetowego, routera. Posiadacze urządzeń marki Apple mogą również korzystać z połączenia bezprzewodowego AirPlay.

Głośnik bezprzewodowy JBLGłośnik bezprzewodowy JBL Fot. shutterstock

Głośnik bezprzewodowy ranking - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W sklepach i na stronach internetowych znajdziemy przeróżne głośniki bezprzewodowe. Różnią się one cenami, wielkością, parametrami. Warto przed zakupem wszystko sprawdzić, by dopasować do swoich preferencji jak najlepszy sprzęt.

Najważniejszą kwestią jest jakość dźwięku. To zdecydowanie kluczowy parametr podczas wyboru głośnika bezprzewodowego. Głośniki przenośne ograniczone są pod względem mocy, większość z nich nie przekracza 20 W. Pamiętajmy, że im większa moc urządzenia, tym głośniej będzie można słuchać muzyki. Moc na poziomie 6-10 watów jest wystarczająca, żeby zarówno w pomieszczeniu, jak i w terenie komfortowo słuchać muzyki.

Kolejnym istotnym parametrem jest czas pracy baterii. Im dłużej, tym lepiej, szczególnie, jeśli wybieramy się za miasto i nie mamy pewności czy w pobliżu na łonie natury będzie miejsce z dostępem do prądu. Warto już na etapie zakupu sprawdzić czas działania akumulatora wbudowanego w urządzenie. Niektóre modele głośników przenośnych są na baterie, dlatego dobrze jest mieć w torbie komplet baterii w zapasie.

Mały głośnik bezprzewodowy powinien mieć obudowę wykonaną z materiałów wysokiej jakości. Pamiętajmy, że będzie on używany często w terenie. Doskonale sprawdzą się modele wodoodporne.

Głośniki przenośne - ranking

Zastanawiasz się, jakie modele bezprzewodowych głośników warto wybrać? Rankingi są jednogłośne, nieustannie przewijają się te same modele. Użytkownicy zgodnie polecają głośnik Bluetooth marki JBL, Sony czy Philips. Cieszą się one najlepszymi opiniami, a wybór poszczególnych modeli jest naprawdę ogromny, nie tylko ze względu na jakość dźwięku, wielkość, ale też design. Wybraliśmy dla Was przenośne głośniki bezprzewodowe w najlepszych cenach. Na te modele szczególnie warto zwrócić uwagę.

Głośnik przenośnyGłośnik przenośny Fot. shutterstock