Pudełko na chrzest - kolekcjonuj wspomnienia

Chrzest dziecka jest dla całej rodziny wydarzeniem wielkiej rangi i towarzyszy mu mnóstwo emocji. Rodzice chcą, żeby ten dzień był wyjątkowy, dlatego pieczołowicie przygotowują piękny strój na chrzest oraz przyjęcie dla rodziny. Ważną rolę odgrywają także dekoracje nadające wydarzeniu klimat. Warto przygotować pudełko na chrzest, które posłuży do zapakowania prezentu, a później stanie się "pudełkiem wspomień". Wybraliśmy najciekawsze propozycje.

Chrzest dziecka - jak zorganizować?

Chrzest to pierwsza i bardzo ważna ceremonia kościelna w życiu dziecka. Podstawowym zadaniem rodziców jest ustalenie daty chrztu swojej pociechy. Wiele zależy od parafii - często chrzty organizowane są w jedną konkretną niedzielę w miesiącu. Zdecydowanie lepiej całe wydarzenie znoszą malutkie dzieci, które najczęściej przesypiają mszę. Obowiązkowo należy dopełnić wszystkich niezbędnych formalności - wybrać rodziców chrzestnych, zapytać ich o zgodę oraz wypełnić dokumenty w kancelarii parafialnej, a także wnieść stosowną opłatę. Rodzice chrzestni mają obowiązek dostarczyć zaświadczenie ze swojej parafii, iż spełniają warunki, by zostać chrzestnym czy chrzestną i odbyć spowiedź.

Kolejną kwestią jest ubranko dla dziecka na chrzest. Dziewczynki najczęściej są ubierane w sukienki, a chłopcy w koszule i minigarnitury. Po ceremonii w kościele rodzice malucha najczęściej zapraszają rodziców chrzestnych oraz pozostałych gości na obiad do domu lub organizują imprezę okolicznościową w restauracji. Maluch otrzymuje od gości prezenty - przeważnie są to pieniądze, biżuteria, zabawki, kartki z życzeniami lub ubranka. Pudełko na chrzest to doskonały sposób na zapakowanie prezentu dla malucha. Wygląda ono bardziej oryginalnie i estetycznie niż papierowa torebka prezentowa czy ozdobny papier. Pudełko na chrzest święty z powodzeniem można potem wykorzystać na przechowywanie pamiątek z tego dnia lub jako szkatułkę na biżuterię dziecka.

Pudełko na chrzestPudełko na chrzest Fot. crazyshop

Pudełko na chrzest

Ceremonia przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego przez dziecko to doskonała okazja, by podarować maluchowi pierwsze prezenty lub pamiątki, które przypomną o wydarzeniu. Hitem w ostatnim czasie jest pudełko na chrzest. Niezależnie od tego, jaki prezent dla dziecka wybierzesz doskonale się sprawdzi. Wybór jest ogromny. Pudełka na chrzest znajdziemy w sklepach z dewocjonaliami i w sklepach internetowych. Jeśli masz nieco zdolności i inwencji twórczej, z powodzeniem możesz stworzyć pudełko na chrzest ręcznie robione i dowolnie je ozdobić - takie prezenty są wyjątkowe, od serca i niepowtarzalne.

Pudełko na Chrzest Święty znajdziemy w dowolnym rozmiarze, najczęściej jest nieduże i stanowi idealne miejsce na drobiazgi - najpierw posłuży jako opakowanie prezentu, następnie stanie się skrzyneczką na pamiątki. Warto wybrać pudełko na chrzest z grawerem - personalizowane prezenty mają największą moc. Zamawiając takie pudełko, możemy sami zadecydować jaki tekst będzie wygrawerowany na wieczku. Najczęściej wybierane są imiona, data chrztu lub dedykacja od kogo i na jaką okazję pudełko zostało podarowane. Warto dodać, że to dobry pomysł niezależnie od płci, bez problemu znajdziemy pudełko na chrzest dla dziewczynki oraz pudełko na chrzest dla chłopca.

Pudełko na chrzestPudełko na chrzest Fot. crazyshop

Pudełko na chrzest - jakie prezenty się sprawdzą?

Pudełko wspomnień na chrzest z przegródkami to najlepszy sposób, by w jednym opakowaniu podarować maluchowi różne akcesoria. Najczęściej są to drobiazgi takie jak: białe skarpetki, spineczka do włosów, figurka słonika na szczęście, świeczka z cyferką 1 idealna na pierwsze urodziny, a także ramka na zdjęcie czy symboliczny woreczek na pieniądze, który można wypełnić gotówką.

Pudełko na chrzest z różańcem to przepiękny i wyjątkowy prezent na tak ważną okazję. Dziesiątka różańca oraz pudełko z życzeniami na chrzest pozwolą podkreślić chrześcijański charakter uroczystości. Dobrym pomysłem jest także pudełko z Biblią na chrzest.

Jeśli chcesz podarować maluchowi zabawkę, wybierz pudełko z misiem na chrzest - dzieci uwielbiają zabawki, a miś świetnie sprawdzi się jako dekoracja pokoju dziecięcego.

Pudełko na chrzestPudełko na chrzest Fot. crazyshop

Copyright © Agora SA