Gofrownica - poradnik zakupowy i kilkanaście propozycji zakupowych

Dlaczego warto mieć gofrownicę? To sprzęt, dzięki któremu można przygotować pyszne gofry według różnorodnych przepisów. Podpowiadamy, który wybraći i o czym warto pamiętać przed wyborem najlepszego dla siebie modelu. Zobaczcie nasz poradnik zakupowy.

Gofrownica.Gofrownica. Fot. Shutterstock

Dobra gofrownica pozwoli przygotować pyszne śniadania i podwieczorki nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Gofry to nie tylko rodzaj słodkości. Można je również zrobić w wersji zdrowego i pożywnego posiłku z różnymi dodatkami. Oto poradnik zakupowy, w którym opisujemy na co zwrócić uwagę przed zakupem gofrownicy. 

Gofrownica - co to za sprzęt? 

Gofrownica to małe AGD, dzięki któremu można wypiec nawet kilka gofrów naraz. Mogą mieć kształt prostokąta, a nawet serc. Pozwalają na to płyty grzewcze pokryte nieprzywierającą powłoką, na przykład ceramiczną, które umieszczone są w obudowie sprzętu. Każda gofrownica posiada także lampki kontrolne. Czerwoną, która informuje o tym, że sprzęt jest włączony, a także zieloną - wskazuje, że gofrownica jest gotowa do pracy. W droższych modelach jest także możliwość automatycznej regulacji temperatury, w tańszych - należy ją ustawiać samemu. Za jej utrzymanie odpowiada natomiast termostat. 

Przed każdym użyciem warto natłuścić (na przykład pędzelkiem) wszystkie płyty grzewcze gofrownicy. Można to zrobić za pomocą oleju czy oliwy. Dopiero potem podłączyć urządzenie do prądu. Jak już nagrzeje się odpowiednio (zazwyczaj trwa to kilka minut), wlać przygotowane ciasto na gofry i zamknąć gofrownicę. Po ich upieczeniu należy wyłączyć gofrownicę. Jak ostygnie - umyć za pomocą miękkiej gąbki lub ścierki z płynem do mycia naczyń oraz wytrzeć do sucha. 

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze dobrej gofrownicy? 

Przed zakupem gofrownicy dobrze jest sprawdzić czy sprzęt na pewno posiada płyty grzewcze z nieprzywierającą powłoką. Istotna w użytkowaniu jest również nienagrzewająca się obudowa, która będzie bezpieczna szczególnie dla dzieci. 

Jakie gofry polecamy? 

Istnieją 4 najpopularniejsze rodzaje gofrów, które różnią się między sobą składem i grubością ciasta, a także dodatkami - skandynawskie, amerykańskie, belgijskie i holenderskie. Polecamy wypróbować wszystkie. Można również przygotować gofry według własnego przepisu, na przykład w wersji zdrowej ze szpinakiem lub na słodko - z lodami, konfiturą owocową, cukrem czy bitą śmietaną. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.