Wizytownik - jak wybrać odpowiedni?

Karolina Kielak
22.11.2021 15:36
Śmiało można powiedzieć, że wizytówka to jeden z podstawowyxch środków przezywania danych kontaktowych. Mimo, że żyjemy w dobie cyfryzacji, gdzie większość informacji zapisujemy w smartfonie czy przesyłamy meilowo, wizytówki to świetny sposób reklamy. Warto mieć odpowiednie miejsce do przechowywania, takim będzie wizytownik. Jak wybrać odpowiedni model: wizytownik z grawerem, wizytownik skórzany, wizytownik obrotowy, wizytownik metalowy, a może drewniany.

Wizytownik - do czego jest potrzebny?

Właściciele dużych firm i osoby prowadzące nieduże działalności gospodarcze doskonale wiedzą, że prowadzenie własnej firmy to naprawdę ciężka praca. Prócz mnóstwa urzędowych formalności i spraw finansowych bardzo ważne jest dbanie o swoich pracowników i odpowiednia reklama, która umożliwi pozyskiwanie nowych klientów, utrzymywanie kontaktów z obecnymi i dbanie o to, by rynek wiedział o istnieniu danej firmy.

Diabeł tkwi w szczegółach. Nawet z pozoru najmniej istotne elementy odgrywają na tle całości ogromnie ważną rolę. Takim szczegółem może być wizytownik. Nie da się ukryć, że wizytówki są bardzo ważne. Niezależnie od wielkości firmy warto je mieć. Mimo tego, że żyjemy w świecie w pełni skomputeryzowanym, otaczają nas smartfony, tablety, e-meile, faxy - to właśnie wizytówki są elementem odpowiedzialnym za budowanie wizerunku firmy. Odpowiednio zaprojektowana i estetycznie wykonana wizytówka to doskonały sposób na wyróżnienie firmy na tle konkurencji.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą powinna zawsze mieć przy sobie gotowe do wręczenia wizytówki. Najlepszym miejscem do ich przechowywania jest wizytownik. Modele z przegródkami umożliwią uporządkowane przechowywanie własnych wizytówek, ale też tych otrzymanych od klientów czy partnerów biznesowych.

WizytownikWizytownik Fot. crazyshop

Wizytówki i wizytownik na biurko - zalety

Wizytówki to zdecydowanie najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na wymianę kontaktów i rozpoczęcie współpracy. Sprawdzają się one niezależnie od branży. Ich nieocenioną zaletą jest fakt, że zajmują bardzo mało miejsca. Bez problemu zmieszczą się w portfelu, jednak lepszym miejscem do ich przechowywania będzie elegancki wizytownik na karty.

Porządnie wykonane wizytówki najczęściej drukowana są na grubszym i sztywnym papierze, a następnie pokrywane warstwą folii ochronnej, dzięki czemu prezentują się jak wizytówki plastikowe, są trwałe i nienagannie się prezentują. Wizytownik kieszonkowy pozwoli mieć je nieustannie pod ręką, a jednocześnie zadba o ich niezmieniony wygląd. Warto dodać, że wizytówki kojarzą się bardzo profesjonalnie. Wręczając wizytówkę własnej firmy klientowi lub współpracownikowi na pewno poczujesz prestiż.

Dodatkową zaletą wizytówek jest ugruntowanie pozycji firmy. Sztywna karteczka z nazwą firmy, numerem kontaktowym, imieniem i nazwiskiem właściciela, a także adresem potwierdzi wiarygodność.

Wizytownik na biurko to obowiązkowy element wyposażenie profesjonalnego biura. wizytownik stojący, szczególnie wizytownik obrotowy doskonale się sprawdzi w gabinecie prezesa, ale też na biurku asystentki czy sekretarki - wszystkie niezbędne kontakty będą znajdowały się na wyciągnięcie ręki i będą uporządkowane.

Największy paradoks tkwi w tym, iż w dobie technologii cyfrowych, przekazanie potencjalnemu kontrahentowi wizytówki jest zdecydowanie szybsze. Dlaczego? Aby zapisać numer telefonu, adres, e-mail czy stronę internetową lub nazwisko konkretnego pracownika trzeba będzie wyjąć telefon lub notatnik i je zapisać. Alternatywą jest wręczenie wizytówki, na której widnieją wszystkie najważniejsze informacje.

Wizytownik metalowyWizytownik metalowy Fot. crazyshop

Wizytownik - jaki wybrać?

Przechowywanie wizytówek odgrywa ogromne znaczenie. Z całą pewnością nikt nie chciałby otrzymać wymiętej lub przybrudzonej kartki, świadczy to o firmie. Najlepiej przechowywać wizytówki w specjalnym etui na wizytówki. Wybór wizytowników na rynku jest ogromny, bez trudu znajdziemy zarówno wizytownik męski, jak i wizytownik damski. Jakie modele są najpopularniejsze?

Największą popularnością cieszy się wizytownik skórzany. Prezentuje się bardzo elegancko i dodaje prestiżu. Skórzane modele są także bardzo trwałe, dzięki czemu posłużą dłuższy czas. Modele ręcznie szyte, wykonane z naturalnej skóry mogą posłużyć przez lata. Warto pamiętać, że skóra starzejąc się ciemnieje, a więc wizytownik skórzany będzie zmieniał swój wygląd, co bardzo często jest jego atutem. Skóra jest gładka i miękka w dotyku, co sprawia, że produkt prezentuje się wyjątkowo i z klasą. Dobrym wyborem będzie wizytownik z grawerem, sprawdzi się on w postaci prezentu. Elegancki wizytownik z grawerem to świetny pomysł na prezent dla nowego przedsiębiorcy.

Ciekawie prezentuje się wizytownik metalowy - połyskująca powierzchnia prezentuje się bardzo elegancko. Jest to model często wybierany przez kobiety. Wizytownik metalowy bez problemu można kupić w wersji personalizowanej. Dostępny jest w wielu kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie idealny dla siebie wizytownik na karty. W biurze najlepiej sprawdzi się wizytownik obrotowy. Dobrze sprawdzi się wizytownik z logo firmy.

Wizytownik na biurkoWizytownik na biurko Fot. crazyshop