Uchwyt samochodowy do telefonu. Na te rodzaje i cechy warto zwrócić uwagę

WiB
24.11.2021 20:28
Jaki uchwyt samochodowy do telefonu warto wybrać? Przedstawiamy cztery główne rodzaje, które oferują różni producenci. Każdy z nich różni się nie tylko wielkością i opcjami regulacji, ale również sposobami montażu na różnych elementach wyposażenia auta.

Uchwyt samochodowy.Uchwyt samochodowy. Fot. Shutterstock

Uchwyt samochodowy to praktyczny gadżet do każdego auta, który można zamontować na przedniej szybie czy desce rozdzielczej. Ułatwia przede wszystkim używanie nawigacji czy też śledzenie mapy w telefonie, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i komfort jazdy w czasie podróży. Jaki uchwyt samochodowy do telefonu warto wybrać? 

Do wyboru jest wiele różnorodnych modeli, ale wiele z nich to produkty niedopracowane o bardzo słabej jakości, wymagające częstej wymiany. Dlatego od razu warto postawić na lepszy uchwyt samochodowy, którego nie będzie trzeba wymieniać zbyt często. Jakie cechy powinien posiadać? Podpowiadamy. 

Uchwyt samochodowy do telefonu powinien mieć możliwość regulacji we wszystkich płaszczyznach i zmiany kątów nachylenia, a także stabilnie trzymać smartfon w każdych warunkach drogowych. Istotna jest również możliwość ładowania telefonu - najlepiej, by było indukcyjne. Jeśli tak nie jest, uchwyt samochodowy powinien umożliwiać podpięcie kabla ładującego. Liczy się również prosta obsługa, który zapewni szybkie wpinanie telefonu. 

Rodzaje uchwytów samochodowych na telefon

Spośród wielu modeli dostępnych w ofercie producentów istnieją 4 główne rodzaje uchwytów samochodowych - na magnes, deskę rozdzielczą, kratkę nawiewu i indukcyjny. 

Uchwyt samochodowy na magnes

Uchwyt samochodowy na magnes składa się z podstawki i magnesu, do którego montuje się telefon. Jego plusem jest niewielki rozmiar, a minusem - słaba stabilność na nierównej drodze.

Uchwyt samochodowy indukcyjny

Dobre rozwiązanie dla telefonów z ładowaniem bezprzewodowym, które nie wymagają podłączenia kabla. Po przypięciu smartfon sam zaczyna się ładować. 

Uchwyt samochodowy na deskę rozdzielczą

To produkt, który można zamontować w dowolnym miejscu na desce rozdzielczej, a nawet szybie za pomocą przyssawki. Jest prosty i wygodny w użyciu. Ma jednak swoje wady. Czasem taki uchwyt samochodowy się odkleja, zwiększając szansę uszkodzenia telefonu. Dlatego zawsze trzeba go starannie zamontować. 

Uchwyt samochodowy na kratkę nawiewu

Ten uchwyt samochodowy może być zamontowany wyłącznie na kratce nawiewu, która znajduje się pośrodku kokpitu lub po lewej stronie kierowcy. Największym plusem jest to, że nie ogranicza pola widzenia, a minusem - jest dla mniejszych telefonów, większe modele mogą spowodować uszkodzenie kratki nawiewu.

Więcej o: