Jakie łóżko dwuosobowe do sypialni?

redakcja
26.11.2021 12:00
Własny dom lub mieszkanie to spełnienie marzeń wielu osób. W końcu połowę życia spędzamy w domu, dlatego tak mocno zakorzeniona jest w nas tęsknota za własnym kątem. Dom to między innymi luksusowa sypialnia, a w niej komfortowy odpoczynek. Nikogo nie trzeba przekonywać, że dobrze dobrane łóżko, to zdrowy i komfortowy sen i codzienny relaks.

Jakie łóżko dwuosobowe warto wybrać?

Wybór łóżka to decyzja na lata. A jego wielkość jest najistotniejsza dla komfortu wypoczynku i zdrowia. Jednym z ciekawszych modeli są łóżka dwuosobowe.

Rozmiar łóżka, mebel z litego drewna do małych sypialniRozmiar łóżka, mebel z litego drewna do małych sypialni Fot. materiały partnera

Najbardziej popularne wymiary łóżek to 120, 140 lub 160 centymetrów szerokości i 200 centymetrów długości. I takie są standardowe wymiary materacy. Należy jednak doliczyć kilka lub kilkanaście centymetrów, które będą potrzebne na ramy łóżka. Rozmiar łóżka ma znaczenie, ale ze względu na wpływ tego mebla na nasze życie warto zastanowić się oraz zainwestować czas i pieniądze, by dokonać dobrego wyboru.

Szerokość 120x 200 cm świetnie sprawdzi się w małej sypialni albo w pokoju gościnnym. Jednak wariant ten najlepiej sprawdzi się jako łóżko jednoosobowe. Mimo iż zajmuje ono niewiele miejsca jest jednak ono najmniej komfortowe jeśli chodzi o spokojny sen dwóch osób. Jest również obawa, że pościel nie zmieści się w pojemniku. Wymiary łóżka dwuosobowego są różne. Liczy się rozmiar materaca, rama łóżka i jej wygląd.

O czym warto pamiętać wybierając łóżko?

Bardzo dobrym wyborem będzie mebel w rozmiarze 140 x 200 cm. Nie zabiera dużo miejsca w sypialni, jednak szybko docenimy komfort użytkowania takiego modelu. Rozmiar łóżka to najważniejsza rzecz, ale nie powinno ono mieć zbyt szerokiej ramy i zbyt grubego wezgłowia, bo za bardzo przytłoczy wnętrze. Łóżko podwójne, czyli łóżko małżeńskie o wymiarach 160x 200 cm to wybór na lata. Kupując takie łóżko do swojej sypialni, docenimy komfort snu i wypoczynku dwóch osób. Zwłaszcza jeśli osoby te różnią się wzrostem i gabarytami. Przy wyborze takiego mebla mimo jego wielkości nie powinno być większego problemu, by dopasować inne meble. W typowych rozmiarowo pokojach powinny zmieścić się również stoliki nocne obok łóżka i nie zagracać pomieszczenia.

Wymarzone łóżko do sypialni to rozmiar 180 x 200 cm. Ale wtedy sypialnia powinna być duża, by móc swobodnie korzystać z przestrzeni wokół łóżka. Warto zdecydować się na takie łóżko kiedy rodzina jest duża a dzieci lubią spać z rodzicami. Wtedy duże łóżko jest wręcz konieczne. Istotną rolę ma tutaj też zagłówek z którego będą korzystać wszyscy. Wykończenie łóżka tapicerowanym zagłówkiem sprawi, że wszyscy chętnie będą spędzać w nim czas na odpoczynku.

Łóżko w stylu skandynawskim - wymiary łóżkaŁóżko w stylu skandynawskim - wymiary łóżka Fot. materiały partnera

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

W przypadku łóżka do sypialni liczy zarówno rozmiar mebla jak i jego funkcjonalność. Najważniejszy jest materac, ale równie ważne jest stelaż i gęstość rozstawienia listewek, by móc równomiernie rozłożyć materac. Ważnym jest, także przechowywanie pościeli. Lepszym wyborem jest mebel z pojemnikiem zwłaszcza przy mniejszym rozmiarze łóżka. Wtedy sypialnię bardzo szybko można zamienić w pokój dzienny lub salon. Wygodne łóżko nie musi być łóżkiem niefunkcjonalnym.

W przypadku kiedy z łóżka korzystać będzie małe dziecko, czyli będzie ono służyć jednej osobie, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Wymiar mebla ma znaczenie jeśli dziecko jest małe i czasami będzie sypiał z nim rodzic. Duże znaczenie ma także fakt czy mebel będzie służył tylko do spania czy też będzie składany do pozycji siedzącej w ciągu dnia lub podczas zabawy.

Kupując meble do sypialni, szczególnie jeśli mowa o łóżku warto zastanowić się czy łóżka tapicerowane to dobry pomysł. Kupując łóżko do sypialni wiemy, że powinno być wygodne warto więc zainwestować. Warto też przede wszystkim sprawdzić jak użytkuje się meble obite skórą naturalną i tapicerowane. W ogólnym użytkowaniu może się okazać, że skóra jest niewygodna i wymaga konserwacji, a szwy tapicerowane uwierają.

Łóżko warto przetestować je już w sklepie. Jeśli chodzi o wybór materaca to warto zwrócić uwagę na wagę osób korzystających z łóżka, ponieważ można dopasować materac do konkretnego użytkownika. Łóżko kontynentalne to możliwość zastosowania dwóch grubości materaca na jednej powierzchni. Dla wygody, dla komfortu każdego z osobna.