Ramka cyfrowa - nowoczesny sposób na oglądanie zdjęć

Karolina Kielak
29.11.2021 15:34
Zdjęcia to najlepszy sposób na uwiecznianie ważnych wydarzeń z życia: uroczystości, podróży, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Zdjęcia przechowujemy na smartfonach, dyskach lub wywołane w albumach na zdjęcia. Nowoczesnym i funkcjonalnym sposobem na przechowywanie, oglądanie, a także dekoracją wnętrza jest ramka cyfrowa do zdjęć. Jak działa? Jaki ekran w ramce cyfrowej warto wybrać? Podpowiadamy!

Cyfrowa ramka do zdjęć - jak to działa?

W dobie nieustannie rozwijającej się technologii wywoływanie zdjęć coraz częściej odwlekane jest w czasie lub całkowicie odchodzi do lamusa. Popularnością cieszą się smartfony, tablety, aparaty cyfrowe, które umożliwiają nie tylko wykonywanie zdjęć, ale też ich przechowywanie, porządkowanie, tworzenie folderów. Warto pamiętać, że fotografie zajmują dość sporo miejsca, a urządzenia nie są wieczne, dobrym pomysłem jest zgrywanie zdjęć na dyski przenośne.

Zdjęcia to doskonały sposób na dekorowanie wnętrz - dają one możliwość personalizowania pomieszczeń, dom zyskuje charakter i duszę. Na ścianach, komodach, szafkach doskonale sprawdzą się fotografie. Alternatywą dla tradycyjnych ramek na zdjęcia o różnych rozmiarach jest cyfrowa ramka do zdjęć.

Jak działa ramka cyfrowa do zdjęć? To sprzęt przypominające swoim wyglądem tablet, które pomieści tysiące fotografii. Dodatkowo umożliwia wyświetlanie zdjęć na ekranie urządzenia. Zdjęcia można oglądać pojedynczo lub ustawić całą serię fotografii, a także czas ich emitowania. Warto wspomnieć, że do niektórych modeli ramek dołączony jest pilot, który umożliwia sterowanie ramką z odległości. Ramki cyfrowe na zdjęcia zasilane są przewodowo lub bezprzewodowo. Wybierając ramkę elektroniczną warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wyświetlacz, który odpowiada za jakość prezentowanych zdjęć.

Ramka cyfrowa do zdjęćRamka cyfrowa do zdjęć Fot. shutterstock

Ramka cyfrowa na zdjęcia - dlaczego warto ją mieć?

Ogromną zaletą ramek cyfrowych jest możliwość szybkiej zmiany ustawień, serii emitowanych fotografii, dopasować zdjęcia do nastroju lub okazji. Ramki elektroniczne pozwalają na dynamiczne zmiany zdjęć i wystroju pomieszczenia. Ich atutem jest fakt, że ramki doskonale prezentują się zawieszona na ścianie, ustawione na komodzie, szafce, konsoli, biurku, zarówno ustawione pojedynczo jak też w kompozycji.

Wszystkie pamiątkowe fotografie będą na wyciągnięcie ręki. Nie będzie potrzeby biegania do fotografa lub specjalnego punktu, by wywołać zdjęcia, układać ich w albumach lub dopasowywać do ramek. Jest to także oszczędność. Nowoczesne ramki cyfrowe mają wiele dodatkowych funkcji, takich jak: kalendarz, odtwarzacz muzyki czy budzik.

Ramki cyfrowe na zdjęcia i filmy dostępne są w różnych kolorach. Największą popularnością cieszą się modele czarne i białe. Jeśli chcesz wprowadzić do aranżacji pomieszczenia nieco koloru, bez problemu znajdziesz w sklepach ramki w kolorze różowym, żółtym, srebrnym czy złotym.

Ramka elektroniczna świetnie sprawdzi się w roli prezentu na parapetówkę, prezentu ślubnego, na imieniny czy urodziny.

Jaką ramkę cyfrową do zdjęć wybrać?

Ekran to najważniejszy element każdej ramki cyfrowej na zdjęcia. Odpowiada on za walory estetyczne prezentowanych fotografii i filmów. W sklepach znajdziemy modele ramek z różnymi wyświetlaczami, od 5 do 32 cali. W pokojach dziecięcych, w gabinetach na biurku doskonale sprawdzą się modele o ekranie 10 cali. W salonie lub jeśli chcemy zawiesić ramki na ścianie warto wybrać urządzenia o większym rozmiarze. Ekrany ramek cyfrowych wykonywane są w technologii LCD lub LED - te modele są droższe i oferują lepszej jakości obraz. Dostępne są ramki wyświetlające format standardowy lub panoramiczny. Dobrym wyborem są modele ramek, które same dostosowują obraz.

Na uwagę zasługują ramki cyfrowe z dotykowym ekranem lub pilotem do sterowania z odległości. Jeśli planujemy zawiesić ramki na ścianie polecamy wybór modeli bezprzewodowych.

Kupując ramkę cyfrową warto zwrócić uwagę na kontrast oraz jasność. Wysoki kontrast gwarantuje wyraźniejsze kolory, szczegółowe detale. Jasność z kolei pozwoli oglądać zdjęcia doskonałej jakości nawet w ciemności.

Ramka cyfrowa do zdjęćRamka cyfrowa do zdjęć Fot. shutterstock