Meble modułowe do salonu

Współczesne meble systemowe niewiele mają w sobie z dawnych meblościanek, które ustępowały estetyką i jakością wykonania zabudowie wykonanej z drewna. Stanowią ciekawą alternatywę dla drogich produktów robionych na zamówienie. Gdzie sprawdzą się meble modułowe? Jakie są ich zalety i wady? Podpowiadamy.

Meblościanka w stylu PRL-u.Meblościanka w stylu PRL-u. Fot. Merkury Market

Wybór mebli do salonu: czym się kierować?

Chcesz umeblować salon? Należy wziąć pod uwagę przynajmniej kilka czynników. Warto je prześledzić już choćby dlatego, że pomogą nam w stwierdzeniu tego, czy meble systemowe są dla nas. Z reguły pod uwagę bierzemy:

  • kształt i wielkość salonu - duże przestrzenie dają znacznie większą dowolność w zakresie wyboru mebli. W przypadku niewielkich lub nieregularnych często poleca się raczej produkty wykonywane na zamówienie. Dzięki nim wykorzystamy całe dostępne miejsce.
  • potrzeby użytkowników - zestaw meblowy musi być dostosowany do potrzeb w zakresie przechowywania, które mają domownicy. Warto zwrócić uwagę na specyficzne elementy wyposażenia pomieszczenia takie, jak np. szafka pod telewizor. Niekiedy zaś potrzebujemy większej przestrzeni na drobiazgi, bo salon okazjonalnie zastępuje nam biuro
  • styl - aranżacja salonu powinna nam się oczywiście podobać. Niekiedy bezpieczne wyjście jeśli chodzi o aranżację stanowi właśnie komplet mebli systemowych - to opcja dobra dla osób zapracowanych i tych, które nie lubią same wybierać wyposażenia salonu
  • jakość - nowoczesne meble wykonuje się z płyty meblowej o różnorodnym wykończeniu. Warto przyglądać się detalom tak, by całość dawała gwarancję długoterminowego i bezawaryjnego użytkowania
  • cenę - odwiedzając sklep stacjonarny lub internetowy w celu zakupu mebli, musimy liczyć się z poważnymi kosztami
  • czas realizacji - meble mogą być dostępne od ręki, ale możemy też czekać na nie kilka dni, a nawet tygodni

Podobnymi motywacjami kierujemy się też wtedy, gdy chcemy umeblować biuro lub pokój gościnny. Niekiedy mamy na urządzenie danego pomieszczenia zaledwie kilka dni tak, by w pokoju ulokować zapowiedzianych gości, lub gdy nasze biuro musi zacząć przyjmować klientów. Wówczas warto rozważyć zakup mebli systemowych.

Meble systemowe - jakie są ich zalety?

MeblościankaMeblościanka fot. Merkury Market

Dlaczego meble modułowe mogą bardzo dobrze sprawdzić się, gdy chcemy urządzić salon, ale też biuro lub pokój do pracy? Przede wszystkim otrzymujemy dzięki nim gotowy produkt, który jest dość uniwersalny. W przypadku niektórych modeli przeznaczeniem może być salon, ale też gabinet lub biuro. Dopasujemy do swoich potrzeb także konfigurację poszczególnych szaf, szafek i komód.

Salony pełne są produktów w różnym stylu. Prawda, że nie mamy tutaj tak dużej swobody, jak w przypadku mebli na zamówienie, jednak wybór i tak jest całkiem duży. Z reguły systemowe rozwiązania są nie tylko estetyczne, ale i wygodne. Projektuje się je bowiem tak, żeby meble mogły dobrze służyć możliwie największej liczbie klientów.

Jeśli nasz salon lub biuro wyposażymy w meble systemowe, to z pewnością nie będziemy czekać na nie zbyt długo. Najczęściej są dostępne od ręki, ewentualnie będziemy musieli poczekać kilka dni. Bardzo często można też do gotowego zestawu dokupić dodatkowe meble, np. szafki, słupki i szafy tak, by dostosować całość do siebie i swoich wymagań. Warto też dodać, że w przypadku produktów zakupionych online możemy często liczyć na szybką dostawę pod sam próg domu lub mieszkania. To bardzo wygodny sposób, by szybko umeblować salon, pokój gościnny lub biuro.

Jakie wady mają meble systemowe do salonu?

Meblościanka.Meblościanka. Fot. Shutterstock

Przede wszystkim meble do salonu tego typu są jednolite. Dla niektórych osób, którym marzą się bardziej zniuansowane stylizacje, będzie to wada. Pamiętajmy też o tym, że nie uda się nam dzięki nim w pełni zagospodarować pomieszczenia o nietypowych wymiarach. Jeśli więc posiadamy salon lub biuro w takiej przestrzeni i zależy nam na dosłownie każdym centymetrze, to raczej wybierzemy meble na wymiar. Dodatkowo, chociaż będziemy czekać na meble modułowe zaledwie kilka dni lub otrzymamy je od ręki, to trudno jest też o zgranie takich produktów z meblami już przez nas posiadanymi.

Do jakiego pomieszczenia pasują nowoczesne meble systemowe?

Meble systemowe mogą być wykorzystywane w zasadzie wszędzie. Poszczególne elementy takiego zestawu sprawdzą się w naszym salonie przede wszystkim wtedy, gdy urządzamy go od zera. W szczególności możemy na ich bazie stworzyć nowoczesne, ale czasem też skandynawskie lub industrialne wyposażenie, które sprawi, że nasz salon lub biuro będą bardzo funkcjonalne. Trzeba tylko dobierać fronty zgodnie z ogólnym pomysłem na aranżację przestrzeni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.