Meble kuchenne do nowoczesnych wnętrz

Meble kuchenne muszą być funkcjonalne, ale oczywiście również ich wygląd jest bardzo ważny. Niekiedy mamy problem co do ich wyboru - zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zaaranżować wnętrze w nowoczesnym stylu. W jaki sposób wybrać szafki, które jednocześnie będą ładne i odpowiednio pojemne? Na rynku mamy szeroki wybór różnych modeli. Podpowiadamy korzystne rozwiązania.

Biała kuchnia ze stalowym zlewozmywakiem.Biała kuchnia ze stalowym zlewozmywakiem. Fot. Shutterstock

Jakie powinny być meble do kuchni?

Meble kuchenne to wyposażenie, które bezpośrednio przekłada się na funkcjonalność tego pomieszczenia. Dodatkowo wchodząc do kuchni będziemy codziennie na nie patrzeć - czasami przez kilka godzin. Szafki muszą się więc nam podobać.

Styl mebli kuchennych

Kuchnie bywają urządzone w bardzo różnych stylach. Wybór odpowiednich szafek jest jednym z kluczowych elementów aranżacji kuchennych. Meble mogą być blisko przypisane do jakiejś konkretnej stylistyki - choćby drewniane meble rustykalne lub w stylu prowansalskim. Zdarza się jednak, że mamy do czynienia z bardziej uniwersalnym wyposażeniem wnętrza. Wybór gotowych szafek w nowoczesnym stylu jest tu najlepszym przykładem. Na początku zdecyduj więc, jakich produktów szukasz.

Wybór mebli do kuchni a funkcjonalność

Meble kuchenne powinny być tworzone z wytrzymałych materiałów. W kuchni panują mniej niekorzystne warunki, niż w łazience, ale i tu szafki narażone są na uszkodzenia lub działanie wilgoci. Ważne jest to, żeby blaty i fronty były łatwe w utrzymaniu czystości. Oczywiście przestrzeń musi zostać zagospodarowana tak, żeby znalazło się tu miejsce dla poszczególnych stref kuchennych i podstawowych sprzętów - kuchenki czy lodówki.

Nowoczesne meble kuchenne, czyli jakie?

Kuchnia ze skosami.Kuchnia ze skosami. Fot. Shutterstock

Nowoczesne meble kuchenne to często niezwykle uniwersalne projekty. Niektóre z mich wprowadzimy do kuchni o bardzo różnych stylach przewodnich. Możesz więc w przyszłości zmienić aranżację bez usuwania szafek kuchennych zakupionych wcześniej do twojego domu. Poznaj inne zalety cechujące taką zabudowę.

Czy meble do nowoczesnej kuchni muszą być drogie?

Estetycznie wyposażona kuchnia wcale niekoniecznie musi być efektem wydatkowania bardzo dużej sumy pieniędzy. Zestawy mebli nowoczesnych wykonuje się z płyty meblowej. Znajdziemy wśród nich często produkty znacznie tańsze od tworzonych z drewna. Oferta sklepów stacjonarnych i internetowych jest bogata i koniecznie dobrze sprawdź ją przed podjęciem wyboru.

Fronty mebli kuchennych

Kuchnia może być wyposażona w nowoczesne meble o różnych frontach. Znajdziesz tu zestawy wykończone na wysoki połysk, satynowe i matowe. Wśród nich takie, które posiadają specjalne miejsce na kuchenne akcesoria. Które będą najlepsze? Oczywiście nie istnieje tu rozwiązanie idealne. Wybierz styl frontów w zgodzie ze swoim gustem i dominującym stylem urządzenia pomieszczenia. Warto wiedzieć, że lśniące powierzchnie świetnie nadają się do niewielkich wnętrz, które chcemy optycznie powiększyć. Pamiętajmy o tym, chcąc kupić zestawy mebli kuchennych lub szafki kuchenne stojące.

Funkcjonalność mebli kuchennych - sprytne rozwiązania

Kuchnia wyposażona w nowoczesne meble powinna dawać duże możliwości. Potrzebujemy dość miejsca do przechowywania kuchennych urządzeń, akcesoriów i produktów spożywczych. Pod tym kątem wybierajmy zabudowę. Powinna ona być też wyposażona w sprytne rozwiązania takie, jak choćby kosze cargo, dodatkowe uchwyty i udogodnienia. W małej przestrzeni liczy się to, żeby duża pojemność mebli pozostawała w korzystnej relacji do zajmowanego przez szafki miejsca. Kluczowe może się więc stać to, czy nowoczesna zabudowa pozwoli nam w sprytny sposób skryć piekarnik i inne sprzęty.

Meble do kuchni: modułowe czy na wymiar?

Kuchnię możemy umeblować zarówno w oparciu o nowoczesne meble na wymiar, jak i wiszące i stojące szafki modułowe, które znajdziesz gotowe w sklepach. Produkty tego typu kojarzą się jednak przede wszystkim z zabudową kupowaną od ręki. Stawiając na nią, możesz liczyć na znacznie niższe ceny. Jeśli jednak masz bardzo małą kuchnię lub jest ona umiejscowiona w pomieszczeniu o nietypowym kształcie, to lepiej zamówić szafki na wymiar. Dzięki nim wykorzystamy każdy kawałek przestrzeni, ale też skryjemy sprzęt AGD.

Więcej o:
Copyright © Agora SA