Piękny design na stół. "Istotna jest również funkcja i ergonomia"

Talerz z motywem pałacowych kafli oraz greckiej sukni, artystyczne kryształy o różnych formach, ceramika w stylu lat 60., niebanalne świeczniki i wazony - mamy jeszcze więcej dobrego designu od znanych polskich projektantów. Top 10 wzorniczych perełek ozdobi każdy stół. Są też bardzo funkcjonalne, dlatego mogą służyć na co dzień, jak również być częścią dekoracji podczas wyjątkowych okazji.

Dekoracje stołu mogą być bardzo różnorodne. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji i produktów, mamy 10 wyjątkowych pomysłów. Od artystycznych kryształów o różnych formach, po patery, ceramiczne serwisy stołowe, wazony i świeczniki. Każda forma jest piękna, wyjątkowa, funkcjonalna i ręcznie wykonana. Te produkty na pewno ucieszą fanów dobrego, polskiego designu. 

Szklana feeria barw od PASK

Artystyczne kryształy na stół i komodę, w tym wazony, kieliszki i patery już od 1970 roku (firma istnieje od 1976) tworzy ręcznie Marian Pyrcak. Każdy wzór jest piękny i niepowtarzalny.  Wyróżnia go feeria mieniących się barw i niebanalne kształty. To polskie szkło artystyczne pięknie uzupełni każdy serwis śniadaniowy i obiadowy. 

Kamionkowe naczynia - wyglądają jak z tajemniczych zakątków świata

Talerze, miski, kubki i filiżanki o wyjątkowych strukturach i naturalnych barwach wytwarza ręcznie Kasia Białek. Ich nieregularne kształty wyglądają, jakby uformowała je natura. Są też dekoracje ścienne o różnorodnych rozmiarach, które pięknie ozdobią każde wnętrze.

Talerz od Majoliki Nieborów

Porcelanowy, ręcznie wykonany i malowany talerz z rantem dekorowanym 24-karatowym złotem, zdobiony motywem kafli z Delft znajdujących się na klatce schodowej Pałacu w Nieborowie, to prawdziwy unikat. Może być piękną dekoracją nie tylko stołu. Sprawdzi się przede wszystkim jako ozdoba na ścianę. Dziś ten wyjątkowy design można kupić w reaktywowanej po 140 latach manufakturze w Nieborowie. 

Talerz Delfty - fontanna.Talerz Delfty - fontanna. Fot. Majolika Nieborów

Talerz Peplum od Dominiki Dondé

Przedstawiamy talerz, który wygląda jak rzeźba z motywem greckiej sukni – peplum. Jest częścią kolekcji Peplum z ceramiki szkliwionej, w której znajdują się różne obiekty naścienne, dekoracyjne. Autorką jest artystka ceramiczka – Dominika Dondé, działająca w Polsce i we Francji. 

Bolesławiecki zestaw stołowy w stylu lat 60.

Kamionkowe naczynia z Bolesławca to jedne z najbardziej znanych ceramicznych dzieł w Polsce. Kolekcja Lata 60., którą zaprojektowała Magdalena Gazur jest wyjątkowa dzięki ponadczasowym wzorom i barwom - kobaltowi i żywej czerwieni, które nawiązują do wzornictwa sprzed lat. Zestaw zawiera dzbanek, dwa kubki, dwie filiżanki ze spodkiem i wazon. W planach artystki jest również mlecznik, mały imbryk i deserowy talerzyk.

Fascynują mnie geometryczne formy, rytmy w zdobieniach, pewien ukryty ład, porządek i oczywiście technologia tworzenia [...] Przy tak kameralnych projektach istnieje możliwość pogłębionego studium kształtu i proporcji, na czym bardzo mi zależało w tym projekcie. Istotna jest również funkcja i ergonomia samych obiektów. To nie mają być kolejne elementy wystroju wnętrza, ale przede wszystkim przedmioty użytkowe, stosowane na co dzień, jednakże posiadające wartość estetyczną

– wyjaśniła Magdalena Gazur.

Patera Agnieszki Bar

Malinowa patera, którą zaprojektowała Agnieszka Bar, nawiązuje kolorem i formą do wzornictwa w stylu retro. Doskonała na wyjątkowe okazje - święta Bożego Narodzenia, uroczystości rodzinne czy kinderbale. Nie tylko pod względem stylu, to świetnie zaprojektowane szkło użytkowe, które pomieści wiele drobnych smakołyków. 

Szklanki od Sebastiana Pietkiewicza

Szklanki Optyk o nieregularnym kształcie są ręcznie formowane, a potem oryginalnie zniekształcane. Taka unowocześniona wersja klasycznych wzorów, które pięknie odbijają światło. Świetne na wodę czy sok.

Kolorowe szklanki Ewy Hiller

Artystyczna, geometryczna forma, świetne kolory, szkło barokrzemowe i kilka funkcji - tylko szklanki Vovo Glasses. Świetne na zimne napoje i wodę, ale również na różne przekąski, a wszystko dzięki talerzykowi w kształcie stożka, który jest częścią kolekcji Vovo Glasses. Razem ze szklanką tworzy niebanalny, piękny komplet na każdy stół. 

Wazon Marii Jeglińskiej-Adamczewskiej

Różowy walec z dużymi, półkolistymi uszami - to wazon od polskiej projektantki Marii Jeglińskiej-Adamczewskiej. Prosta, ale wyrazista forma, która doda stylu każdej aranżacji, zarówno tej ponadczasowej, jak i nowoczesnej. 

Świeczniki Moniki Patuszyńskiej

Świeczniki z przepuszczającej światło porcelany Parian z kolekcji Genealogia 4 powstały z pofabrycznych znalezisk, dzięki Monice Patuszyńskiej. Każdy z nich ma niepowtarzalną formę i wyjątkowe wzory. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.