Smartfon z najlepszym aparatem - czyli jaki?

Karolina Kielak
01.12.2021 11:40
W dobie cyfryzacji nie wyobrażamy sobie życia bez smartonu. Zabieramy go ze sobą wszędzie, wykorzystujemy do nawiązywania kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, surfowania po Internecie, słuchania muzyki, a także robienia zdjęć. Wybierając odpowiednie urządzenie warto zadbać, by był to zmartfon z dobrym aparatem w dobrej cenie. Jak wybrać odpowiednie urządzenie? Przychodzimy z pomocą.

Telefon z dobrym aparatem w dobrej cenie

Jaki powinien być dobry smartfon? Przede wszystkim powinien on szybko działać, być estetycznie wykonany, mieć ładną obudowę, sprawny system, a także dobry aparat. Nie bez znaczenia jest również cena. Większość z nas na wycieczki i wyjazdy, zamiast zabierać aparat fotograficzny lub dużą lustrzankę, wykonuje zdjęcia smartfonem. Bardzo ważne jest, by był to smartfon z najlepszym aparatem, jeśli zależy nam na zdjęciach doskonałej jakości, o odpowiedniej ostrości i nasyceniu kolorów. Śmiało można powiedzieć, że nowoczesne smartfony dostępne na rynku z powodzeniem mogą zastąpić aparaty w cenie do 1000 złotych.

Oczywiście smartfony z najlepszym aparatem 2021 kosztują dość sporo, ze względu na fakt, że porządne matryce montowane są w aparatach urządzeń flagowych marek. Postanowiliśmy zgłębić temat i przedstawić kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę kupując telefon.

Smartfon z dobrym aparatem fotograficznymSmartfon z dobrym aparatem fotograficznym Fot. shutterstock

Telefon z dobrym aparatem - jaki powinien być

Nowoczesne smartfony w kategorii funkcjonalności aparatu zdecydowanie różnią się od urządzeń z przed lat. Zauważyć można duży skok technologiczny. Szukając urządzenia dla siebie warto dostosować swoje wymagania do kwoty, jaką chcemy wydać na urządzenie - w taki sposób najłatwiej będzie dobrać telefon z dobrym aparatem w dobrej cenie. Nie ulega wątpliwości, że im telefon będzie droższy, tym będzie miał on wbudowany lepszy aparat. Nie dla każdego jednak nadrzędną rolę w smartfonie odgrywa dobry aparat. Na rynku dostępne są smartfony mają SI, przetwarzanie obrazu, rosnącej jakości matryce, dodatki i dodatkowe obiektywy. Telefon z dobrym aparatem pozwoli na wykonywanie pięknych zdjęć, jednak nie zastąpi miłośnikom fotografii profesjonalnych lustrzanek czy obiektywów.

Na szczególną uwagę zasługują modele smartfonów z podwójnymi, a nawet potrójnymi zestawami kamer z tyłu i z przodu. Zapewnia to urządzeniu większą funkcjonalność. Kolejną kwestią jest teleobiektyw z zoomem 2, 3, 5 lub 10x. Warto rozważyć zakup urządzenia z obiektywem ultra-szerokokątnym, dzięki czemu zdjęcia wykonane z będą wykonane wyraźniej z bliska, obraz w razie potrzeby można oddalić. Funkcja ta świetnie sprawdzi się, kiedy chcemy wykonać zdjęcie krajobrazu będąc na wycieczce czy wakacjach. Dobrej jakości zdjęcia, o wysokiej jasności, zachowaniu ilości detali można wykonać już smartfonem z obiektywem szerokokątnym.

Telefon z dobrym aparatem w rozsądnej cenie sprawdzi się do dokumentowania podróży, imprez z przyjaciółmi, jednak zdecydowanie nie poradzi sobie, jeśli będziemy chcieli zrobić zdjęcie z płytką głębią ostrości, gdzie wyraźny będzie jedynie niewielki obszar, a reszta widoku będzie rozmyta.

Smartfon z dobrym aparatem fotograficznymSmartfon z dobrym aparatem fotograficznym Fot. shutterstock

Jaki telefon z dobrym aparatem wybrać?

Kupić telefon z dobrym aparatem w rozsądnej cenie to nie lada wyzwanie. Przed zakupem warto zorientować się w ofertach sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Do tysiąca złotych bez problemu kupimy dobrej jakości urządzenia z obiektywem szerokokątnym lub ultra-szerokokątnym. Do 2000 złotych kupimy urządzenia, których matryca jest lepszej jakości, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K, o lepszej jakości matrycy, lepszym procesorze. Za ponad 3 tysiące złotych kupić można urządzenie o , optycznej stabilizacji obrazu, zoomem oraz nagrywaniem, zoomie, szkiełkach.

Jaki telefon z dobrym aparatem wybrać? Na rynku królują wśród nowoczesnych smartfonów modele marki Samsung Galaxy A52s 5G, Samsung Galaxy S21, iPhone 13 Pro Max, Xiaomi Redmi Note 10S, Xiaomi Mi 11 Ultra, a także Huawei P50 Pro.

Smartfon z dobrym aparatemSmartfon z dobrym aparatem Fot. shutterstock