Depilator do ciała - gwarancja gładkiej skóry. Jak wybrać urządzenie?

Karolina Kielak
03.12.2021 11:05
Zależy Ci na gładkiej skórze? Nienawidzisz maszynek i skaleczeń? Szukasz trwałego, a jednocześnie ekonomicznego rozwiązania do golenia? Kup depilator do ciała - to najlepszy sposób na bezpieczne pozbycie się zbędnych włosków ze skóry na dłużej. Jak wybrać depilator do ciała? Czym różni się epilator a depilator? Ile kosztuje depilator? Podpowiadamy!

Depilator damski - czy warto go mieć?

Depilator to urządzenie, które raz na zawsze pozwoli Ci łatwo i szybko pożegnać się z jednorazowymi maszynkami, piankami do golenia czy żelami. Zapewni ekonomiczne pozbywanie się włosków z każdej partii ciała. Dzięki depilatorowi skóra postanie gładka od 2 do 4 tygodni, a dodatkowo po każdej depilacji włoski stają się słabsze i cieńsze.

Wydaje Ci się, że podczas depilacji urządzeniem będziesz płakać z bólu? Nic bardziej mylnego! Wybierając sprzęt warto wybrać takie, które zniweluje nieprzyjemny ból. Urządzenie działa precyzyjnie - wychwytuje nawet najdrobniejsze włoski o 0,5 mm długości. Skóra przyzwyczaja się do dyskomfortu, który odczuwamy podczas depilacji, dzięki czemu każdy kolejny raz będzie mniej bolesny. W przypadku skóry wrażliwej doskonale sprawdzi się opcja depilacji na mokro - warto wybrać depilator pod wodę.

Depilator do ciałaDepilator do ciała Fot. shutterstock

Jak wybrać depilator damski do ciała?

Planujesz zakup depilatora damskiego? Warto wcześniej zainteresować się tematem, by wybrać urządzenie o odpowiednich parametrach, które sprosta naszym oczekiwaniom.

Dużą rolę odgrywa rodzaj głowicy – wyróżniamy 2 rodzaje: zbudowane z pęset lub z dysków. Depilatory z ruchomą głowicą pęsety jest idealny do golenia rzadkich włosków. Modele mogą mieć od 18 do 40 par pęset. Warto pamiętać, że większa ilość pęset gwarantuje szybszą i dokładniejszą depilację. Z kolei depilatory z dyskiem mają możliwość złapania więcej włosków jednocześnie, są szybkie i dokładne. Dyski mogą być metalowe (może to powodować alergię) lub ceramiczne, które są bezpieczniejsze dla skóry. Warto wybrać depilator kobiecy z wyprofilowaną lub ruchomą głowicą, co ułatwi przesuwanie urządzenia po skórze i dotarcie do włosków, które rosną pod różnym kątem.

Istotny jest także rodzaj zasilania. Na rynku dostępne są depilatory zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo. Optymalny czas pracy modeli akumulatorowych to 30-40 minut. Przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić czas ładowania urządzenia.

Regulacja prędkości pracy to funkcja bardzo praktyczna. Dzięki niej bez trudu dopasujesz prędkość działania urządzenia do rodzaju depilowanych włosków i stopnia odczuwania bólu. Depilatory damskie do ciała najczęściej wyposażone są w 2-stopniową regulację. Mniejsze obroty pozwolą uniknąć podrażnień, z kolei szybsze większą precyzję i dokładność nawet przy grubszych włoskach.

Ile kosztuje depilator damski?

Depilator damski to zakup ekonomiczny. Do jego użytkowania nie potrzeba dodatkowych kosmetyków i akcesoriów. Najprostszy depilator kupić można już od 100 złotych. W zależności od ilości dodatkowych nakładek do golenia, masażu czy chłodzących, lampek doświetlających czy zasilania cena jest wyższa.

Zakup depilatora dostosuj do własnych preferencji. Najdroższe są modele z impulsem światła, które naświetlają cebulki, osłabiają, a włos samoczynnie wypada. Takie urządzenie to wydatek około 2-2,5 tysiąca złotych.

Depilator damskiDepilator damski Fot. shutterstock

Czym różni się epilator a depilator?

Różnica między depilacją, a epilacją jest jedna - epilacja usuwa włoski na zawsze. Większość z nas nienawidzi golenia się - uciążliwe okazuje się wieczorne depilowanie, a gdy rano dostrzeżesz na swojej skórze czerwone kropeczki lub wrastające włoski poziom zdenerwowania sięga zenitu. Świetnie sprawdzi się epilacja, czyli trwała depilacja laserowa. Jej zadaniem jest usunięcie cebulek włosów, których chcemy się pozbyć, za pomocą lasera. Po zabiegu, warto za jakiś czas wykonać epilację przypominającą.

Wyróżniamy kilka metod epilacji, które wykonywane są w gabinetach urody, salonach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Pośród nich znajdziemy depilację laserową, gdzie światło trafia do melaniny zawartej w cebulce włosa i ją niszczy bezpowrotnie. Kolejną metodą jest elektroagulacja, czyli działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości - nie polecamy tej metody ze względu na dużą bolesność. Ostatnią metodą jest fotoepilacja, czyli usuwanie włosków za pomocą impulsów świetlnych. To sposób popularny, jednak mało skuteczny, ponieważ nie usuwa cebulek włosów, a jedynie opóźnia ich wzrost.

Z kolei depilacja to metoda usuwania włosków z ciała, jednak nie jest to efekt trwały. Depilacja może skutkować podrażnioną skórą.

Depilacja laserowaDepilacja laserowa Fot. shutterstock

Więcej o: