Lego - najsławniejsze klocki świata dla całej rodziny

Karolina Kielak
03.12.2021 13:17
Klocki LEGO znane są już od lat pięćdziesiątych XX wieku. Do dziś potrafią na wiele godzin zajmować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od czego zaczęła się historia Lego? Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością? Jakie zestawy są najczęściej kupowane? Sprawdziliśmy!

Od czego zaczęła się historia Lego?

Klocki Lego królują na rynku już od 90 lat. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli, bez względu na wiek. Choć początkowo nic nie wskazywało na tak ogromny sukces, marka jest znana i lubiana na całym świecie. Jej historia zaczęła się w 1932 roku, kiedy to Ole Kirk Christiansen założył w duńskiej wiosce warsztat produkujący drewniane zabawki. W 1934 roku warsztat zyskał nazwę "Lego".

W roku 1946 została zakupiona maszyna do tworzenia zabawek, która umożliwiała formowanie wtryskowe tworzywa sztucznego. Następnie klocki zaczęły być sprzedawane w zestawach do samodzielnego łączenia. Produkcja nieustannie była udoskonalana, dzięki czemu klocki z roku na rok zyskiwały coraz lepszą jakość, a obecnie są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek zabawek na świecie.

Klocki Lego to doskonały wybór na prezent dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Pierwsze zestawy przeznaczone są dla maluchów w wieku od 18 miesięcy. Dla nich specjalnie powstała seria DUPLO - składa się z nieco większych elementów, które minimalizują ryzyko zadławienia czy połknięcia klocka przez dziecko. Dla starszaków marka przygotowuje modele o mniejszych wymiarach.

Klocki LegoKlocki Lego Fot. shutterstock

Ile kosztują klocki Lego?

Zestawy Lego można kupić już za mniej niż 100 złotych. Cena wzrasta wraz z liczbą elementów i stopniem trudności zestawu. Najczęściej ceny mieszczą się w granicach 300-400 złotych. Warto wspomnieć o klockach kolekcjonerskich, inspirowanych światem fantastyki - taki zestaw może kosztować nawet kilka tysięcy.

Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością?

Klocki Lego cenione są na rynku ze względu na wysoką jakość i trwałość. Szeroki wybór zestawów sprawia, że każdy znajdzie idealny komplet dla siebie, bez względu na wiek czy zainteresowania.

Budowanie z klocków Lego ma mnóstwo zalet. Jakich? To świetny sposób na naukę i eksperymentowanie. Tworzenie z klocków pojazdów, budynków, wież daje możliwość poznania podstaw architektury, ćwiczy cierpliwość, a także konsekwencję i upór w działaniu. Konstruowanie przedmiotów z drobnych elementów wymaga skupienia, uwagi i czasu. Kolejną zaletą jest rozwijanie kreatywności i pobudzanie wyobraźni. W ofercie Lego znajdziemy przeróżne zestawy, dzięki którym dzieci mają doskonałą okazję do nauki przez zabawę. Dorośli równie chętnie przyłączają się do kreatywnych, wielogodzinnych zabaw kolorowymi elementami. Warto kupować zestawy z figurkami z bajek. Lego to zabawka ponadczasowa, nie wychodzi z mody, jest inwestycją na długie lata, z której skorzysta cała rodzina. Choć niektóre zestawy osiągają wysokie ceny, warto w nie inwestować.

Klocki LegoKlocki Lego Fot. shutterstock

Jakie zestawy są najczęściej kupowane?

Wybór zestawów kloców Lego warto uzależnić od osobistych preferencji, zainteresowań i upodobań osoby, której chcemy klocki podarować. Na uwagę zasługują kolekcje nawiązujące do popkulturowych fenomenów, dzięki czemu w ofercie znajdą coś dla siebie fani Star Wars, Harrego Pottera, miłośnicy zwierząt czy wakacji na plaży.

Atutem klocków Lego jest wyjątkowa precyzja wykonania zestawów, w których wszystkie elementy do siebie pasują, dzięki czemu niezależnie od tego, kiedy dokupujemy kolejny zestaw, możemy je wszystkie ze sobą swobodnie łączyć - są uniwersalne jak żadne inne.

Klocki LegoKlocki Lego Fot. shutterstock

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • andrzej.gilewski

    Oceniono 1 raz 1

    Nic dodać nic ująć. Moje wnuki - oczywiście poza nowymi zestawami - bawiły się klockami mojego syna, które przezornie zostawiłem w pudle w piwnicy. Po ca' 20 latach. Uważam, że jest to jedyna sensowna zabawka dla dzieciaków w każdym wieku, także starszych /seria techics/, a ja leciwy dziadek składam aktualnie rewelacyjny zestaw Ferrari z F1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX