Komody do łazienki w stylu retro

Kamil Michaluk
04.12.2021 12:00
Okazuje się, że drewniana komoda może być świetnym wyposażeniem nie tylko do salonu, pokoju dziecięcego lub sypialni. Taki mebel w stylu retro pozwoli w świetny sposób zbudować niebanalny wystrój łazienki. Może być też bardzo przydatny ze względu na dodatkowe miejsce, które przyda się na ręczniki, środki czystości i inne akcesoria. O czym warto pamiętać przy wyborze?

Łazienka z komodą w stylu retro.Łazienka z komodą w stylu retro. Fot. Shutterstock

Meble łazienkowe w stylu retro

Komoda łazienkowa w stylu retro jest tylko jednym z elementów mniej typowej aranżacji tej przestrzeni. Czemu warto stworzyć taką przestrzeń? Z pewnością jednym z największych wyzwań w tym pomieszczeniu może być połączenie funkcjonalności z estetyką.

Komody i szafki retro to stylowa łazienka

Dobrym pomysłem będzie tu uniknięcie utrwalonych schematów. Jeśli więc znudził się nam w domu bardzo powszechny minimalizm, to także do tego pomieszczenia możemy wprowadzić szafki, lustro i komodę retro. W każdej łazience można stworzyć dzięki nim ciekawą i funkcjonalną aranżację - nawet w niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się biała komoda z litego drewna. Najlepiej by był to model z dużym lustrem, które pomoże stworzyć korzystne złudzenie optyczne.

Wyposażenie łazienki w komodę. Czemu warto?

kwiaty do łazienkikwiaty do łazienki fot. shutterstock

Komoda do łazienki to prosty, ale sprawdzony sposób na zaprowadzenie porządku. Jeśli zdecydujemy się takie meble wybrać do naszego mieszkania, to otrzymamy dużą ilość miejsca do przechowywania. Dodatkowo będziemy dysponować blatem na umywalkę i kosmetyki. Dobrze przemyślane produkty pozwalają też właściwie posegregować rzeczy, których używa się we wnętrzu łazienki (np. niektóre komody posiadają specjalne uchwyty na kosmetyki). To zaś najlepszy sposób na to, by zachować tu porządek i czystość.

Drewniana komoda w łazience. Czy to dobry pomysł?

Niszczące działanie wilgoci jest często tym elementem, którego obawiamy się najbardziej. Mamy tu umywalkę, ale przede wszystkim prysznic, woda rozchlapuje się i paruje. Wilgoć jest nieunikniona pomimo nawet najlepszej wentylacji. Czy w takich pomieszczeniach warto zdecydować się na komodę lub szafkę z drewna?

Drewniana komoda w łazience

Również do takich wnętrz wstawia się meble drewniane. Trzeba jednak pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu poprzez impregnację. Łazienka bardziej sprzyja też komodzie z odpornego drewna egzotycznego, niż ma to miejsce w przypadku mebli z gatunków rodzimych. Przedmioty ze starego drewna bywają przy tym całkiem wytrzymałe, może się więc okazać, że będą się w łazience dobrze spisywały przez lata.

Komody łazienkowe retro

Komoda retro przyda się nie tylko w kuchni, salonie lub przedpokoju, ale i w łazience. Wybór takiego produktu od razu pokaże, że o urządzeniu wnętrza zadecydowała osoba znająca się na rzeczy, która posiada niebanalny gust. Oryginalne rozwiązanie może się też okazać bardzo funkcjonalnym. Taka opcja może być całkiem wygodna zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie jest przestronne. Wraz z komodą może się w nim pojawić stylowa szafka, lustro, a nawet stolik z dodatkowymi szufladami do przechowywania.

Retro komoda do łazienki - ułatwi wprowadzenie porządku

Aranżacja łazienki w stylu retro pomaga w zapanowaniu nad nieporządkiem, który bywa utrapieniem takich wnętrz. Komody do łazienki i szafki retro bywają dobrze podzielone po to, by wszelkie akcesoria miały własne miejsce. Wybór takich mebli może też być doskonałą inwestycją długoterminową. Łazienka wyposażona w jakościowe meble rzadziej będzie wymagała nakładów finansowych i remontów.

Jak urządzić łazienkę retro? Spójność przede wszystkim

Jeśli chcemy urządzić łazienkę w stylu retro, to zróbmy to w spójny sposób. Nim postanowisz wstawić tu komodę nawiązującą do przeszłości, odwiedź sklep w poszukiwaniu oferty innych elementów, które stworzą całościowy efekt. Inspiracje znajdziesz też w Internecie. Trzeba też odpowiednio dobrać kolor ścian. Warto czasem rozważyć pozostawienie we wnętrzu bieli lub wybór na ściany któregoś z kolorów pastelowych. Także nad prysznicem i w szczególności umywalką trzeba się nieco zastanowić. Jeśli łazienka jest przestronna, to nie rezygnujmy z wanny. Oferta pięknych modeli retro jest dość bogata.

Więcej o: