Komody biurowe - sprawdzony sposób na ergonomiczne wnętrze

Kamil Michaluk
05.12.2021 12:00
Pojemna komoda może być ważnym elementem aranżacji przestrzeni w biurze. Zapewnia odpowiednią ilość miejsca do przechowywania dla firmy i jej pracowników. Wybór dobrej jakości mebli może też wpływać na sposób, w jaki postrzegane jest biuro. Jaką komodę warto wybrać?

Przestrzeń domowego biuraPrzestrzeń domowego biura Fot. Merkury Market

Ergonomiczne meble biurowe, czyli jakie?

Ergonomia jest nauką mającą za zadanie możliwie najlepsze przystosowanie narzędzi, maszyn i środowiska do anatomicznych i psychiczno-fizycznych potrzeb człowieka. Ergonomiczne podejście przyda się zarówno w domowym zaciszu, jak i w biurze. W naszym asortymencie powinny znaleźć się meble biurowe zaprojektowane w ergonomiczny sposób. Dotyczy to także komody przeznaczonej do biura. Produkty tego typu powinny być przyjazne pracownikowi pod każdym względem. Muszą sprzyjać wygodzie podczas wykonywania przez niego obowiązków. Komoda musi być więc dość pojemna, posiadać szuflady i miejsce na dostateczną ilość segregatorów do sortowania dokumentów lub innych przechowywanych rzeczy. Ważne, aby była trwała i bezawaryjna. Oczywiście wpisuje się w to również estetyka, ale ważniejsze są właściwa pojemność, porządek, wyposażenie w półki i możliwość bezpiecznego schowania teczki z ważnymi danymi.

Komoda biurowa na miarę naszych potrzeb

W przypadku gabinetu lub wspólnej przestrzeni dla pracowników w firmie musimy wydzielić miejsce dla przechowywania dokumentów. O ile nie są to ściśle tajne dane, które trzymany pod kluczem, to właśnie praktyczne komody biurowe mogą być meblem spełniającym takie zadanie.

Komoda biurowa.Komoda biurowa. Fot. Shutterstock

Komody pracownicze

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takie meble do biura? Pracownicy posiadają oczywiście własne biurka, ale trzymanie wszystkich rzeczy na blacie jest problematyczne. Również w tym przypadku rozwiązanie znajdziesz stawiając na funkcjonalne komody.

Komoda dobrej jakości

Meble tego typu powinny być dobrej jakości. Dlaczego właśnie takie modele powinno się wybierać do biura? Przede wszystkim wadliwe produkty będą tylko irytować pracowników. Zamiast ułatwienia, dojdzie do autosabotażu pracy biura. Poza tym po wystroju pomieszczenia klienci mogą wyrokować na temat samej firmy. Dzięki estetycznej i modnej komodzie możemy tylko zyskać.

Funkcjonalne biurowe komody

Komody to dodatkowe miejsce do przechowywania, które jest dopełnieniem szuflad wewnątrz biurek i regałów. Dokumenty i inne rzeczy przetrzymywane tutaj muszą jednak mieć nie tylko dość dużo przestrzeni, ale wolne miejsce musi być też właściwie zorganizowane. Mebel powinien być sprytnie rozplanowany.

Sprytne rozwiązania

Jakość wykonania to jednak także nie wszystko. Komody muszą być wyposażone w odpowiednio rozplanowane wnętrza. Funkcjonalność budują pojemniki w szufladach i półkach. Warto zainteresować się też odpowiednio obszernymi i wytrzymałymi półkami, które udźwigną przewidywane przez nas ciężary.

Nowoczesne komody biurowe - pojemność, materiał, estetyka

Na jaką komodę postawić? Model z pewnością musi być stworzony z trwałych i estetycznych materiałów, które w połączeniu z odpowiednią pojemnością dają mebel idealny dla naszych potrzeb.

Pojemne komody biurowe

Pojemne komody do biura idealnie sprawdzą się jako mebel uzupełniający biurko z szufladami. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziemy modele o różnej pojemności. Niewielka szafka czy trzydrzwiowa komoda z wnękami? Wybór zależy od naszych potrzeb. Ich rozmiar związany jest z zapotrzebowaniem naszym i naszych pracowników.

Estetyka i materiał

Estetyczne komody sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej profesjonalnie. Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego wykonany został mebel. Choć dobry sklep zawiera też produkty, gdzie materiałem jest drewno, to jednak z powodzeniem możemy wykorzystać komody z płyty meblowej. Mogą być niezwykle estetyczne i modne, ale są tańsze niż drewno. Wybrana przez nas może zostać kolekcja stylizowana w dowolny sposób np. dzięki okleinowaniu. Nim podejmiemy decyzję zakupową, przejrzyjmy dobrze oferty sklepów - jest z czego wybierać!

Więcej o: