Piękne meble w stylu skandynawskim. Te top 18 wpisuje się w trendy 2022 roku

WiB
03.12.2021 16:40
Meble wypoczynkowe, komody, regały, stoliki i inne meble skandynawskie to dziś piękne, praktyczne i ergonomiczne formy, którymi zachwyca się cały świat. Wybraliśmy top 18 produktów do każdego domu. Teraz wiele z nich kupisz w specjalnej ofercie.

Meble skandynawskie.Meble skandynawskie. Fot. Designtown

Uwielbiamy meble skandynawskie za prostą, stylową i funkcjonalną formę, subtelny i często naturalny szyk. To design, który często jest wykonany z litego drewna, ciekawych fornirów i miękkiej, dobrej jakościowo tapicerki. Dzięki niemu można stworzyć ciekawe aranżacje pomieszczeń, które nie tylko wpisują się we wnętrzarskie trendy, ale wpływają na jakość odpoczynku. 

Sofy, fotele, narożniki, stoliki, stoły i inne meble skandynawskie to praktyczne, często solidnie wykonane produkty, które wyróżnia doskonała ergonomia i estetyka. Zobaczcie nasze propozycje. 

Musztardowa sofa Don't love me love.Musztardowa sofa Don't love me love. Fot. Designtown

W 1917 roku świat usłyszał o stylu skandynawskim

Dziś styl skandynawski zna każdy. Oficjalnie wykształcił się w 1917 roku na pierwszej wystawie w Sztokholmie poświęconej aranżacji domu. Tu zaprezentowano wtedy proste w formie, ale niezwykle praktyczne i ergonomiczne meble, które szybko zyskały fanów. One po prostu sprzyjały odpoczynkowi, powodowały, że był jeszcze wygodniejszy, a przy okazji świetnie prezentowały się w każdym pomieszczeniu domu, co dla mieszkańców Skandynawii jest również bardzo ważne. Ze względu na długie i mroźne zimy oni większość swojego czasu spędzają w domach. Dlatego robią wszystko, by czuć się w nich dobrze. Tak jest do dziś. Nawet kuchnię w stylu skandynawskim wyróżnia prostota kolorów i formy, a także niezwykle duża ergonomia i funkcjonalność. 

Dziś nie tylko włoski, ale duński, fiński czy szwedzki design wyznacza piękne trendy wnętrzarskie

Wszystkie nowości prezentowane są między innymi w Kopenhadze, na jednym z najważniejszych wydarzeń dla skandynawskiego wzornictwa przemysłowego - "3daysofdesign", a także w Helsinkach na Design Week. W tym roku po dwuletniej przerwie związanej z pandemią COVID-19, nowe, wzornicze perełki zaprezentowało wiele marek z Północy, m.in. Brdr. Krüger, "dk3", Sibast Furniture czy New Works. Pojawiły się również wznowienia projektów, które wykonali znani na świecie architekci i projektanci, m.in. tacy jak Arne Vodder. W latach 50. i 60. XX wieku, we współpracy z Sibast Furniture, wpłynął na promocję duńskiego designu w USA. Meble Voddera zostały wysłane do Białego Domu, do prezydenta USA - Jimmy'ego Cartera. 

W czasie pandemii czynniki zewnętrzne zmusiły nas do pozostania w domu. Tutaj przekonaliśmy się, jak ważne jest otaczanie się meblami i kolorami, które lubimy. Nigdy nie malowaliśmy i nie dekorowaliśmy tak dużo, jak w tym okresie. Dowiedzieliśmy się również, że rzeczy muszą coś dla nas znaczyć

- mówi Signe Byrdal Terenziani, dyrektor "3daysofdesign".

Meble skandynawskie to proste linie wzornicze, szykowne i praktyczne formy, jasne, naturalne kolory, które chcemy mieć w domu. 

Więcej o: