Słuchawki bezprzewodowe - jakie mają zalety? Czy warto je kupić?

Karolina Kielak
06.12.2021 15:28
Mając do wyboru sprzęt z kablem lub bez wybór jest prosty. Większość z nas wybierze model bezprzewodowy. Postanowiliśmy sprawdzić jakie zalety mają słuchawki bezprzewodowe, czy warto je kupić i czym kierować się przy wyborze.

Słuchawki bezprzewodowe

Żyjemy w świecie cyfryzacji. Z każdej strony otacza nas technologia, mniej i bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które ułatwiają i umilają codzienne życie. Wiele z nas nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Słuchamy radia i playlist w drodze do szkoły, na uczelnię, do pracy, w podróży. Wybierając transport komunikacją miejską, obowiązkowym elementem w torebce czy plecaku będą słuchawki. Przydadzą się one również w pracy.

Ogromną popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe, które z całą pewnością zapewniają większą swobodę i wygodę niż konkurenci na kablu. Jakie jeszcze zalety mają słuchawki bezprzewodowe? Przede wszystkim nie ograniczają ruchów użytkownika, ale zapewniają też większe bezpieczeństwo. Bezprzewodowy model idealnie sprawdzi się podczas rowerowych i pieszych wycieczek czy w komunikacji miejskiej - nie istnieje obawa, że ktoś przypadkowo zaczepi, rozłączy lub co gorsza wyrwie kabel z podłączonego do słuchawek urządzenia, uszkadzając tym samym port wejściowy. Jeśli jesteś osobą aktywnie spędzającą czas słuchawki bezprzewodowe będą najlepszym wyborem.

Kolejną zaletą słuchawek bezprzewodowych jest zasięg. Kabel uniemożliwia oddalenie się od odtwarzacza, z kolei model bezprzewodowy ma zasięg nawet kilkudziesięciu metrów, dzięki czemu słuchawki możesz założyć na uszy, a odtwarzacz położyć gdzieś dalej, to szczególnie wygodne podczas sprzątania, gotowania czy prac w ogrodzie.

Atutem słuchawek bezprzewodowych jest także design - większość z nas zgodnie przyzna, ze plączące i wiszące kable nie wyglądają estetycznie. Na pewno niejednokrotnie posiadaczom słuchawek na kablu zdarzało się walczyć ze żmudnym rozplątywaniem słuchawek - z tym modelem zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Warto również dodać, że samo przechowywanie będzie prostsze, a słuchawki zajmą mniej miejsca.

Słuchawki bezprzewodowe do 100 zł:

Słuchawki bezprzewodoweSłuchawki bezprzewodowe Fot. shutterstock

Jakie wady mają słuchawki bezprzewodowe?

W gruncie rzeczy jest to jedynie konieczność pamiętania o naładowaniu sprzętu. Słuchawki bezprzewodowe na jednym ładowaniu są w stanie pracować, w zależności od modelu kilka, kilkanaście godzin. Mają one także określony zasięg, a więc jeśli zależy nam nie przerwanym połączeniu, warto pilnować dystansu pomiędzy słuchawkami a urządzeniem, które generuje do nich dźwięk.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, warto pomyśleć o przeznaczeniu oraz okreslić konkretny budżet jaki chcemy przeznaczyć na ich zakup. Wybór słuchawek bezprzewodowych w sklepach jest ogromny, tak samo jak przedziały cenowe - każdy znajdzie model idealny dla siebie, wystarczy określić preferencje.

Słuchawki bezprzewodowe do 100 zł oferują przyzwoitą jakość dźwięku. W ofercie dostępne są przede wszystkim małe słuchawki bezprzewodowe douszne, idealnie sprawdzą się one jako słuchawki bezprzewodowe do telefonu, słuchawki bezprzewodowe do biegania, słuchawki bezprzewodowe do iphone. Będą one dobrym wyborem dla użytkowników słuchających muzyki w drodze do pracy czy podczas biegania.

Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł są nieco solidniejsze - sprawdzą się jako słuchawki bezprzewodowe do telewizora czy słuchawki bezprzewodowe do komputera. Najczęściej są to słuchawki douszne, ale dostępne są także modele nauszne.

Słuchawki bezprzewodowe do 300 zł dają większe pole do popisu, a przede wszystkim szerszy wybór. Jakość dźwięku z takich słuchawek będzie znacząco lepsza, niż w modelach z niższej półki cenowej, mają one lepsze parametry. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe kupisz do 500 zł lub więcej. Najlepiej sprawdzą się modele nauszne, które zagwarantują doskonały dźwięk. W sklepach dostępne są także słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które będą dobrym wyborem dla graczy lub osób pracujących przy komputerze, prowadzących rozmowy wideo oraz głosowe.

Wybierając słuchawki bezprzewodowe warto znać kilka kwestii. Istotna jest konstrukcja komory przetwornika, która zapewnia cyrkulację powietrza, odpowiada za lekkość i przestrzenność brzmienia. Ważne jest, by słuchawki zapewniały izolację od dźwięków otoczenia. Kolejną kwestią jest pasmo przenoszenia, najlepiej wybrać model o paśmie jak najszerszym. Ważne jest redukowanie szumów podczas słuchania muzyki - taka funkcja sprawdzi się przy słuchawkach bezprzewodowych używanych w komunikacji miejskiej. Dużą rolę odgrywa dynamika w decybelach, która odpowiada za głośność odtwarzania dźwięku. Słuchawki bezprzewodowe pracują za pomocą Bluetooth - warto zwrócić uwagę na stabilną łączność, która zwiększy energooszczędność pracy słuchawek i zasięg.

Słuchawki bezprzewodoweSłuchawki bezprzewodowe Fot. shutterstock