Wersalki do salonu - ergonomiczne meble z funkcją codziennego spania

Redakcja
07.12.2021 17:00
Wersalki to ponadczasowe i uniwersalne meble, które dają niesamowite możliwości aranżacyjne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ceni się przytulność i ergonomię. Dzięki mnogości wzorów i kolorów elegancko wpisują się charakter różnych pomieszczeń i stylów. Czy kanapa rozkładana, sofa rozkładana i wersalka rozkładana to dobry wybór do nowoczesnego salonu? Przedstawiamy zalety tych kompaktowych mebli z funkcją spania.

Salon z kuchnią.Salon z kuchnią. Fot. Shutterstock

Rozkładane sofy i nowoczesne wersalki - must have każdego mieszkania 

Choć w naszych wyobrażeniach wciąż pokutuje obraz wersalki jako reliktu przeszłości, związanego z niechlubnymi czasami PRL, warto popatrzeć na wersalki nieco szerzej i przekonać się, że nowoczesne modele, dostępne obecnie na rynku łączą w sobie designerski look i ergonomię użytkowania. W dzień zapewniają miejsce na luksusowy odpoczynek, a nocą zastępują wygodne łóżko. Stanowią świetne rozwiązanie do pomieszczeń zaaranżowanych w różnych stylach. Ozdobią salon w stylu skandynawskim, stylu boho, stylu glamour i zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Wersalka do salonu "must hawe" każdego mieszkania? Naszym zdaniem zdecydowanie tak!

Wersalki do salonu - sposób na wygodę i funkcjonalność

W czym właściwie możemy wybierać? Oferta rynku jest obecnie naprawdę bardzo szeroka. Producenci oferują kompaktowe — dwuosobowe kanapy i duże meble trzy, a nawet czteroosobowe. Rozkładane wersalki w modnych kolorach i sofy bez funkcji spania, służące wyłącznie do komfortowego popołudniowego wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi i przyjmowania gości. Warto podkreślić, że znajdują się wśród nich zarówno tanie wersalki jak i modele droższe, luksusowe i niezwykle designerskie.

Wybór wersalki będzie z pewnością uzależniony od konkretnych potrzeb i oczekiwań właściciela, charakteru wnętrza, oraz stylu aranżacyjnego, jaki został w nim wykorzystany. Jedno nie ulega wątpliwości — bez względu na model i jego przeznaczenie — sofa rozkładana może stać się królowa salonu i jego największą ozdobą, zrywając tym samym z niechlubnym wyobrażeniem z przeszłości.

wersalkawersalka fot. shutterstock

Wersalki z funkcją spania - praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza

Funkcja spania jest jedną z najbardziej pożądanych w przypadku większości mebli wypoczynkowych. Wybierając nowoczesną wersalkę do salonu, która ma również służyć jako łóżko, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które decydują o funkcjonalności i ergonomii kanapy do salonu.

Pierwszą z nich jest powierzchnia spania. Powinna być na tyle duża, by zaspokoić potrzeby i zapewnić komfort snu dla jej użytkowników. Powierzchnia spania powinna być dostosowana do ilości osób, którym będzie zastępować łóżko i ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dla jednej osoby może być mniejsza, dla dwóch - zdecydowanie większa.

Drugą niezwykle istotną cechą jest pojemnik na pościel, umożliwiający praktyczne przechowywanie kołdry i poduszek. Jest to niezwykle przydatna cecha, zwłaszcza jeśli mebel ma stanąć w pokoju dziennym lub salonie.

Trzecia ważna cecha to mechanizm rozkładania! Ten musi być naprawdę wytrzymały i wygodny. Lepiej postawić na mebel nieco droższy i zyskać pewność, że wybrany model będzie idealnym rozwiązaniem, służącym przez długie lata. Nie masz wiedzy na temat mechanizmów montowanych w sofach i wersalkach? Nie musisz! Wszystkie profesjonalne sklepy meblowe jak choćby Merkury Market, oferują pomoc doświadczonych specjalistów, którzy pomogą znaleźć najlepsze modele do pokojów gościnnych, dziennych, salonów, sypialni i młodzieżowych.

Pamiętaj, że na funkcjonalność kanapy składają się również: poduszki oparciowe, podłokietniki i niekiedy podnóżki lub pufy, wszystko to razem stanowi, o wygodzi i ergonomii.

Wersalki do salonu i pokoju dziennego - ciągle popularne

Wersalka, sofa i kanapa to meble, które z pewnością mogą odmienić wystrój pokoju dziennego. Zwłaszcza jeśli wybierając konkretny model, zdecydujesz się elegancki i stylowy materiał obicia. Może to być wzorzysta tkanina hydrofobowa lub ekoskóra. Materiał na kanapę, sofę i wersalkę powinien być zarówno elegancji jak, wytrzymały i łatwy do czyszczenia. Są to podstawowe cechy, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę jeśli chcesz znaleźć stylowe siedzisko, które ozdobi Twój salon.

Eleganckie sofy to elementy wystroju, dzięki którym wykonasz idealną aranżację w każdym wnętrzu.

Więcej o: