Najlepsza prostownica do włosów - te modele cieszą się największą popularnością

Karolina Kielak
07.12.2021 11:18
Przywiązujemy ogromną uwagę do swojego wyglądu. Długie, zadbane i lśniące włosy to atrybut kobiecości. Jedne z pań mają włosy proste, inne kręcone lub z falami. Prostujemy włosy codziennie lub raz na jakiś czas, wedle uznania. Jak wybrać najlepszą prostownicę do włosów? Na co zwrócić uwagę, by urządzenie było bezpieczne dla kondycji naszych włosów? Podpowiadamy, te modele są teraz najczęściej wybierane.

Najlepsza prostownica do włosów

Większość z pań przywiązuje ogromną uwagę do stylizacji włosów i poświęca każdego poranka mnóstwo czasu na zabiegi stylizacyjne. Odpowiednie urządzenie nie tylko usprawni i ułatwi okiełznanie fryzury, ale zadba też o zdrowy wygląd włosów. Warto zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne, jeśli zależy nam na dobraniu idealnego urządzenia. Warto określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup prostownicy, ułatwi to i okroi poszukiwania.

Prostownica to urządzenie, które znaleźć można w prawie każdej łazience, niezależnie od tego jak często jej właścicielka z niej korzysta. Jaka powinna być idealna prostownica? Pamiętaj, że urządzenie podczas swojej pracy osiąga temperaturę 150-200 stopni Celsjusza, istotne jest więc dobranie urządzenia o płytkach, które zapewnią bezpieczeństwo strukturze włosa. Warto wiedzieć, że prostownica do swojej pracy używa gorącej temperatury, przez co uszkadza ona i wysusza włosy. Dobrej jakości prostownica nie powinna elektryzować, ani przypalać włosów. Nowoczesne modele urządzeń wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, przez co śmiało można obalić mit, że prostownica niszczy włosy.

Wyróżniamy prostownice do włosów z różnymi rodzajami płytek:

* prostownica z płytkami tytanowymi - są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne

* prostownica z płytkami turmalinowymi - ten materiał gwarantuje wygładzenie powierzchni włosów, ponieważ turmalin pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza ujemną jonizację

* prostownica z płytkami ceramicznymi - płytki równomiernie się nagrzewają, powłoka jest śliska, nie przypala włosów, ani się nie przegrzewa.

Prostownica do włosówProstownica do włosów Fot. shutterstock

Najlepsza prostownica parowa

Prostownica parowa to rewolucyjne rozwiązanie w stylizacji włosów. Włosy stają się idealnie gładkie, mocne, dogłębnie nawilżone oraz zdrowo lśniące. Urządzenie różni się od pozostałych modeli prostownic do włosów tym, że ma zbudowany zbiorniczek na wodę. Prostownica parowa jest nieco większa, ma 2 płytki, a podczas pracy urządzenia, woda zostaje podgrzewana i paruje. Para wodna przenika do wnętrza włosa, co gwarantuje nawilżenie i odżywienie jego struktury, efekt jest bardziej trwały, a włosy mniej podatne na puszenie się i elektryzowanie.

Najlepsza prostownica do włosów z jonizacją

Najczęściej wybieranym modelem jest prostownica do włosów z jonizacją. Jonizacja zapobiega niszczeniu i przesuszeniu włosów podczas ich stylizowania. Jak to działa? Podczas prostowania włosów, na ich powierzchni powstają ładunki dodatnie, które powodują ich elektryzowanie i puszenie. Jonizacja ma za zadanie temu zapobiegać, wytwarzając jony ujemne, neutralizuje efekt puszenia. Prostowanie włosów urządzeniem z jonizacją wydłuża zamierzony efekt, a włosy stają się miękkie i miłe w dotyku.

Prostownica do włosówProstownica do włosów Fot. shutterstock

Najlepsza prostownica do kręcenia włosów

Wbrew pozorom prostownica służy nie tylko do prostowania włosów. Sprawdzi się, jeśli marzymy o lokach czy falach. Nie wszystkie urządzenia są w stanie pomóc nam w ich wykonaniu. Wybierając najlepszą prostownicę do loków warto zwrócić uwagę na szerokość płytek. Najlepiej, jeśli będzie ona dopasowana do grubości oraz długości włosów. Do wykonania fal i loków sprawdzą się prostownice o wąskich płytkach.

Jeśli marzysz o hollywodzkich lokach lub falach, warto postawić na profesjonalny sprzęt. Koszt takiego urządzenia to powyżej 300 złotych. W sklepach dostępne są także urządzenia nazywane lokówko-prostownicami - mają one owalny kształt co ułatwia stylizację włosów. Zaokrąglone płytki ułatwiają tworzenie różnego rozmiaru fal, zawijanie włosów i skracają czas pracy. Warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość regulowania temperatury urządzenia, by nie popalić sobie włosów.

Prostownica do włosówProstownica do włosów Fot. shutterstock

Więcej o: