Skarbonki dla dzieci - skuteczna nauka oszczędzania!

Wychowując dzieci, przed rodzicami staje mnóstwo obowiązków. Istotna jest miłość, edukacja, zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych, ale też wpajanie nawyków i przygotowywanie do dorosłego życia. Potrzebną umiejętnością jest oszczędzanie, skutecznym pomocnkiem w nauce gromadzenia pieniędzy jest skarbonka dziecięca.

Skarbonki dla dzieci - czy potrzebne?

Zastanawiasz się czy Twojemu dziecku potrzebna jest skarbonka? Pomyśl. Do 18 roku życia dzieci zawsze utrzymują rodzice i to właśnie na nich ciąży obowiązek wychowania, dbania o zaspokojenie potrzeb materialnych i nauka dobrych nawyków. Co dzieje się później? Jedni rodzice nadal wspierają swoje pociechy, inne dzieci wyfruwają z rodzinnego gniazda, podejmują pierwsze prace, zakładają własne rodziny. Warto już od najmłodszych lat wpajać dziecku potrzebne w życiu zachowania, uczyć znaczenia pieniądza, gospodarowania budżetem.

Skarbonki dziecięce to świetny prezent - praktyczny i edukacyjny, który posłuży jako skuteczne narzędzie do nauki oszczędzania. Każdy rodzic wie, jak uciążliwe bywają wszędzie rozrzucone zabawki, które bardzo szybko się nudzą i bywają rzucone w kąt. Jeśli szukasz pomysłu na prezent, wybierz skarbonkę - w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można szeroki wybór modeli - dostępne są skarbonki dla dziewczynek, skarbonki dla chłopców - drewniane, ceramiczne, z bajkowymi postaciami.

Skarbonka dziecięcaSkarbonka dziecięca Fot. crazyshop

Skarbonka dla dzieci - zalety

Skarbonka dziecięca to najlepszy sposób kontroli nad wydatkami, namacalny sposób kontrolowania finansów. Im dziecko jest starsze tym ma większą satysfakcję z nagromadzonych oszczędności. Dla maluchów niewyobrażalne jest poczucie wartości pieniądza, gdy płacimy za zakupy kartą lub przelewem bankowym. Gotówka to sposób na pokazanie dziecku jakim tworem są banknoty i monety.

Skarbonka dla malucha pozwoli nauczyć dziecko czym są pieniądze i do czego służą, pokaże, że można za nie kupować rzeczy niezbędne do życia lub zaspokajać przyjemności lub spełniać marzenia. Gromadzenie pieniędzy w specjalnym pojemniku nazywanym skarbonką wskaże skąd biorą się pieniądze. Pozwoli rodzicowi nauczyć dziecko odkładania oszczędności, nauczy cierpliwości, czekania na wymarzone przedmioty, a także podejmowania finansowych decyzji w kwestii tego na co oszczędności będą przeznaczone. Skarbonka to także nauka odraczania gratyfikacji - na droższe i lepsze rzeczy trzeba poczekać dłużej.

Skarbonka dziecięca - jaką wybrać?

Wiesz, że maluch oszczędza pieniądze na kilka przedmiotów? Dobrym sposobem jest podarowanie mu kilku skarbonek - jasny podział określi cele i pozwoli na większą kontrolę gromadzonych środków.

Wybór skarbonek jest ogromny. Ciekawie prezentuje się skarbonka sejf dla dzieci, pokaże dziecku, że tylko ono ma dostęp do swoich oszczędności, a sejf czy kluczyk stanowią ochronę przed niepowołanymi osobami. Dobrym wyborem będzie skarbonka bankomat dla dzieci. Skarbonka drewniana dla dzieci będzie trwała i ponadczasowa - nie ma ryzyka, że gdy upadnie to rozbije się na malutkie, groźne kawałki.

Dla starszych dzieci sprawdzi się skarbonka do rozbicia - brak możliwości wcześniejszego wyjęcia oszczędności uczy cierpliwości, a rozbicie skarbonki i liczenie nagromadzonych funduszy przysporzy mnóstwo emocji i podekscytowania. Popularnością cieszą się skarbonki plastikowe, metalowe dla dzieci lub skarbonka puszka. Skarbonki dla dzieci z imieniem to świetny personalizowany prezent z okazji urodzin, imienin lub prezent świąteczny. Śmieszne skarbonki dla dzieci staną się doskonałą dekoracją pokoju.

Skarbonki dla dzieciSkarbonki dla dzieci Fot. crazyshop

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.