Panele tapicerowane na ścianę w pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wystrój, ale kolorystykę i bezpieczeństwo. Dzieci mają wyjątkową kreatywność oraz wyobraźnie. Pokój po zabawie to istne pobojowisko. Jak najlepiej zabezpieczyć pokój dziecięcy, aby był bezpieczny, a dodatkowo był umeblowany ze smakiem? Przedstawiamy modne panele tapicerowane, dzięki którym stworzysz piękny, przytulny i bezpieczny pokój dla pociech.

Pokój dziecięcy.Pokój dziecięcy. Fot. Shutterstock

Z czego są wykonane panele ścienne?

Panele tapicerowane wykonane są zazwyczaj z płyty MDF na niej zazwyczaj ułożona jest odpowiedniej grubości pianka, a następnie różnokolorowy materiał. To właśnie dobrze dobrana tkanina pokrywająca piankę nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Jeżeli chcemy, aby to ściana w pokoju naszego dziecka była wykończona panelami tapicerowanymi, powinniśmy dobrać takie, które będą odporne na zabrudzenia, a dodatkowo z dużą ilością pianki. To ona może uchronić dziecko przed zranieniem i zaabsorbować uderzenie.

Zalety paneli tapicerowanych

Do podstawowych możemy zaliczyć m.in. to, ze panel ścienny posiada:

  • właściwości wyciszające
  • łatwość czyszczenia
  • miękki miły w dotyku materiał
  • bogaty wybór wśród różnych wzorów oraz kolorów
  • możliwość montażu paneli ściennych tylko w wybranych przez nas miejscach
  • można je wykorzystać w przedpokoju

Panele tapicerowane - dekoracje pokoju dziecięcego

Okładziny ścienne do pokoju dziecka to najlepszy z możliwych pomysłów. Możesz je dobrać w kolory, które dziecko uwielbia, a jednocześnie takie, które będą je uspokajać. Pamiętaj, że obecnie ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Bez trudu wśród bogatej oferty znajdziesz inspiracje dla dziewczynki oraz chłopca. Różnorodne aranżacje pomogą dobrać coś wyjątkowego i pasującego do danego pokoju i umeblowania. Możesz dobrać panele ścienne pod dekoracje pokoju dziecięcego. Sprawdza się one perfekcyjnie, jeżeli dobierzemy kolorystykę pasującą do posadzki oraz koloru wyposażenia typu łóżko. Jeżeli nasze dziecko lubi siedzieć w łóżku wieczorem i opierać głowę o ścianę. Idealnym rozwiązaniem będzie, aby stworzyć zagłówek za łóżkiem w pokoju dziecięcym właśnie z takich paneli. Takie rozwiązanie posiada minimum dwie zalety. Jedna to ochrona głowy dziecka przed twardą ścianą, a druga to brak wytartej farby na ścianie. Pokój dziecka to istne pole do popisu dla rodziców. Dziecko w pokoju ma czuć przede wszystkim komfort.

Wśród najciekawszych aranżacji do sypialni w pokoju dziecka możemy zaliczyć takie jak:

Heksagon

Jeżeli znajdziemy w ofercie danego sklepu produkty w kształcie heksagonu, możemy je, ułożyć w dowolnym kształcie uzyskamy tym samym efekt tzw. miękka ściana

Kwadratowe panele tapicerowane

Wzory geometryczne to doskonałe dopełnienie pokoju dziecka. Panele tapicerowane w kształcie kwadratów mogą mieć wiele zastosować. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy zastosowanie ich jako zagłówka za łóżkiem, przymocowanie ich do ściany na całej długości ściany. Panele w kształcie prostokątów sprawdzą się nawet jeżeli je umocujemy chaotycznie, ale równie dobrze pobudzą kreatywność dziecka w przypadku ułożenia ich w formie gry Tetris. Jeżeli posiadamy panele piankowe, np. w kształcie puzzli mogą one nas sprowokować do stworzenia pięknych aranżacji z różnokolorowych pasujących do siebie puzzli.

Okrągłe panele ścienne

W przypadku kolorowych paneli ściennych przyjemny wizualnie efekt przyniesie zamontowanie ich w trzech rzędach. Każdy rząd powinien posiadać minimum kilka okrągłych paneli. Jeżeli zdecydujemy się ułożyć je, np. rozpoczynając od rzędu z kolorem najciemniejszym i każdy rząd poniżej będzie jaśniejszy - sprawią wrażenie harmonii.

Panele tapicerowane - bezpieczeństwo pociech

Zagwarantowanie bezpieczeństwa dziecku to cecha charakteryzująca każdego opiekuna. Pokój dziecka powinien właśnie taką funkcjonalność gwarantować. Panele tapicerowanie zamontowane na ścianę za łóżkiem, zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo. Dziecko będzie mogło bezpiecznie oprzeć główkę o zagłówek na przykład podczas czytania bajki na dobranoc. Zabezpieczenie będzie także wyjątkowo funkcjonalne w przypadku nagłego ruchu głowy dziecka, uchroni przed uszkodzeniem głowy. Warto zwrócić uwagę na jakość wykorzystanych materiałów. Drugie miejsce, gdzie sprawdzą się panele tapicerowane w pokoju dziecka to najbliższa ściana w pobliżu miejsca, gdzie dziecko spędza swój czas na zabawie. Nie tylko ściana wyłożona miękkim materiałem i pianką uchroni przed nagłą utratą równowagi podczas zabawy, ale także zabezpieczy ścianę przed zabrudzeniem.

Więcej o: