Album drewniany na zdjęcia - elegancki i ponadczasowy

Album to najlepsze miejsce do przechowywania zdjęć. Wywołane fotografie mają niesamowitą moc, są namacalną wersją wspomnień, dlatego warto je kolekcjonować i dokumentować najważniejsze wydarzenia z życia. Wybór albumów jest ogromny, ostatnio popularnością cieszy się album drewniany. Jakie ma zalety? Jaki album drewniany wybrać i gdzie go kupić? Podpowiadamy!

Album na zdjęcia - czy warto?

Albumy na zdjęcia powracają do łask. Dla wielu z nas wywołane fotografie są jak żywe wspomnienia, stają się bardziej realne, namacalne, wyjątkowe. Z całą pewnością dużo przyjemniej ogląda się je w rodzinnym gronie, umieszczone chronologicznie w albumie, z hasłami, podpisami, przypisami, datami, niż te zgromadzone na przenośnych dyskach, kartach pamięci, w telefonie czy na laptopie.

Zdjęcia przechowywane na urządzeniach mogą ulec uszkodzeniu, zniknąć lub przez przypadek zostać skasowane. Błędem jest także przechowywanie pamiątkowych zdjęć na smartfonie lub w pamięci komputera, który może ulec awarii lub zostać skradziony, a tym samym zostaniemy pozbawieni ważnych pamiątek rodzinnych. Do zdjęć w albumie mamy pewny i szybki dostęp. Nie ma nic przyjemniejszego niż oglądanie ich w większym gronie, wspólne wspominanie ważnych momentów przy gorącej herbacie.

Album drewnianyAlbum drewniany Fot. empik

Gdzie kupić album drewniany?

Podobają Ci się drewniane albumy? Jeśli chcesz kupić taki model, warto poszukać w studiach fotograficznych. Piękne modele dostępne są w Empiku w sklepach stacjonarnych oraz internetowym oraz na allegro. Drewniane albumy mają okładkę z drewna oraz karty z pergaminowymi przekładkami. Na okładce można wykonać personalizowany grawer. Cena albumu uzależniona jest od liczby stron oraz jego wymiaru.

Album w drewnianej okładceAlbum w drewnianej okładce Fot. empik

Jaki album wybrać na zdjęcia?

Drewniane albumy cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Są chętnie wybierane na prezent. Nic dziwnego. Okładka z drewna dodaje upominkowi elegancji i doskonale prezentuje się na regale wśród książek. Dostępne są albumy z jasnego lub ciemnego drewna, dzięki czemu możemy dopasować je kolorystycznie do regału lub wystroju. Najczęściej mają 20-40 stron, dość duże wymiary i są zdecydowanie cięższe od tradycyjnych albumów. Taki upominek z pewnością sprawi obdarowanemu wiele radości.

Gdy kupujemy album na prezent, najczęściej jest to album drewniany z grawerem. Na uwagę zasługują modele z ażurową okładką lub wygrawerowanym napisem. Album drewniany na zdjęcia możemy kupić w wersji gotowej z uniwersalnym grawerem, z gładką okładką, zamówić wymarzony napis, dedykację, a wielu producentów oferuje także wybór zawiasów. Świetnie sprawdzi się on jako podarunek z okazji ślubu lub jego rocznicy - warto wtedy poszukać albumu drewnianego z napisem "Miłość" lub "Love". Również album drewniany dla dziecka stanie się pamiątką na lata - na przykład album drewniany na chrzest lub z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Warto wybrać także album drewniany na roczek.

Zainteresowaniem cieszy się album drewniany na zdjęcia wklejane. Daje on duże możliwości - śmiało możemy umieszczać w nim fotografie o różnych kształtach i wymiarach, własnoręcznie zdobić wnętrze, dodawać naklejki, grafiki, własne rysunki, dzięki czemu album stanie się wyjątkowy. Tak przygotowany będzie niebanalnym prezentem, który wzruszy i zachwyci. Wadą albumów z wklejanymi zdjęciami jest brak możliwości zmiany kolejności fotografii.

Album drewnianyAlbum drewniany Fot. shutterstock

Więcej o: