Pomysł na prezent dla dziadka - mamy personalizowane upominki

Karolina Kielak
05.01.2022 10:40
22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka. To świetna okazja, by obdarować seniora praktycznymi drobiazgami. Bukiet kwiatów, choć piękny i z pewnością zachwyci nie jest jednak praktyczny. Postawiliśmy więc poszukać praktycznych, a jednocześnie nie drogich pomysłów na prezent dla dziadka. Zobaczcie sami.

Upominek dla dziadka z okazji jego święta

Warto pamiętać, że Dzień Dziadka nie przypada w tym samym dniu, co święto Babci. W Polsce zwyczajowo dziadkowie obchodzą swoje święto dzień później, czyli 22 stycznia. Nie zawsze jednak tak było. W naszym kraju Dzień Dziadka obchodzony jest od niedawna, dopiero w latach 80. XX wieku dziadkowie otrzymali swoje kalendarzowe święto. Od tej pory zarówno Babcie jak i Dziadkowie hucznie świętują - w szkołach organizowane są akademie na ich cześć, wnuczki własnoręcznie przygotowują i wręczają laurki i podarowują bukiety kwiatów i upominki, dziękując dziadkom za opiekę, pomoc, miłość. Nie da się zaprzeczyć, że najważniejsza w tym dniu jest pamięć i życzenia, warto jednak pomyśleć o upominku dla naszych seniorów. Co upominek dla dziadka wybrać? Postanowiliśmy poszukać pomysłów na prezent dla dziadka, które będą praktyczne i niedrogie.

Prezent dla DziadkaPrezent dla Dziadka Fot. crazyshop

Pomysł na prezent dla dziadka - praktyczne drobiazgi

Dziadek uwielbia grać w szachy? Jeśli tak, strzałem w dziesiątkę będzie zestaw gier, który sprawdzi się zarówno jako prezent urodzinowy, jak też z okazji Dnia Dziadka. Na pewno nie jednego z nas dziadek uczył gry w warcaby, szachy czy karty, dlatego taki prezent od wnucząt wywoła wzruszenie, zachwyt, będzie znaczył więcej niż tysiąc słów. Elegancka skrzynka z zestawem drewnianych gier doskonale się prezentuje. Warto dodać, że na wierzchu opakowania można wykonać metodą laserową personalizowany grawer.

Praktycznym drobiazgiem okaże się poduszka dla dziadka. Dobrym pomysłem jest model personalizowany, gdzie na poszewce poduszki możemy umieścić osobiste życzenia dla dziadka. Podłużna forma poduszki sprawi, że będzie ona dekoracją na kanapie w salonie i idealnym oparciem dla głowy podczas popołudniowych drzemek czy rozwiązywania krzyżówek, da podparcie dla pleców. Do miłego spędzania czasu na emeryturze z całą pewnością przyda się kubek na ulubioną kawę czy herbatę. Do kubka warto dokupić pyszną czekoladę i samodzielnie zaprojektować wygląd pudełka, dodać dedykację lub życzenia - personalizowana czekolada to świetny pomysł na prezent dla dziadka.

Prezent dla dziadkaPrezent dla dziadka Fot. crazyshop

Dobrym wyborem będzie także czarna herbata personalizowana zamknięta w metalowej puszce, z etykietą stylizowaną na stare gazety - na pewno przywoła miłe wspomnienia. Smakoszom kawy na pewno przypadnie do gustu również kawa w puszce z dedykacją. Na kartce umieścić można własny tekst, dzięki czemu prezent nabierze wyjątkowości.

Jako upominki dla dziadka sprawdzi się również ręcznie robione glicerynowe mydełko o właściwościach nawilżających i złuszczających, personalizowane cukierki miętowe, ręcznik z dedykacją lub ramka ze zdjęciem wnucząt.

Pomysły na prezenty dla dziadka

Dziadek jest pełen wigoru? Lubi boks? Na pewno spodobają mu się klasyczne rękawice bokserskie z brązowej skóry. Prezent stanie się symbolem siły, wiedzy oraz tego, że dziadek zawsze wychodzi niepokonany z każdej sytuacji i doświadczenia.

Dobrym pomysłem na prezent dla dziadka będzie zestaw do czyszczenia butów, przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom schludnego wyglądu. Jako praktyczny prezent dla dziadka polecamy narzędzia zamknięte w piórniku, gdzie znajdą się kombinerki, szczypce, komplet nasadek, bitów oraz śrubokrętów.

Prezent dla dziadkaPrezent dla dziadka Fot. crazyshop

Więcej o: