Nowoczesny design z odrobiną ponadczasowości. "Chciałoby się powiedzieć - meble idealne"

"Dają wygodę, a mimo zgrabnych gabarytów również mieszczą zaskakująco wiele" - ten nowoczesny polski design z odrobiną ponadczasowego klimatu pięknie ozdobi wnętrza i doda im funkcjonalności. To proste, szykowne, a jednocześnie praktyczne formy, które ręcznie powstają w polskich manufakturach rzemieślniczych, często z najlepszych gatunków drewna.

Regał, komoda, biblioteczka, fotel, biurko, stół, stolik - na te meble nasi polscy projektanci mają różnorodne wizje. Jednak w 2022 roku w salonach nadal będą królowały nowoczesne formy wzornicze z odrobiną ponadczasowego klimatu. Prosty, elegancki, naturalny i funkcjonalny design, dzięki któremu każdy poczuje się stylowo i komfortowo w domu. Przedstawiamy wybrane "perełki" od polskich projektantów. 

Regał Bava marki Tamo 

Regał Bava polskiej marki Tamo można dowolnie konfigurować. Składa się z witryny, która może mieć fronty ze szkła hartowanego, forniru dębowego lub z orzecha amerykańskiego oraz dębowych półek osadzonych na stalowej, lekkiej konstrukcji. Całość tworzy funkcjonalny i estetyczny mebel, który może dekorować salon, sypialnię, biuro czy nawet pokój dziecka. Regał Bava pasuje do niemal każdej przestrzeni. 

Modułowy system Grop od Loft Decora

Grop może być regałem na książki i ozdoby, konsolą, meblem RTV czy stolikiem pomocniczym w nowoczesnej sypialni albo salonie. Umożliwia to modułowa konstrukcja ze stali i różne opcje kombinacji ustawień drewnianych półek. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji mebla, doskonałej funkcji dekoracyjnej i praktycznej odnajdzie się w każdym wnętrzu - w salonie, sypialni, biurze. 

System tworzy w pomieszczeniu układy przypominające architekturę, wyraziste poziomy półek oraz piony stelaża wizualnie porządkują przestrzeń i nadają wnętrzu eleganckiego rytmu

- wyjaśniają projektanci Bartek Pawlak i Łukasz Stawarski. 

Fotel Liu od Melyo

Tapicerowany fotel Liu z dębowymi bokami wybarwionymi na czarno to przykład nowoczesnego designu, który przypomina ponadczasowego uszaka. Stworzyła go polska marka Melyo. Wygodne siedzisko z oparciem uzupełniają czworokątne, drewniane boki fotela, które łączą się z nogami. Umieszczono w nich także tapicerowane podłokietniki. Fotel Liu dostępny jest w różnych kolorach i wersji obrotowej. 

Biblioteczka Classy Vintage marki Pastform 

Meble polskiej marki Pastform pięknie odwzorowują design z lat 50. i 60. XX wieku. Dlatego wszystkim, którzy poszukują ponadczasowych form do domu, polecamy przede wszystkim biblioteczkę Classy Vintage. Jej górna część z otwartymi półkami, która zwęża się ku górze, pozwoli wyeksponować domowy księgozbiór, ulubione winyle czy dekoracje. Natomiast w dolnej, zamykanej na przesuwane drzwiczki wnęce, można schować wszystko, co jest potrzebne, a niekoniecznie warte pokazania. Biblioteczka Classy Vintage marki Pastform to funkcjonalny i estetyczny mebel, który doda każdemu wnętrzu odrobiny klimatu dawnych lat. 

Lata 60. to okres, w którym wnętrza zdobił bardzo charakterystyczny szlif. Styl, zwany na świecie mid-century modern, na lokalnym rynku – po prostu meble retro. Prosta, elegancka i minimalistyczna forma, pozbawiona zbędnych zdobień i przepychu. Chciałoby się powiedzieć – meble idealne. Ponieważ dające też wygodę, a mimo całkiem zgrabnych gabarytów również mieszczące zaskakująco wiele, powstające ze szlachetnych gatunków drewna i stworzone ręcznie, z naciskiem na starannie dopracowane szczegóły. Nic dziwnego, że ich popularność tak rośnie 

– wyjaśnia Mateusz Gełeta, właściciel marki Pastform. 

Biurko Rush marki The Raw

Dynamiczna forma, obłe krawędzie i finezyjna konstrukcja nóg - biurko Rush marki The Raw to przykład kunsztu stolarskiego. W całości zostało wykonane z litego drewna dębowego, dzięki czemu jest bardzo stabilne i wytrzymałe. Za świetną jakość i styl zostało wyróżnione w konkursie Dobry Wzór 2020, który organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Biurko Rush można również personalizować pod kątem wymiarów, koloru wybarwienia i rodzaju drewna. 

P.O.V. - kolekcja organicznych mebli marki TON

P.O.V., czyli Point Of View, co w polskim tłumaczeniu oznacza punkt widzenia, to kolekcja modułowych mebli jadalnianych. Stoły można nabyć w dwóch wysokościach, z trzema typami podstaw i sześcioma kształtami blatów. Są też taborety, które można ustawiać jeden na drugim. Kolekcja mebli P.O.V. posiada łącznie ponad 70 wariantów, dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju wnętrz - biur, jadalni, kawiarni i restauracji. Stoły wyróżnia też organiczny kształt i modułowe podstawy. Dostępne są w trzech gatunkach drewna - buku, dębie i orzechu amerykańskim, które mogą być wykończone w różnych kolorach.

Krzesło La Benda marki Paged

La Benda dobrze spełnia funkcję fotela i krzesła. Delikatna, ale solidna konstrukcja mebla, tworzona przy użyciu unikalnej, dziewiętnastowiecznej technologii gięcia drewna bukowego pod wpływem ciśnienia i pary, gwarantuje wciąż modny, ponadczasowy styl i dużą wytrzymałość na uszkodzenia. La Bendę wyróżnia finezyjnie wygięty w kilku miejscach pręt bukowy, który jest częścią obu przednich nóg fotela oraz zewnętrznej część oparcia, a także tylne, proste nogi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA