Plakaty w ramce - te z kolekcji Magdy Michalak ożywią wnętrze

Większość z nas uwielbia dekorować wnętrza. Dodatki nadają wnętrzu charakter, klimat, sprawiają, że mieszkanie zyskuje zupełnie inny wyraz, jest przytulniejsze i bardziej 'nasze'. Dodatki są w stanie wiele powiedzieć o właścicielach. Jeśli szukasz oryginalnych dekoracji, świetnie sprawdzą się plakaty w ramkach z kolekcji Magdy Michalak.

Plakaty jako forma dekoracji wnętrz

Dekorowanie wnętrz plakatami cieszy się ogromną popularnością. Są świetną alternatywą dla obrazów. Plakaty uznawane są za nowoczesną dekorację, która najlepiej wpisuje się w nowoczesne trendy wnętrzarskie. Odpowiednio dobrane plakaty potrafią diametralnie odmienić charakter wnętrza, nadać mu klimat, styl. Dobrym pomysłem jest dopasowanie tematyki plakatów do aranżacji pomieszczenia. Warto wziąć pod uwagę względy kolorystyczne i stylistyczne. Taka dekoracja skutecznie ożywi wystrój mieszkania, spersonalizuje je, sprawi, że będzie niebanalne.  

Jak dobierać plakaty? Kolorowe egzemplarze, o kontrastowych kolorach i mocnych barwach, nowoczesnych grafikach najlepiej sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy ożywić wnętrze. Z kolei jeśli zależy nam na subtelnym dekoracyjnym efekcie, lepiej wybrać stonowane plakaty lub kolorowe egzemplarze w minimalistycznym stylu, które spełnią swój dekoracyjny cel, ale nie będą grały w aranżacji pierwszych skrzypiec.

Plakaty w ramce z kolekcji Magdy Michalak

Magda Michalak głównie tworzy ilustracje do książek dla dzieci. Zajmuje się także ilustracjami dla magazynów, stron internetowych oraz prywatnych firm. Jest pasjonatką malarstwa i abstrakcyjnych form, które śmiało i chętnie umieszcza w swoich pracach. Ilustracje, jakie tworzy Magda Michalak są niepozorne, pełne dystansu, a wiele z nich niesie za sobą głębszy, ważny przekaz. Prace autorki można obejrzeć na jej stronie internetowej lub Instagramie, do nabycia są w Empiku.

Kolekcja autorska dostępna w Empiku przedstawia w bajeczny sposób świat, jaki widzi autorka. Naszą uwagę przykuł plakat w ramce o tytule 'Pterodaktyl różowy', 'Diplodok' oraz 'Dinozaur'. Szalone i bardzo kolorowe ilustracje dinozaurów stworzone przez Magdalenę Michalak znaleźć można w książce, w kalendarzu, na kubkach, plakatach oraz akcesoriach. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na udekorowanie swojego mieszkania, bo masz artystyczną duszę lub szukasz plakatów dla dziecka lub przyjaciela, którego pasjonują dinozaury - kolekcja autorska Magdy Michalak będzie strzałem w dziesiątkę!

Plakaty VS obrazy

Śmiało można powiedzieć, że plakaty z powodzeniem wypierają obrazy. Nic dziwnego. Są bardzo praktyczne, a przy tym kuszą atrakcyjnymi cenami. To zdecydowanie tańsza alternatywa dla drogich obrazów. Plakat można wykonać praktycznie ze wszystkiego. Sprawdzą się kolorowe ekspresje, zdjęcia z wakacji złożone w kolaż, a także własnoręcznie wykonane graffiti w dużym formacie. Nowoczesne plakaty w niczym nie przypominają plakatów dodawanych do kolorowych czasopism w latach dziewięćdziesiątych.

W ostatnim czasie często wybierane są gotowe plakaty w ramie, które znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Plakaty w ramkach są bardzo praktyczne. Dlaczego? Szkło lub tak zwane plexi skutecznie chroni powierzchnię plakatu przed kurzem, blaknięciem, zamoczeniem. Plakat w ramce łatwo wytrzeć szmatką z kurzu, by znów pięknie się prezentował. Świetnie sprawdzą się plakaty w ramce zawieszone na ścianie pojedynczo lub w kompozycjach, a także ustawione na komodzie, kominku czy biurku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.