Postaw na minimalizm - fotopanele są teraz modne!

Karolina Kielak
13.01.2022 13:34
Zdjęcia to najlepszy sposób na uwiecznianie ważnych momentów i kolekcjonowanie wspomnień. Gromadzimy je na dyskach przenośnych, w albumach, fotoksiążkach, w ramkach na zdjęcia. Popularność zyskują także fotopanele. Co to jest fotopanel i jak go wykorzystać w dekorowaniu mieszkania? Podpowiadamy!

Kolekcjonuj wspomnienia - zbieraj zdjęcia!

Uwiecznianie ważnych momentów życiowych dla wielu z nas odgrywa ogromnie ważną rolę. Fotografie są ich namacalną pamiątką. Warto je wywoływać i umieszczać w albumach lub ramkach na zdjęcia. Te przechowywane w pamięci przenośnej lub telefonie dają wrażenie mniej realnych, łatwo można je stracić - pliki mogą się zgubić, uszkodzić lub zostać skradzione. Chętnie dokumentujemy zdjęciami codzienne życie, fotografujemy swoje pociechy, zwierzaki, tworzymy foto relacje z rodzinnych uroczystości. Zdjęcia pozwalają na powrót do ważnych i pięknych chwil z naszego życia niemal w każdej chwili. Zdjęcia w papierowej, widzialnej na żywo wersji wywołują zupełnie inne emocje, mają w sobie magię, przykuwają większą uwagę. Niezwykle cenne są rodzinne fotografie, które podkreślają, umacniają rodzinne więzi, a dzieciom dają poczucie przynależności.

Warto podkreślić, że był moment, w którym wywoływanie zdjęć odeszło do lamusa, na szczęście te czasy minęły i znowu chętnie kolekcjonujemy fotografie, dekorując nimi mieszkanie. To właśnie one skutecznie personalizują wnętrze, mówią dużo o właścicielach i ocieplają każdą aranżację. Najbardziej uniwersalnym i klasycznym sposobem na zbieranie i przechowywanie zdjęć są albumy. Fotografie świetnie prezentują się w ramkach stojących na szafkach, biurkach i komodach, ale też w wersji wiszącej, umieszczone w antyramie, ramie lub girlandzie. Świetnie prezentują się także nowoczesne fotopanele.

FotopanelFotopanel Fot. empik

Co to jest fotopanel?

Obecnie stawiamy na nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania, w życiu codziennym, w ubiorze, w urządzaniu i dekorowaniu mieszkania także. Im mniej przedmiotów tym lepiej, dzięki czemu wnętrza stają się bardziej przejrzyste, przyjazne, komfortowe i sprawiają wrażenie większych niż są w rzeczywistości. Większość z nas zrezygnowała ze zbędnych bibelotów, tak zwanych zbieraczy kurzu, które bardziej psują optycznie aranżację mieszkania niż jej coś dają. Stawiamy na minimalistyczne meble, ale i minimalistyczne dodatki. Personalizacja wnętrz jednak odrywa ważną rolę, więc chętnie decydujemy się na zdjęcia, ustawiamy je na meblach i wieszamy na ścianach.

Wnętrzarski rynek podbiły fotopanele. Przedmiot ten nie posiada ramki, ale pełni jej funkcję. Zdjęcie widoczne jest w całej okazałości. Ramki są ładne, jednak przeciążają wygląd zdjęcia. Fotopanel jest nowoczesny i minimalistyczny, dzięki czemu chętnie wybieramy takie rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym i modernistycznym.

Wyróżniamy fotopanele aluminiowe oraz drewniane. Modele aluminiowe to zdjęcia drukowane na błyszczącej aluminiowej płytce z podstawką. Są bardzo odporne na zarysowanie i promieniowanie UV. Z kolei fotopanele drewniane drukowane są na drewnianej płytce z podstawką i wykonane na cienkim płycie pilśniowej. Materiał jest trwały i elegancki, można ustawiać go w pionie i poziomie.

FotopanelFotopanel Fot. empik

Jak wykorzystać fotopanele?

Fotopanele tak samo jak tradycyjne zdjęcia w ramkach mają za zadanie ocieplić aranżację, pokazać domowników, ich życie i wspomnienia z ważnych wydarzeń. Fotopanele pięknie prezentują się na biurku w gabinecie, komodzie lub kominku w salonie, regale z książkami lub w witrynie. Śmiało można wybrać je także do swojego gabinetu w pracy.

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla kogoś bliskiego, pomyśl o fotopanelu - na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

FotopanelFotopanel Fot. empik