Długopisy i pióra z dedykacją - ponadczasowy i elegancki pomysł na prezent

Karolina Kielak
14.01.2022 15:37
Szukasz prezentu dla szefa, koleżanki z okazji awansu, dla córki lub syna z okazji zdanego ważnego egzaminu? A może sam nie wyobrażasz sobie życia bez notesu i pióra lub długopisu? Informacje zapisane na papierze nie zginą, a przede wszystkim są namacalne. Wybraliśmy najciekawsze długopisy i pióra z dedykacją, które będą ponadczasowym, ale i eleganckim prezentem na wiele okazji.

Pióra i długopisy - czy to dobry pomysł na prezent?

Jest wiele okazji, gdzie stajemy przed dylematem jaki prezent wybrać. Jeśli zależy Ci na luksusowym i eleganckim, a jednocześnie praktycznym prezencie, dobrym wyborem będą pióra i długopisy. Warto wybierać modele z grawerem na przedmiocie lub opakowaniu, dzięki czemu prezent będzie dodatkowo personalizowany, przez co bardziej wyjątkowy i doceniony przez obdarowaną osobę. Pióro lub długopis sprawdzą się, by podkreślić wysokie stanowisko w pracy, awans lub pozycję społeczną danej osoby. Na pewno nie raz widziałeś pióro u lekarza, u którego byłeś na wizycie lub widziałeś u prawnika czy dyrektora szkoły czy firmy. Długopis zawsze warto mieć w torebce czy aktówce, nigdy nie wiadomo kiedy przyda się do podpisania ważnych dokumentów czy zapisania informacji. Prezent z dedykacją zawsze uznawany jest za podarunek w dobrym tonie, wywołuje uśmiech na twarzy nawet najbardziej wymagających osób. Wbrew pozorom pióra i długopisy personalizowane nie są aż tak drogie. Piękne modele kupić można już od 130-150 złotych.

Długopis z personalizacjąDługopis z personalizacją Fot. crazyshop

Pióro czy długopis - jakie mają zalety?

W dobie technologii nie unikniemy pisania na klawiaturze. Warto jednak mieć w swoich zbiorach pióro lub długopis, które pozwolą nie zatracić umiejętności odręcznego pisania, które jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego z nas. Pismo każdego człowieka jest wyjątkowe, odzwierciedla myśli, uczucia, a także osobowość i charakter.

Pisanie piórem ma wiele zalet. Przede wszystkim kształtuje charakter pisma i zwiększa koncentrację podczas pisania. Osoba pisząca piórem bardziej skupia się nad sensem tekstu, przez co pismo jest bardziej czytelne i litery kształtne. Pióro to idealny gadżet dla osób eleganckich, cierpliwych, kreatywnych i bardzo dokładnych. Sprawdzi się także w przypadku dzieci, co ma wpływ na poprawę i rozwój motoryki małej. Pisanie piórem jest w stanie poprawić estetyczne walory pisma, wzmocnić poczucie własnej wartości, a dokumenty prezentują się bardziej szlachetnie. A jakie ma wady? Pióro czasami potrafi się wylać, tworząc na papierze niemożliwe do usunięcia, nieestetyczne kleksy, a atrament długo schnie i może się rozmazać.

Długopis po raz pierwszy w sprzedaży pojawił się w latach 40. XX wieku, uznawany był za towar luksusowy. Obecnie jest przedmiotem powszechnym i łatwo dostępnym. Pisanie długopisem jest szybkie i wygodne w codziennym użytkowaniu. Tusz z długopisu błyskawicznie wysycha, jest wodoodporny i nie robi kleksów. Dodatkowo długopisy dostępne są w wielu kolorach, a pisanie po różnych powierzchniach: gładkich, matowych, śliskich czy chropowatych nie stanowi żadnego problemu.

Pióro z dedykacją na prezent

Personalizowane pióro, zamknięte w eleganckim pudełku skórzanym i dedykacją to najlepszy pomysł na prezent z okazji ważnych okazji, takich jak: zdany egzamin, obrona doktoratu czy awans. W komplecie kupić można pióro, 1 nabój startowy oraz etui, wykonane z imitacji skóry. Etui w kolorze brązowym jest uniwersalne i świetnie się prezentuje. Matowe wykończenie pióra, w kolorze czerni jest bardzo eleganckie, a stalówka, pierścień i klips wykonane są ze stali nierdzewnej. Stalówka gwarantuje pismo cienką linią. Warto dodać, że do pióra pasują standardowe naboje wielu znanych marek. Grawer na pudełku wykonywany jest laserowo, dzięki czemu ładnie wygląda i jest trwały.

Pióro personalizowanePióro personalizowane Fot. crazyshop

Długopisy personalizowane

Wybraliśmy dla Was piękne długopisy w opakowaniach, z możliwością personalizacji na pudełku. Długopisy marki Parker cieszą się dobrymi opiniami. Są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są trwałe. Powierzchnia pokryta lakierem pięknie się prezentuje, Wysuwanie wkładu możliwe jest dzięki przyciskowemu mechanizmowi. Poniżej kilka propozycji.

Długopis w personalizowanym pudełkuDługopis w personalizowanym pudełku Fot. crazyshop