Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX
Termofor
Z całą pewnością każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, której zawsze jest zimno, niezależnie od pory roku, ale szczególnie zimą, gdy dni są krótkie, wieczory długie, a pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia spod ciepłego koca czy kołdry. Większość zmarzluchów wolałaby na czas zimy zapaść w sen zimowy niczym niedźwiedź i przeczekać największe chłody. To niemożliwe, warto więc zaopatrzyć się w termofor, który pozwoli umilić chłodne wieczory i skutecznie się ogrzać.
Nowoczesne termofory zaskakują pięknym wyglądem. Świetnie sprawdzą się także w roli prezentu dla bliskiej osoby. Termofor ubrany w pokrowiec w serduszka, w pluszowy lub wełniany sweterek lub przypominający maskotkę: sowę, misia czy liska zachwyci każdego!
Jak działa termofor?
Termofor jest produktem służącym do ogrzewania poszczególnych partii ciała. Słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza 'niosący ciepło'. Gadżet jest najczęściej wyposażony w gumowy pojemnik, do którego należy nalać gorącą wodę. Zasada działania jest prosta. Jeśli produkt jest solidnie wykonany i szczelny - przez długi czas utrzyma ciepło. Pamiętajmy, by nie napełniać termofora wrzątkiem, a gorącą wodą, jedynie do ¾ wysokości, a następnie dokładnie zakręcić.
Termofor personalizowany Fot. crazyshop
Termofor - zalety
Termofor posłuży jako rozgrzewacz podczas chłodnych dni. Warto również dodać, że ciepły termofor świetnie pobudza krążenie krwi, okaże się niezbędny dla osób, które mają problem z wiecznie zimnymi dłońmi i stopami.
Sprawdzi się także w przypadku małych dzieci, ponieważ pomaga pozbyć się wzdęć i kolek z małego brzuszka. W prosty sposób wspomaga leczenie bólu - kobiety chętnie wykorzystują termofor podczas bóli menstruacyjnych. Oprócz tego termofor pomaga w leczeniu chorób układu moczowego, na przykład zapalenia nerek. Potrafi także zniwelować bóle szyi, mięśni i pleców, sprawdzi się podczas przeziębienia czy grypy.
Długi termofor w pokrowcu lnianym Fot. crazyshop
Termofor - kto nie może go używać?
Termofor działa jak terapia ciepłem - rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia napięte mięśnie. Nie dla wszystkich zalecane jest jego używanie. Dla własnego bezpieczeństwa powinny unikać go kobiety w ciąży. Niezalecane jest także używanie termoforu przez osoby zmagające się z nadciśnieniem, miażdżycą, chorobami układu krążenia oraz nowotworami.
Osoby z chorobami przewlekłymi przed użyciem termoforu powinny zasięgnąć porady lekarza.
Rodzaje termoforów
Wyróżniamy różne rodzaje termoforów. Najpopularniejszy jest termofor gumowy - jak sama nazwa wskazuje jest to przedmiot wykonany z gumy, do którego wlewa się gorącą wodę i przykłada do bolącego lub zziębniętego miejsca na ciele. Termofory gumowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach, niektóre zdobią zabawne napisy. Można także kupić termofor personalizowany.
Na uwagę zasługują termofory w golfie lub sweterku, które pięknie się prezentują - sprawdzą się także w roli prezentu. Termofor w pokrowcu z dzianiny, zrobionej na drutach prezentuje się niczym sweterek. Jest miękki, miły w dotyku, elastyczny, a zamek błyskawiczny pozwala na proste utrzymanie pokrowca termoforu w czystości. Warto wybrać model wykonany z włóczki z certyfikatem, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest ona całkowicie bezpieczna dla naszej skóry.
Dla najmłodszych polecamy termofory pluszaki - termofor wykonany z gumy umieszczony jest w pokrowcu wyglądającym jak maskotka! Na miejscowe łagodzenie bólu i rozluźnienie mięśni sprawdzi się termofor żelowy - taki model podgrzewa się w garnku lub piekarniku, nie napełnia się go wodą. Długo utrzymuje ciepło i jest w pełni bezpieczny, posłuży także jako chłodny kompres, gdy schłodzimy go w zamrażarce.
Personalizowany termofor Fot. crazyshop