Termofor - rozgrzeje każdego zmarzlucha

Karolina Kielak
18.01.2022 10:36
Nienawidzisz zimy? Już na samą myśl o tej porze roku robi Ci się chłodno? Gruba kołdra, mięsisty koc i ciepły grzejnik są obowiązkowe. Jednak co zrobić, by nie wchodzić wieczorem pod zimną kołdrę? Przyda się termofor! Mamy modele, które rozgrzeją każdego zmarzlucha. Jak wybrać termofor, jakie ma zalety? Popowiadamy!

Termofor

Z całą pewnością każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, której zawsze jest zimno, niezależnie od pory roku, ale szczególnie zimą, gdy dni są krótkie, wieczory długie, a pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia spod ciepłego koca czy kołdry. Większość zmarzluchów wolałaby na czas zimy zapaść w sen zimowy niczym niedźwiedź i przeczekać największe chłody. To niemożliwe, warto więc zaopatrzyć się w termofor, który pozwoli umilić chłodne wieczory i skutecznie się ogrzać.

Nowoczesne termofory zaskakują pięknym wyglądem. Świetnie sprawdzą się także w roli prezentu dla bliskiej osoby. Termofor ubrany w pokrowiec w serduszka, w pluszowy lub wełniany sweterek lub przypominający maskotkę: sowę, misia czy liska zachwyci każdego!

Jak działa termofor?

Termofor jest produktem służącym do ogrzewania poszczególnych partii ciała. Słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza 'niosący ciepło'. Gadżet jest najczęściej wyposażony w gumowy pojemnik, do którego należy nalać gorącą wodę. Zasada działania jest prosta. Jeśli produkt jest solidnie wykonany i szczelny - przez długi czas utrzyma ciepło. Pamiętajmy, by nie napełniać termofora wrzątkiem, a gorącą wodą, jedynie do ¾ wysokości, a następnie dokładnie zakręcić.

Termofor personalizowanyTermofor personalizowany Fot. crazyshop

Termofor - zalety

Termofor posłuży jako rozgrzewacz podczas chłodnych dni. Warto również dodać, że ciepły termofor świetnie pobudza krążenie krwi, okaże się niezbędny dla osób, które mają problem z wiecznie zimnymi dłońmi i stopami.

Sprawdzi się także w przypadku małych dzieci, ponieważ pomaga pozbyć się wzdęć i kolek z małego brzuszka. W prosty sposób wspomaga leczenie bólu - kobiety chętnie wykorzystują termofor podczas bóli menstruacyjnych. Oprócz tego termofor pomaga w leczeniu chorób układu moczowego, na przykład zapalenia nerek. Potrafi także zniwelować bóle szyi, mięśni i pleców, sprawdzi się podczas przeziębienia czy grypy.

Długi termofor w pokrowcu lnianymDługi termofor w pokrowcu lnianym Fot. crazyshop

Termofor - kto nie może go używać?

Termofor działa jak terapia ciepłem - rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia napięte mięśnie. Nie dla wszystkich zalecane jest jego używanie. Dla własnego bezpieczeństwa powinny unikać go kobiety w ciąży. Niezalecane jest także używanie termoforu przez osoby zmagające się z nadciśnieniem, miażdżycą, chorobami układu krążenia oraz nowotworami.

Osoby z chorobami przewlekłymi przed użyciem termoforu powinny zasięgnąć porady lekarza.

Rodzaje termoforów

Wyróżniamy różne rodzaje termoforów. Najpopularniejszy jest termofor gumowy - jak sama nazwa wskazuje jest to przedmiot wykonany z gumy, do którego wlewa się gorącą wodę i przykłada do bolącego lub zziębniętego miejsca na ciele. Termofory gumowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach, niektóre zdobią zabawne napisy. Można także kupić termofor personalizowany.

Na uwagę zasługują termofory w golfie lub sweterku, które pięknie się prezentują - sprawdzą się także w roli prezentu. Termofor w pokrowcu z dzianiny, zrobionej na drutach prezentuje się niczym sweterek. Jest miękki, miły w dotyku, elastyczny, a zamek błyskawiczny pozwala na proste utrzymanie pokrowca termoforu w czystości. Warto wybrać model wykonany z włóczki z certyfikatem, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest ona całkowicie bezpieczna dla naszej skóry.

Dla najmłodszych polecamy termofory pluszaki - termofor wykonany z gumy umieszczony jest w pokrowcu wyglądającym jak maskotka! Na miejscowe łagodzenie bólu i rozluźnienie mięśni sprawdzi się termofor żelowy - taki model podgrzewa się w garnku lub piekarniku, nie napełnia się go wodą. Długo utrzymuje ciepło i jest w pełni bezpieczny, posłuży także jako chłodny kompres, gdy schłodzimy go w zamrażarce.

Personalizowany termoforPersonalizowany termofor Fot. crazyshop