W 1959 roku powstał najpopularniejszy, dziś kultowy mebel inspirowany miłością, który zna każdy fan dobrego designu - Heart Cone Chair. To fotel "Serce", który stworzył duński projektant Verner Pantone, a obecnie produkuje go marka Vitra. Główną premierę miał w jednym z nowojorskich salonów meblowych. Kiedy pojawił się w jego witrynie, szybko wzbudził ogromne zainteresowanie przypadkowych przechodniów. Do tego stopnia, że potrzebna była interwencja policji, która musiała wstrzymać ruch drogowy. Następnie nakazała schować fotel do wnętrza sklepu.
Dziś projektów mebli i lamp Vernera Pantona, które doceniono dopiero po czasie (fotel "Serce" w latach 70. XX wieku), głównie ze względu na niebanalne formy i intensywne kolory, strzeże firma Verpan, która powstała w 2003 roku przy współpracy z żoną projektanta. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska designera.
Choć dziś nadal trudno przebić serduszkowy projekt Vernera Pantona, projektanci nie rezygnują z designu inspirowanego motywem serca. Takie wzornictwo wciąż znajduje wielu zwolenników, między innymi ze względu na święto zakochanych, obchodzone14 lutego każdego roku. Dlatego przedstawiamy ciekawe, designerskie pomysły na Walentynki. Są na każdą kieszeń i w dodatku od polskich projektantów.
W 2016 roku polska projektantka i ilustratorka Malwina Konopacka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i berlińskiego Universität der Künste, zaprezentowała swój słynny, ręcznie malowany wazon "Oko No9" z motywem serca.
Dziś tytułowe oko z charakterystycznymi, okrągłymi wgłębieniami, pojawia się w różnorodnych formach, w zależności od kolekcji ma także różne wzory i kolory przewodnie. Obok rysunków oka, twarzy czy rąk pojawiają się desenie geometryczne, motywy roślinne i zwierzęce, często z dominacją czerwonych, żółtych i kobaltowych barw.
Pierwszy wazon "Oko" miał jedną ze swoich międzynarodowych premier w 2014 roku, na Designers Week w Tokio. Od tej pory ceramiczna rodzina "Oko" stale się powiększa i zdobywa liczne nagrody.
Rysowanie było zawsze obecne w moim domu. Mój dziadek oraz mój tata mają wielki talent. Miałam mnóstwo profesjonalnych sprzętów - pięknych papierów, kolorowych kredek, różnych ołówków, dlatego rysowałam dużo i chętnie [...] Inspiruje mnie przerysowana codzienność, lubię uogólniać szczegóły, szukać szczegółów w ogóle [...] Szukam też pretekstów, by rysunek przenosić na rożne media, kształty, przedmioty. Wiedzę potrzebną do tworzenia własnych wazonów zdobyłam w czasie studiów – byłam w pracowni ceramiki i tam dowiedziałam się co i jak
- opowiada Malwina Konopacka o pasji do rysowania i zainteresowaniu ceramiką. Doświadczenie w pracy z ilustracją zdobywała w różnorodnych czasopismach, m.in. w Przekroju, Zwykłym Życiu, Machinie czy Architekturze.
Porcelanowe talerze, z pozłacanym rantem i autorskimi ilustracjami Magdaleny Pilaczyńskiej, właścicielki marki Look At Me, będą pięknym prezentem na Walentynki. Mają doskonały styl i jakość. Wypalane są w profesjonalnym piecu ceramicznym, w temperaturze 830 stopni Celsjusza, a potem każdy wzór nakładany jest ręcznie przez autorkę. To gwarantuje również ich niepowtarzalność i unikatowość. W ofercie są też inne projekty. Wszystkie talerze można dowolnie łączyć i tworzyć indywidualne kolekcje, które niebanalnie ozdobią każdą jadalnię.
Przedstawiamy dwa nowe kolory popularnych kubków z sercem z kolekcji "In love", które powstają w pracowni ceramiki Karoliny Szeląg - kawa z mlekiem i delikatny odcień popielu. Ich prosta, delikatna forma z wyrafinowanym, złotym zdobieniem na pewno spodoba się miłośnikom subtelnie szykownych dodatków do domu.
Karolina Szeląg znana jest z niebanalnych wzorów i form rzeźbiarskich inspirowanych ludzkim ciałem, naturą i muzyką. Jej prace można podziwiać nie tylko w Polsce. Znajdują się także w wielu galeriach w Europie, między innymi we Francji i Wielkiej Brytanii. Współpracuje też z włoską grupą Associazione Pandora Artiste Ceramiste.
Len i proste wzory inspirowane miłością - oto kolekcja pościeli stworzona przez Karolinę Szeląg, artystkę która zajmuje się ceramiką, rzeźbą i malarstwem oraz Beatę Dębowską, właścicielkę i projektantkę marki byMOANA. Te "wzory miłości" powstały kilka lat temu. Pierwotnie pojawiały się na filiżankach, a także funkcjonowały jako grafika w limitowanym nakładzie [...] Natomiast motywacją do stworzenia nowego projektu, była kobieca przyjaźń i miłość do pięknych rzeczy - wyjaśnia ich autorka, Karolina Szeląg. Dlatego powstała nowa kolekcja pościeli "Naturalnie o miłości".
W łóżku zaczynamy i kończymy dzień. Tu zaczyna się nie jedna historia miłosna. To miejsce, które często współdzielimy, prowadzimy też dialog, przeżywamy emocje.
- dodaje Karolina Szeląg.
Kobiece, ale czasem też męskie kształty, niekoniecznie idealne, ukazane za pomocą prostych, geometrycznych wzorów pokazują, że niedoskonałości mogą być doskonałe. Pojawiają się na plakatach Izy Bułeczki - polskiej artystki, ilustratorki, która mieszka i tworzy głównie w Berlinie. Przedstawiamy jej plakat, który może być fajnym prezentem dla ukochanej osoby.