Dzień Babci i Dziadka - TOP pomysły na prezent

Karolina Kielak
18.01.2022 13:31
Święto Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami, obchodzimy je każdego roku 21 i 22 stycznia. Nie rzadko mają oni ogromny wpływ na wychowanie wnucząt, oferując swoją bezinteresowną pomoc, miłość oraz wsparcie. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, by docenić ich trud i obdarować upominkiem. Przygotowaliśmy pomysły na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zawsze się sprawdzą.

Dzień Babci i Dziadka

Każdego roku w styczniu obchodzimy Dzień Babci (21 stycznia) oraz Dzień Dziadka (22 stycznia). Nie zawsze seniorzy mieli swoje święto. Pomysł świętowania Dnia Babci pojawił się w Polsce dopiero w latach 60. ubiegłego wieku. Święto szybko zakorzeniło się w naszej kulturze i od tamtej pory co roku obchodzone. Z kolei Dzień Dziadka obchodzony jest w Polsce od niedawna. Dziadkowie "dostali" swoje święto dopiero w latach 80. XX wieku.

Jak obchodzimy w naszym kraju Dzień Babci i Dziadka? Najmłodsi w żłobkach, przedszkolach i szkołach przygotowują własnoręczne podarunki dla seniorów. Najczęściej są to rysunki, laurki, papierowe kwiaty, bukiety, ramki na zdjęcia. W szkołach organizowane są przedstawienia i akademie na cześć babć i dziadków, wnuczęta je zapraszają, często po akademii organizowany jest także słodki poczęstunek z kawą i herbatą.

Starsze dzieci, nastolatkowie oraz dorośli poszukują dla swoich dziadków nieco bardziej praktycznych prezentów niż laurki. Postanowiliśmy przygotować top listę produktów, które zawsze się sprawdzą.

Personalizowane magnesy, plakaty i kalendarze

Nie od dziś wiadomo, że personalizowane prezenty mają dużo większą wartość. Dają obdarowanej osobie poczucie, że jest dla nas ważna, wyjątkowa. Dla takich osób szukamy wyjątkowych prezentów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka świetnie sprawdzą się personalizowane magnesy, plakaty i kalendarze ze zdjęciami wnucząt lub wnucząt z dziadkami. Takie podarunki wywołają mnóstwo uśmiechów i wzruszeń, a dziadkowie na co dzień będą z chęcią je podziwiać i wspominać swoje święto.

Hitem wśród prezentów jest personalizowany magnes na lodówkę kolaż - umieścisz na nim 6 pamiątkowych zdjęć. Atutem jest możliwość samodzielnego projektowania magnesu. Przedmiot jest trwały, wykonany z folii magnetycznej, a dziadkowie z dumą będą go prezentować na swojej lodówce.

Świetnym pomysłem na prezent jest plakat ze zdjęciami, który uwieczni w jednym miejscu wspólne chwile dziadków i wnucząt. Na plakacie umieścić można 13 fotografii portretowych lub z rodzinnych uroczystości. Projekt oczywiście wykonasz samodzielnie. Plakat ze zdjęciami umieszczony jest w czarnej ramce, a całość przykryta jest szklaną szybą, co gwarantuje trwałość prezentu.

Personalizowane prezenty na Dzień Babci i DziadkaPersonalizowane prezenty na Dzień Babci i Dziadka Fot. crazyshop

Tekstylia na Dzień Babci i Dziadka

Jako prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawdzą się także tekstylia. Warto zwrócić uwagę na zestaw poduszek z wysokiej jakości materiałów. Z powodzeniem ozdobią one sypialnię lub salon dziadków, dodadzą przytulności. Personalizowane poduszki to piękny prezent, który będzie sposobem na wyrażenie swoich uczuć w kierunku seniorów. Najlepiej sprawdzą się poduszki o delikatnym wzornictwie, w klasycznym stylu z napisem. Dobrym wyborem będą poduszki z poszewką z bawełny z suwakiem, które nie skurczą się w praniu, a materiał śmiało można prasować.

Doskonałym prezentem dla dziadków będą ręczniki - taki prezent to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że jest praktyczny to jeszcze ładny. Miękkie i przyjemne w dotyku ręczniki z dedykacją na pewno zachwycą babcię i dziadka. Personalizacja wykonana haftem maszynowym gwarantuje trwałość.

O seniorów warto się zatroszczyć. Ciepły, miękki, polarowy koc będzie dobrym prezentem, przyda się podczas długich wieczorów spędzanych w wygodnym fotelu, nie pozwoli dziadkom zmarznąć. Wyhaftowana dedykacja na pewno wywoła wzruszenie.

Tekstylia dla Babci i DziadkaTekstylia dla Babci i Dziadka Fot. crazyshop

Pomysły na prezent dla Babci i Dziadka

U babci na pewno nie brakuje słodkości - ciastka, ciasteczka, cukierki, rurki. Trzeba mieć je gdzie przechowywać. W roli prezentu sprawdzi się słoik dla babci wykonany ze szkła hartowanego, odporny na zadrapania i uderzenia. Litr pojemności wystarczy do przechowywania słodkości do kawy.

Babcia uwielbia rośliny? Kup jej doniczkę z napisem "Miłość rośnie jak kwiaty", na pewno prezent ją oczaruje! Ceramiczna doniczka sprawdzi się jako prezent na Dzień Babci, na imieniny lub urodziny.

Stylowym prezentem z okazji święta seniorów będzie świeca zapachowa z personalizowaną etykietą - warto umieścić na niej zdjęcie, dedykację lub imiona wnuków. Piękny zapach świecy umili długie wieczory.

Prezent dla Babci i DziadkaPrezent dla Babci i Dziadka Fot. crazyshop