Suszarka automatyczna do ubrań - dla tych powodów warto w nią zainwestować

Wstawienie prania trwa chwile, jego rozwieszanie nieco dłużej, ale w większości domów ochotników do zebrania prania z rozkładanej suszarki, składania i prasowania często brakuje. Wybawieniem może okazać się suszarka automatyczna do ubrań. Na pewno spotkałeś się z mitem, że niszczy ubrania. To mit! Przedstawimy powody, dla których warto w nią zainwestować.

Na pewno niejednokrotnie widziałeś w Internecie, na portalach społecznościowych mema z tekstem: pranie: 60 minut, suszenie: 12 godzin, składanie: 7-14 dni roboczych. Jest w tym sporo prawdy. Im więcej domowników, tym więcej prania. W wielu domach pralka pracuje niemal codziennie. Suszenie prania wymaga czasu, ale i miejsca. W mieszkaniach w bloku może być to naprawdę kłopotliwe. Wszyscy wiemy, jak dużo miejsca zajmuje rozstawiana suszarka do ubrań, szczególnie gdy musimy ustawić ją w salonie lub przedpokoju, bo metraż łazienki okazuje się niewystarczający. Pranie podczas schnięcia paruje, wad takiego rozwiązania można by wymieniać wiele. Alternatywą do suszenia prania może stać się suszarka automatyczna do ubrań, która wybawieniem będzie szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wywieszenie prania do ogrodu czy na balkon nie jest możliwe.

Jakie zalety ma suszarka automatyczna do ubrań? Mamy argumenty, które Cię przekonają.

Suszarka automatyczna do ubrańSuszarka automatyczna do ubrań Fot. shutterstock

1. Suszarka automatyczna nie niszczy ubrań!

Czas raz na zawsze rozwiać mit, że suszarka automatyczna niszczy ubrania. Nic bardziej mylnego. Urządzenie ani nich nie niszczy, ani nie gniecie. Wybierając suszarkę warto zwrócić uwagę na to czy ma ona program do suszenia w niskiej temperaturze - zagwarantuje to skuteczną ochronę przed uszkodzeniami - samodzielnie dopasujesz program suszenia do danego materiału. Na pewno spodoba Ci się zaleta, że suszarka jest w stanie usunąć powstałe już na swetrach zmechacenia, a na nowe na pewno nie powstaną. Ubrania stają się bardziej trwałe, dłużej posłużą. Dobrym wyborem będą suszarki automatyczne z funkcją, która zminimalizuje ilość zagnieceń.

2. Większe możliwości - w ciągu dnia zrobisz więcej prania

Susząc pranie w sposób tradycyjny, na rozstawianym wieszaku na pranie ogranicza nas miejsce. Suszarka zajmuje mnóstwo przestrzeni, przeszkadza, łatwo ją przewrócić, a suszenie trwa co najmniej 12 godzin, dopiero później możliwe jest wstawienie i rozwieszenie kolejnego prania do suszenia. Suszarka automatyczna wysuszy odzież i tekstylia w zaledwie kilka godzin, zwykle są to 2-3 w zależności od programu.

3. Zaoszczędzisz czas i energię

Zdejmowanie, prasowanie i składanie upranych ubrań zajmuje łączenie mnóstwo czasu. Zapracowani i zabiegani często odkładamy to na kolejny dzień, a tydzień mija nie wiadomo kiedy. Jeśli to możliwe, warto ułatwić sobie życie i korzystać z suszarki automatycznej do ubrań - bęben wykonuje delikatne ruchy, suszy odzież, nie gniotąc jej, dzięki czemu po wyjęciu z urządzenia jest ona gotowa do poskładania i włożenia do szafy lub założenia na siebie.

Suszarka automatyczna do ubrańSuszarka automatyczna do ubrań Fot. shutterstock

4. Suszarka pomoże zadbać o zdrowie

Tradycyjne suszenie prania diametralnie podnosi poziom wilgotności powietrza w domu, a tym samym powoduje rozmnażanie grzybów, roztoczy i pleśni, które mają zły wpływ na ludzkie zdrowie, jest uciążliwe dla alergików, powoduje jej rozwój, astmę i katar sienny. Szczególnie problematyczne staje się to w sezonie przejściowym, gdzie rzadziej otwieramy okna, w obawie przed zimnem. Suszarka automatyczna do ubrań nie zwiększa wilgotności powietrza w domu.

5. Bez problemu wysuszysz delikatne materiały

Każdy ma w swojej garderobie delikatniejszą odzież, która wymaga specjalnego czyszczenia i odświeżania. W skutek niewłaściwego może stracić swoje właściwości i krócej posłuży. Ubrania z wełny, jedwabiu i puchowe kurtki wymagają wyjątkowego traktowania. Na szczęście programy do suszenia dostępne w suszarkach automatycznych są do tego przystosowane i chronią ubrania.

6. Łatwe sterowanie i estetyczny wygląd

Marzysz o eleganckiej i nowocześnie urządzonej łazience? Suszarka automatyczna do ubrań prezentuje się naprawdę dobrze. Dostępne są urządzenia pojedyncze lub pralko -suszarki. Z powodzeniem można ustawić także jedno urządzenie na drugim. W przypadku braku miejsca w łazience czy domowej pralni, warto poszukać urządzeń typu slim, które są węższe.

Suszarki automatyczne są dobrym wyborem dla singli, par, a szczególnie dla rodzin z dziećmi - pranie szybko upierzesz i wysuszysz! Świetnie sprawdzają się modele ze zdalnym sterowaniem za pomocą smartfona czy tabletu, dzięki czemu nie musisz znajdować się w pobliżu urządzenia, by zlecić mu suszenie ubrań.

Suszarka automatyczna do ubrańSuszarka automatyczna do ubrań Fot. shutterstock