Chcesz mieć dziecko albo portfel na oku? Zainwestuj w lokalizator GPS

WiB
20.01.2022 14:22
Dziś lokalizator GPS montowany jest nie tylko w samochodach. Można go mieć w portfelu, plecaku, przy kluczach albo w smartwatchu dziecięcym. Nie ma lepszej recepty na spokój rodzica czy też wszystkich zapominalskich.

Klucze, portfel, plecak, a może torebka - to rzeczy, których najczęściej szukamy w ciągu dnia. Tak już nie musi być. Wszystkie te przedmioty można mieć pod kontrolą dzięki lokalizatorowi GPS. Są też bardziej zaawansowane sprzęty, jak na przykład smartwatche z lokalizatorem GPS, które zapewnią rodzicom jeszcze więcej spokoju związanego z bezpieczeństwem dziecka. 

Najważniejsze rzeczy oznacz lokalizatorem GPS

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie co jest, odnaleźć zagubione przedmioty, oznacz je lokalizatorem GPS i zlokalizuj. Potem wystarczy, że uruchomisz aplikację, by zobaczyć ostatnią lokalizację przedmiotu.

Jak działa lokalizator GPS? 

Lokalizator GPS jest uruchamiany za pomocą Bluetootha. Sprzęt w łatwy sposób można przyczepić do kluczy, torebki czy nawet obroży domowego zwierzaka. Potem wystarczy dotknąć na przykład przycisku dzwonka i podążać za wcześniej wybranym dźwiękiem o ustawionym poziomie głośności. 

Lokalizator GPS AirTag Apple.Lokalizator GPS AirTag Apple. Fot. Vobis

Śledzony przedmiot jest poza zasięgiem? 

Wiele lokalizatorów GPS pozwala zlokalizować rzeczy z daleka, nawet kiedy jesteśmy offline. Często można też przejrzeć w historii miejsca, w których znajdował się lokalizator GPS. Odszukanie zagubionych rzeczy możliwe jest też za pomocą innych urządzeń, które używają wskazanej przez producenta aplikacji, jak na przykład SmartThings. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy telefon jest pozbawiony łączności z Wi-Fi lub siecią komórkową.

Dziecięcy zegarek z lokalizatorem GPS - radość malucha i spokój rodziców 

Smartwatch z lokalizatorem GPS to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcieliby połączyć troskę o bezpieczeństwo dziecka oraz przyzwolenie na odrobinę jego samodzielności. Wiele takich zegarków ma też wbudowany telefon komórkowy, przycisk SOS, funkcję GEO-ogrodzenie czy zdalny podsłuch, dzięki którym każdy rodzic może być spokojniejszy o bezpieczeństwo malucha. 

Smartwatch Garett SIM Kids Sweet 2 z lokalizatorem GPS.Smartwatch Garett SIM Kids Sweet 2 z lokalizatorem GPS. Fot. Vobis

Jak działa lokalizator GPS w smartwatchu? 

Wystarczy włączyć mapkę w telefonie, by zobaczyć lokalizację i przebyte trasy dziecka. Nowoczesne sprzęty mają na tyle zaawansowaną technologię, że nie trzeba również tego nieustannie kontrolować.  Funkcja GEO-ogrodzenie wyśle komunikat, kiedy dziecko oddali się poza ustalone granice. W każdej chwili dziecko może również jednym przyciskiem - SOS - wezwać pomoc, gdy się zgubi lub będzie groziło mu niebezpieczeństwo. Dzięki temu natychmiast uruchomi się alarm w telefonie rodzica i zostanie nawiązane połączenie telefoniczne. 

Inne plusy smartwatcha z lokalizatorem GPS? 

Jedną z największych zalet jest możliwość prostego odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych. Smartwatche z lokalizatorem GPS mają większość funkcji telefonu komórkowego, które można często ustawiać i kontrolować z poziomu własnego telefonu. Ponadto wiele z nich to modele wodoodporne. Są często wyposażone w aparat fotograficzny, a dzięki możliwości pobrania specjalnych aplikacji (na przykład Garett Tracker) także krokomierz, monitor snu, licznik spalonych kalorii i inne opcje, dzięki którym lepiej zadbamy o bezpieczeństwo i zdrowie malucha. 

Więcej o: