Drewniane zabawki i akcesoria dla dzieci. Te są piękne i ponadczasowe

Te drewniane zabawki i akcesoria od pokoleń zachwycają dzieci. Mają świetny styl, doskonałą jakość i wiele innych zalet, które korzystnie wpływają na rozwój małego człowieka.

Kolejka drewniana z grawerem.Kolejka drewniana z grawerem. Fot. Crazyshop

Drewniane zabawki dla dzieci pamiętają jeszcze nasze mamy, babcie, pradziadkowie. Mają one całą masę zalet, a mimo to dopiero niedawno zyskały największą popularność. Wpłynął na to przede wszystkim umacniający się trend promujący ekologię. Drewniane zabawki i akcesoria są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ wykonywane są wyłącznie z naturalnych materiałów, łatwo poddają się recyklingowi i są przyjazne środowisku. Nie starzeją się i są trwałe. Przypadkowe uszkodzenia są rzadkością, a to również wpływa na bezpieczeństwo najmłodszych. Jakie mają jeszcze zalety? Podpowiadamy. 

Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki i akcesoria?  

Drewniane zabawki dostarczają maluchom wiele radości. Ponadto świetnie wpływają na rozwój kreatywności, wyobraźni, koncentracji czy zdolności manualnych. Najczęściej mają prostą budowę, są pozbawione zbędnych elementów, co z czasem motywuje dziecko do wymyślania coraz to nowszych zastosowań wybranej drewnianej zabawki lub jej elementu. Ponadto taka zabawka nadmiernie nie rozprasza dziecka i pozwala lepiej skupić uwagę. Koncentrowanie się na jednej czynności wpływa też na lepszą precyzję i efekt końcowy wykonywanej czynności. Zabawa drewnianymi puzzlami czy klockami, z których za każdym razem można stworzyć coś nowego, uczy też logicznego myślenia, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Drewniane zabawki pozwalają też na pełną dowolność wyboru i decyzyjność podczas zabawy. Ponadto brak skomplikowanych przycisków i opcji, stymuluje najmłodszych do większej aktywności fizycznej, a nie tylko umysłowej. 

Drewniane zabawki mają styl i jakość

Drewniane zabawki są estetyczne, solidne i kolorowe. Nie tylko zabawa nimi sprawia wielką przyjemność. Świetnie prezentują się w pokoju dziecka, często stanowią jego dekorację. Podobają się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, którzy cenią naturalny, minimalistyczny design. Ponadto łatwo je się czyści. 

Drewniane zabawki zazwyczaj są też uniwersalne, dlatego mogą się nimi bawić chłopcy i dziewczynki. Świetny pomysł, by zintegrować rodzeństwo. Dlatego warto mieć kilka z nich w domu. Drewniane zabawki świetnie posłużą kolejnym pokoleniom. 

Zobaczcie też drewniane szkatułki dla dzieci. Doskonale sprawdzą się w pokoju chłopca i dziewczynki. 

Więcej o: