Sprytne akcesoria do kuchni - te szczególnie warto mieć

Nienawidzisz gotowania? Przygotowywanie posiłków wydaje ci się żmudne, monotonne, wiąże się z mnóstwem bałaganu? Warto zaopatrzeć się w sprytne akcesoria do kuchni, które ułatwią i usprawnią gotowanie posiłków dla rodziny. Mamy prawdziwe hity, tych przedmiotów zdecydowanie nie powinno zabraknąć w Twojej kuchni.

Akcesoria kuchenne

Urządzając kuchnię nie da obejść się bez akcesoriów. Ważną rolę odgrywają sprzęty AGD, a także komplet garnków, rondelków, patelni, a także naczynia do smażenia, pieczenia oraz serwowania posiłków dla całej rodziny. Warto pomyśleć także o drobnych akcesoriach: łyżkach, łopatkach, deskach do krojenia, nożach, nożykach, akcesoriach, które ułatwią krojenie warzyw i owoców. Niezależnie od stopnia zaawansowania twoich kulinarnych umiejętności, solidnie urządzona i wyposażona kuchnia to podstawa każdego domu. Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się ze stwierdzeniem, że kuchnia to serce domu lub "przez żołądek do serca". Postanowiliśmy poszukać akcesoriów kuchennych, które ułatwią przygotowywanie posiłków każdego dnia.

Deska do krojenia

Wśród niezbędnych akcesoriów kuchennych znajduje się deska kuchenna. Wybór w sklepach jest ogromny. Dostępne są deski drewniane, bambusowe, szklane, marmurowe, plastikowe. Każda ma swoje wady i zalety. Warto zaopatrzyć swoją kuchnię w kilka różnych desek, które będą służyły do krojenia różnych składników. Warto też mieć deski do krojenia w różnych wielkościach.

W nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzi się rozsuwana deska do krojenia z tacą, pojemnikiem i ociekaczem. Ten wielofunkcyjny przedmiot ułatwi krojenie i osuszanie wielu warzyw i owoców. Deska choć wygląda niepozornie, rozsuwa się, ma wbudowany ociekacz, pojemnik z wysuwanym pojemnikiem na odpady, dzięki czemu teraz wszystkie obierki od warzyw będą gromadzone w pojemniku i łatwo je posprzątasz. Takie rozwiązanie zapewni wygodę i komfort podczas gotowania.

Dobrym wyborem będzie także drewniana deska z wymienną nakładką z plastiku. Drewniana deska pięknie się prezentuje, a jej powłoki nie odbarwisz, ani nie zniszczysz dzięki nakładce. Praktycznym zakupem jest zestaw desek do krojenia w stojaku. To świetny sposób na przechowywanie desek w pozycji pionowej - jest bardzo higieniczne. W zestawie najczęściej są deski o różnym przeznaczeniu, a każde deska ma indeks służący do identyfikacji. Warto wybrać deski ze specjalnymi krawędziami, dzięki czemu zgromadzony sok z krojonych produktów nie wyleje się na blat.

Deska do krojeniaDeska do krojenia Fot. ceneo, materiały partnera

Drobne akcesoria kuchenne

Zestaw przyborów kuchennych przyda się w każdej kuchni, szczególnie komplet na stojaku, który będzie stał na blacie, zawsze pod ręką, a jednocześnie świetnie się prezentuje. Dobrym wyborem będzie komplet z wysokiej jakości silikonu, które można myć w zmywarce. W zestawie znajdziemy łyżkę do mieszania, łyżkę cedzakową, łopatkę z otworem, łopatkę oraz szpatułkę.

Masz dość obsychającej w lodówce wędliny? Wędlinę przechowujesz w papierkach, a może zapach wędliny roznosi się po całej lodówce? Sprawdzi się nowoczesny i praktyczny pojemnik na wędliny o przezroczystej pokrywce, gdzie na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć co znajduje się w środku. Dno pudełka ma perforowana tackę, dzięki czemu nie zbiera się w opakowaniu wilgoć, a wędlina dłużej jest świeża.

Porozrywane torebki z przyprawami w kuchennej szufladzie doprowadzają cię do szału? Z pomocą przychodzą pojemniki na przyprawy na obrotowym stojaku. Stojak zapewnia łatwy i przejrzysty dostęp do wszystkich umieszczonych na nim w pojemnikach przypraw. Pudelka wykonane są z odpornego szkła i ładnie się prezentują.

Joseph Joseph Zestaw 5 Narzędzi Na StojakuJoseph Joseph Zestaw 5 Narzędzi Na Stojaku Fot. Joseph Joseph

Sprytne sprzęty do kuchni

Nie lubisz kroić warzyw? Potrzebujesz do sałatki warzyw pokrojonych w kostkę, plastry? Dekorujesz talerz z wędliną i przydałby ci się warzywa pokrojowe w spiralę? Najlepiej sprawdzi się krajalnica lub szatkownica do warzyw, która pokroi je za ciebie. Koniec z pokaleczonymi palcami i każdym plastrem o innej szerokości. 

Marzysz o domowym makaronie? Świetnie sprawdzi się maszynka do makaronu, która przyda się w każdej kuchni. Sprzęt pomoże przygotować estetyczne i higieniczne arkusze makaronu, niczym praska, które z łatwością pokroisz na dowolne kształty.

Sprzęty kuchenneSprzęty kuchenne Fot. ceneo materiały partnera

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.