Najlepsza konsola do gier w 2022 roku? Oto 3 długo wyczekiwane nowości

Jaką konsolę do gier warto wybrać w 2022 roku? W Polsce dostępne są już nowe generacje Play Station i Xbox. Dzięki tym hitom każda gra będzie jeszcze szybsza, płynniejsza, a także bardziej fascynująca dzięki nowej bibliotece. Forza Motorsport, Halo Infinite, Ratchet & Clank: A Rift Apart czy Horizon Forbidden West - to tylko niektóre nowości, jakie czekają na wszystkich graczy.

PlayStation 5.PlayStation 5. Fot. Shutterstock

Jaką konsolę do gier wybrać w 2022 roku? Przedstawiamy 3 największe hity z ogromną biblioteką nowych gier - gratka dla każdego gracza.

PlayStation 5 – gaming na zupełnie nowym poziomie

Długo oczekiwana konsola do gier dziewiątej generacji Sony - PlayStation 5, która najpierw zadebiutowała w Japonii oraz Ameryce Północnej, jest już w sprzedaży w Polsce. Oficjalną premierę za granicą miała 12 listopada 2020 roku. Konsola do gier PS5 jest kompatybilna z grami stworzonymi dla PS4, jak również przypisano jej wiele nowych produkcji, m.in. Ratchet & Clank: A Rift Apart czy Horizon Forbidden West. Konsola do gier PS5 pozwala na gaming na zupełnie nowym poziomie, a to dzięki dotykowym, adaptacyjnym triggerom, dźwiękowi 3D oraz zupełnie nowej generacji gier. Posiada też bardzo szybki dysk SSD o pojemności 825 GB, dzięki któremu można błyskawicznie ładować gry i aplikacje. Co znajduje się w podstawowym zestawie z konsolą do gier PS5? Producent oferuje też podstawkę do urządzenia, która umożliwia ustawianie sprzętu w pozycji pionowej lub poziomej, kontroler DualSense, kabel zasilający i przewód HDMI, instrukcję obsługi i dokumenty z informacjami prawnymi. Różne sklepy oferują też zestawy z dodatkowymi elementami, m.in. z drugim kontrolerem DualSense w różnych kolorach i słuchawkami. Cena? 3-3,2 tys. zł. 

Xbox Series X – szybsza i jeszcze sprawniejsza konsola Microsoftu

Konsola do gier Xbox Series X została wyposażona w system SSD, jakiego nie miały poprzednie generacje produkowane przez Microsoft. Posiada też zintegrowane oprogramowanie, które zapewnia płynniejszą rozgrywkę oraz znacznie skrócony czas ładowania. Konsola do gier Xbox Series X ma również funkcję Quick Resume, dzięki której możliwe jest płynne i szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi grami. Umożliwia gry w rozdzielczości 4K, z szybkością do 120 klatek na sekundę, zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym 3D i nie tylko. W bibliotece konsoli do gier Xbox Series X znajduje się ponad 100 nowych, wysokiej jakości gier, m.in. Forza Motorsport i Halo Infinite.

Xbox Series S – najmniejsza i najsmuklejsza konsola Xbox w historii

To sprzęt dla mniej wymagających graczy. Pod względem parametrów jest nieco słabszy niż konsola do gier Xbox Series X, ale za to tańszy o około 1 tys. zł. Konsola do gier Xbox Series S działa w oparciu o technologię Xbox Velocity (tak jak w modelu Xbox Series X), która zapewnia szybką i płynną grę, także krótki czas ładowania. Nie posiada napędu, dlatego wszystkie gry dostępne są tylko w wersji online. Korzystając z abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, można uzyskać dostęp do biblioteki ponad 100 wysokiej jakości gier, w tym wszystkich nowych tytułów Xbox Game Studios, m.in. Halo Infinite. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.