Bezworkowy odkurzacz ręczny sprzątnie nie tylko kurz i okruchy: top 18

Skutecznie zbiera sierść, liście, piasek, czyści tapicerkę oraz inne drobne zabrudzenia, myje, a nawet pierze - bezworkowy odkurzacz ręczny to świetny sprzęt uzupełniający standardowe urządzenia sprzątające. Przedstawiamy top 18 propozycji z Ceneo.

Odkurzacz ręczny.Odkurzacz ręczny. Fot. Shutterstock

Bezworkowy odkurzacz ręczny to bardzo wygodne, lekkie oraz proste w obsłudze urządzenie czyszczące.  Dzięki dużej mocy ssania sprzęt jest przede wszystkim przeznaczony dla posiadaczy zwierząt domowych, ponieważ skutecznie zbiera sierść. Nadaje się również do czyszczenia tapicerki, zasłon, okruchów, kurzu z zawieszonych wysoko karniszy albo górnych szafek w kuchni i innych zabrudzeń w domu, samochodzie, na balkonie lub tarasie - bez konieczności szukania gniazdek. Niektóre modele odkurzaczy ręcznych sprzątają nawet większe cząstki brudu, wilgotną ziemię lub liście. Pomagają w tym specjalne końcówki sprzedawane wraz z urządzeniem. Taki sprzęt nie potrzebuje też worka. Ma specjalny pojemnik, który łatwo się opróżnia. Dużym plusem jest też to, że dzięki niewielkiemu rozmiarowi taki odkurzacz zmieści się w każdej szafie, a nawet szufladzie. 

Producenci oferują sporo modeli odkurzaczy ręcznych z coraz to nowocześniejszymi rozwiązaniami i atrakcyjniejszym designem. Dlatego będą one doskonałym uzupełnieniem domowych sprzętów sprzątających. Podpowiadamy, jakie rodzaje tych urządzeń są dostępne w sprzedaży i przedstawiamy wybrane modele Ceneo. 

Rodzaje odkurzacza ręcznego

Dostępne są modele, które nie tylko odkurzają, ale piorą i myją różnorodne powierzchnie. W ofercie producentów są też sprzęty, które usuwają sierść albo świetnie radzą sobie ze sprzątaniem samochodu. Wybierając najlepszy model dla siebie, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na moc odkurzacza ręcznego. Od niej zależeć będzie efekt pracy takiego urządzenia. 

Odkurzacz ręczny z funkcją piorącą.Odkurzacz ręczny z funkcją piorącą. Fot. Shutterstock

Odkurzacz ręczny może być też akumulatorowy (mobilny) albo sieciowy (z wbudowanym przewodem). Model przenośny nie potrzebuje podłączenia do prądu, działa zazwyczaj dzięki baterii czy akumulatorowi litowo-jonowemu. Pracuje szybko, cicho i wydajnie. Świetnie nadaje się do sprzątania powierzchni poza domem. Należy tylko pamiętać, że ma ograniczony czas pracy, zwykle nie przekracza 30 minut. 

Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na pionowe odkurzacze stojące, które mają odłączaną rączkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu jeszcze łatwiej będzie posprzątać dom i ogród. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.