Praktyczne akcesoria do zlewu. Te top 24 ułatwi gotowanie i prace w kuchni

WiB
21.02.2022 15:56
Przedstawiamy nie tylko praktyczne, ale sprytne, stylowe i niedrogie akcesoria do zlewu. Umilą różnorodne prace, ułatwią gotowanie i nie zepsują efektu wizualnego aranżacji kuchennej. Oto nasze top 24 dodatków.

Do zlewu można dokupić wiele przydatnych akcesoriów, które ułatwiają pracę w kuchni. Wcześniej warto tylko sprawdzić dokładnie ich rozmiar, kształt i jakość wykonania, by pasowały do zlewozmywaka i służyły przez dłuższy czas. 

Pojemniki i kosze - dzięki nim wszystko będzie pod ręką,

Ociekacz do zlewu z pojemnikiem Joseph Joseph.Ociekacz do zlewu z pojemnikiem Joseph Joseph. Fot. Instagram @josephjosephofficial

Pojemniki na płyn, mydło, przybory do zmywania, kosze czy ociekacze do sztućców to jedne z najbardziej praktycznych akcesoriów do zlewozmywaków. Świetnym wyborem będą zestawy, które łączą te wszystkie rozwiązania. Można je zamontować w blacie, wycinając wcześniej specjalny otwór, na jego krawędzi lub je na nim postawić. Dzięki nim wszystkie niezbędne przybory będą zawsze pod ręką i nie trzeba będzie biegać po całej kuchni, by je wszystkie znaleźć. Wystarczy umieścić w nich szczoteczkę, mydło, gąbkę czy też myjkę, a do specjalnego dozownika wlać płyn do mycia naczyń. 

Ociekacze - te akcesoria do zlewu mogą również być pokrywą komory

Ociekacz nie musi wyłącznie stać na blacie. W mniejszych kuchniach doskonale sprawdzają się modele montowane na zlewozmywaku, które służą też jako pokrywa jednej z komór zlewu. To świetna propozycja dla każdego, kto ma już dość klasycznych, nieustawnych modeli. Można na nich suszyć kubki, talerze i sztućce. Jak działa? Często na samym środku ociekacza znajduje się kanalik z odpływem, który odprowadza wodę bezpośrednio do zlewu. Taki produkt przyda się w każdym domu. 

Dobrze sprawdzają się też ociekacze rozsuwane, ze specjalnymi wypustkami, które przyspieszają proces schnięcia naczyń. Ponadto możliwość rozsuwania daje dwie albo trzy dodatkowe powierzchnie.

Wkłady i maty - praktyczne akcesoria do zlewu

Wkłady i maty zabezpieczają powierzchnię zlewozmywaka przed porysowaniem, a także stłuczeniem bardzo delikatnych produktów, na przykład wszelkiego rodzaju szklanych naczyń i porcelany. Kształt i rozmiar należy dopasować do wymiarów zlewu. Ciekawym produktem jest wkład z gumy i tworzywa sztucznego o dwuczęściowej konstrukcji, która pozwala na ułożenie go w każdym zlewie, bez względu na umiejscowienie korka.

Deski do krojenia. Model z tacą, pojemnikiem, ociekaczem to niedrogi HIT

Deski do krojenia mogą być nakładane na komory zlewu lub ociekacz. Są też deski wielofunkcyjne, które mogą mieć też wyjmowaną tacę, wysuwany pojemnik na odpady i wbudowany ociekacz. Polecamy je nie tylko w małych kuchniach. Te praktyczne akcesoria do zlewu powiększą powierzchnię roboczą każdego blatu i uczynią gotowanie przyjemniejszym. Idealne do obierania, krojenia i mycia żywności. 

Młynki - akcesoria do zlewu, które rozdrabniają odpady

Młynki do zlewozmywaka montuje się pod samym zlewem, często pod komorą ociekową. Rozdrabniają i rozcierają różnorodne odpady organiczne, dzięki czemu lepiej spływają do kanalizacji. 

Więcej o: